Wychowanie

Status
Zamknięty.

Erato

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jakie waszym zdaniem powinno byc wychowanie? W dzisiejszych czasach jest tak wiele różnych teorii, metod i prktyk ale które waszym zdaniem są dobre? Wychowanie bezstresowe czy może w dyscyplinie?
 

AragornFan

~unforgetable~
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Miasto
**Z TwoicH SnóW**
Jakie waszym zdaniem powinno byc wychowanie? W dzisiejszych czasach jest tak wiele różnych teorii, metod i prktyk ale które waszym zdaniem są dobre? Wychowanie bezstresowe czy może w dyscyplinie?

w dyscyplinie, ale nie takiej jak w wojsku, zrób to zrób tamto, tego ci nie wolno, tamtego też, a i tego też nie... a możesz, możesz robić to co ci kaze

bezstresowe też nie :mruga:

takie pośrednie tym dwum :D :D

:papa:


-----------------------

Oczy patrzą, czasem widzą
Oczy śmieją się lub szydzą
Oczy zwierciadłem są duszy
W oczy patrzy, kto na to zasłuży.

One wszystko powiedzą,
Jakie smutki w nich siedzą,
Za czym tęsknią i kto im bliski
Zobaczysz w nich najskrytsze myśli.

Wabią swoim smakiem i czarem
Przyciągają blaskiem i żarem
W nich jest moc ukryta, wielka i niespożyta
Drzemie podniecenie i tęskne spojrzenie.
 

Erato

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ale takie pośrodku to znaczy jakie? Więcej szczegółów prosze;)
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Erato xD co szegóły? dziecko chcesz wychowywać?

Najlepsze jest takie w którym pozwala się dziecku, ale nie na wszystko. Trzeba ustalić jakieś granice, zeby dziecko nie właziło ci na głowę. Ale spędzać też z nim czas, żeby stworzyć więżi :D
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Podstawą jest rozmowa na wszystkie ważne życiowe tematy. Ogólnie wychowanie powinno być spokojne, dziecko powinno mieć pewne swobody, ale trzeba ustalić odgórnie pewne normy... Wiem to na swoim przykładzie. Moja mama zawsze dawała mi wolną ręke w wielu ważnych kwestiach, ale jednocześnie ostrzegała przed złymi wyborami i mam do niej za to wielkie zaufanie oraz szacunek :)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Myślę, że taki pośrodku. Dziecko powinno szanować rodziców i innych ludzi, wiedzieć, jak się zachować w różnych sytuacjach, wysłuchiwać rodziców itp. ale też powinno mieć dużo luzu i znaczący wpływ na własne życie, w końcu to jego życie, a nie rodziców.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
moim zdaniem dziecko nalezy wychowac tak, by wiedzialo, ze sa pewne granice, zeby umialo sie zachowac :p , zeby mialo jakas kulture i maniery, chodzi mi tutaj o tzw.'wychowanie bezstresowe', ktore jest do niczego, poniewaz dziecko, musi wiedziec, ze sa jakies granice, obowiazujace je zasady lub obowiazku, ktore musi spelniac.
 

Erato

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
A gdzie waszym zdaniem konczą się granice wolności a zaczyna samowola? Wszytsko ładnie i pieknię dać dziecku swobode ale też nauczyć go manier ale jak to zrobić;)?Czy to nie jest tak, że wiele zależy od charakteru? Myślicie że wszytsko można załatwić tak polubownie i w zgodzie?
A co do tego:
"Erato xD co szegóły? dziecko chcesz wychowywać?"
Pewnie tak kiedyś a Ty nigdy nie;)?
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
wychowanie. trudna sprawa w dzisiejszych czasach.
dziecko powinno wiedzieć, w którym momencie są pewne granice.
powinno rozmawiać z rodzicami.
dużo rozmawiać.
o wszystkim.

bezstresowe wychowanie nie jest dobrą metodą.
dyscyplina 'wojskowa' także nie jest rozwiązaniem.
wychowanie powinno opierac się na romowach.
żadnego krzyku, negatywnych emocji.
zwyczajnie wytłumaczyć, bez krzyku ;)
 

karramba

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
263
Punkty reakcji
0
Miasto
krainy deszczowcow
bez krzyku, bez stresow, bez xyz...co powinno a co jest faktem to inna para butow
faktem jest, ze dzieci w dzisiejszych czasach zbyt swobodnie zostaja wychowywane...widze miedzyinnymi tutaj na forum czy w otoczeniu..zero szacunku, zero taktu, zero manier
rozmowami z dziecmi w wieku podlotkowym nie wiele mozna wskorac, wiedza wszystko lepiej, uwazaja swoj maly swiatek za jedyny wlasciwy, gluche na jakiekolwiek uwagi
odpyskowywuja i groza sadem gdy rodzic bedzie probowal nad nimi kontrole objac

tragiczne to ale prawdziwe..wiec ciezko wam bedzie wychowac dziecko na swoj wlasny sposob
ja nie zamierzam miec dzieci wiec sie nie dolaczam..ale powiem jedno - dyscyplina
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
karramba dlaczego mowisz ze nie zamierzasz miec dzieci? chcesz byc zakonnica czy co? o_O
wracajac do tematu, na pewno nie bezstresowo...
 

Erato

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
No własnie dobrze powiedziane teoria to jedno a rzeczywistość drugie. Prawde jest taka, że teraz dogadać się z nastolatkiem to nie lada sztuka. Na samą myśl że czekają mnie jakieś projekty z gimnazjalistami aż mnie ciarki przechodzą...:/
 

karramba

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
263
Punkty reakcji
0
Miasto
krainy deszczowcow
karramba dlaczego mowisz ze nie zamierzasz miec dzieci? chcesz byc zakonnica czy co? o_O
wracajac do tematu, na pewno nie bezstresowo...

nie, nie mam najmniejszego zamiaru zostac zakonnica, nie wiem co to ma z tym wspolnego....sa na swiecie tak zwane srodki antykoncepcyjne...powody dlaczego nie zamierzam miec zachowam dla siebie
 

merii

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
napewno nie bezstresowe wychowanie to jest najgorsze co może być napewno z dyscypliną ale z rozsądkiem oczywiście nic dodać nic ująć
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Pewnie tak kiedyś a Ty nigdy nie;)?
Erato... no nie koniecznie xD jak sobie właśnie pomyślę, ze takie dziecko odziedziczy po mnie charakter to ja dziękuję...

Wiesz jak masz jakieś praktyki z gimnazjalistami to ich raczej nie wychowasz, bo to od maleńkości trzeba. A jak już te swoje będziesz wychowywać to rozmawiać z nimi trzeba dużo... Żeby miały pojęcie o tym, ze nie zawsze to co ktoś tam powiedział musi być prawdziwe.

h3lix :mruga: a czy trzeba zostać zakonnicą, zeby nie stać się kurą domową z gromadką dzieci?
 

Erato

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ej to nie jest tak ze jak się ma dzieci to już się jest kurą domową(wiem z doświadczenia moja mama nigdy taka nie była:))
Co do tych praktyk to nie chodzi o wychowanie tylko odpowiednie podejscie.. tylko nie wiem czy jestem na czasie ze slangiem:p
Niestetyn wiem, że teraz dominuje to bezstresowe wychowanie, które moim zdaniem jest po prostu nieumiejetnością wychowywania, brakiem czasu no i niestety również zainteresowania. No i jeszcze przecież modni rodzice muszą być na topie i wychowywać dzieciaki zgodnie z obowiązujacymi konwencjami...brrr



Severusa to co dziedziczy sie w genach to nie jest tak wiele na prawde duzo zależy od wychowania:) zresztą nie wierze żebyś miała aż tak podły charakter:D
 

nie-pytaj

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Przecież to, jak będzie wychowane Nasze dziecko, zależy od charakteru dziecka. Nie można mówić że dany sposób wychowania jest dobry, a inne są zle lub niewłaściwe.

Notabene, zazwyczaj rodzice wychowują swoje pociechy w identyczny sposób, w jaki zostali wychowani. I najczęściej nawet nieświadomie powielają te same błędy, o które mieli pretensje do swoich starszych.
 

Kalia

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
a mogły być Karaiby
mojm zdaniem na pewno nie bezstresowe bo dziecko wyrasta na rozwydrzonego bachora z ktorym sa w przyszlosci same problemy . wydaje mi sie ze takie wychowanie jest bliskie zostawieniu dziecka samemu sobie. wychowywac dziecko trzeba z dyscyplina ale nie skladajaca sie z rozkazow tylko z uswiadamianiem dziecku co moze a czego nie powinno robic.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Severusa to co dziedziczy sie w genach to nie jest tak wiele na prawde duzo zależy od wychowania:) zresztą nie wierze żebyś miała aż tak podły charakter:D
Ojj nie znasz mnie xD Mam baardzo podły charakter. W ogóle okropna jestem xD I do dziecka nie miałabym nerwów.

A co do tych praktyk. :D własnie trza wspólny jezyk znaleźć :D żeby nie męczyć samą wiedzą tylko tak swobodnie do tego podejsć... A w zwiazku z czym masz te praktyki?
 
Status
Zamknięty.
Do góry