Wychowanie Seksualne W Szkołach

Hihi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraj śródziemnomorski
W której klasie powinno sie zaczynać wychowanie seksualne i przez kogo powinno być prowadzone, przez świeckiego nauczyciela czy moze katechetę ? B)
 

Siwek

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
225
Punkty reakcji
0
Miasto
...in my way...
Mnie to juz chyba szkolili od V klasy podstawówki. :p ale wtedy to były jakieś bezsensowne tematy o przyjaźni... :p
A w gimnazjum to już jako tako wyglądało. Niedoświadczeni mogli sie już czegoś ciekawszego dowiedzieć. :p
A co do koatechety, który by tego uczył to to by było niepowazne. Jeżeli tak by było to byśmy sie uczyli o motylkach i kwiatkach. :p a tak powaznie to od katechety moglibyśmy usłyszeć, że antykoncepcja jest grzechem i takie tam...
Zdecydowanie normalny nauczyciel... :)
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Ja miałam w 6 albo 5 klasie, a teraz znów bede mieć... w 3 gimnazjum :D
i tak nie bede chodzić chyba.
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
Wg mnie w ogóle nie powinno być takiego gówna w szkołach...:/ Napełniają nam głowy takim shitem, a później 13 latkowie uprawiają seks chcąc zobaczyć jak to jest bo nalekcji tyle sięo tym gada... Jakoś kiedyś nie było takich przedmiotów i ludzioe sobie dobrze radzili... Sorry ale trzeba byc debilem żeby samemu wkońcu nie dojść do tego gdzie co należy włożyć :/ :D
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
mialam cos takiego w gimnazjum chyba nazywalo sie to wychowanie do zycia w rodzinie :)
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Wg mnie w ogóle nie powinno być takiego gówna w szkołach...:/ Napełniają nam głowy takim shitem, a później 13 latkowie uprawiają seks chcąc zobaczyć jak to jest bo nalekcji tyle sięo tym gada... Jakoś kiedyś nie było takich przedmiotów i ludzioe sobie dobrze radzili... Sorry ale trzeba byc debilem żeby samemu wkońcu nie dojść do tego gdzie co należy włożyć :/ :D

To chyba bylo na odwrot- kiedy to dzieci zaczynaly uprawiac seks, wprowadzili "wychowawnie do zycia w rodzinie", nie na odwrot :p

mialam cos takiego w gimnazjum chyba nazywalo sie to wychowanie do zycia w rodzinie :)

A ja jestem w liceum i dalej to mam :p Teraz juz mowia nieco bardziej otwarcie niz w gimnazjum, ale i tak babka jest niedoinformowana (albo chce nastraszyc :p0. Mowiac o pigulkach powiedziala, ze nie mozna od razu podczas pierwszego opakowania sie kochac, ale trzeba odczekac jeden lub nawet dwa cykle i dopiero wtedy zaczac...No i ze podczas 7miodniowej przerwy tez nie wolno... :mruga:
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
to moze serio jest nie doinformowana?
ja mialam miec w liceum, ale nikt ie chcial, bo wszyscy twierdzili, ze wszystko wiedza :D
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Wg mnie w ogóle nie powinno być takiego gówna w szkołach...kwasny.gif Napełniają nam głowy takim shitem, a później 13 latkowie uprawiają seks chcąc zobaczyć jak to jest bo nalekcji tyle sięo tym gada... Jakoś kiedyś nie było takich przedmiotów i ludzioe sobie dobrze radzili... Sorry ale trzeba byc debilem żeby samemu wkońcu nie dojść do tego gdzie co należy włożyć kwasny.gif biggrin.gif

dzici beda sie bzykać tak czy siak. lepiej zeby wiedziały jak sie bzykać nie robiąc dziudziusia (albo jak zmniejszyć ryzyko zrobienia dzidziusia)... a nie powstrzymają ludzi przed seksem. to idzie za szybko i prędko sie nie zatrzyma.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
U nas trochę zlali sprawę :p Zrobili takie tematy na lekcjach WOSu w czerwcu. Kto z was chodzi na lekcje WOSu w czerwcu :D ? Tak właśnie myślałem :] ...
 

Debussy

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Salem :)
Wychowanie do życia w rodzinie, uważam jest bardzo potrzebne w szkołach.
Bo wśród młodzieży wiedza na temat antykoncepcji, jest niestety niezbyt zadowalająca...
Należy uświadamiać, i jeszcze raz uświadamiać i wbijać do głów te ważne informacje, żeby nie było takich przypadków, że 14, 15, 16 - latka chodzi z brzuchem, bo myślała, że jak chłopak nie "dojdzie" w niej, to nic się nie stanie .... :mruga:
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
tak czy siak przypadki mlodych dziewczyn z brzuchem beda sie zdarzac
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
Hej no, ale w wieku 12 - 13 lat jeszcze się nie myśli o seksie a jak ktoś w szkole nam o tym cały czas :cenzura:ę truje no to wtęczas jest chęć poznania tego...
Młodzież tak jak wszyscy ludzie dzieli się na głupią i mądrą... Ja jakoś nie miałem problemu i zanim wprowadzili u mnie w szkole taki przedmiot wiedziałem to co miałem wiedzieć... :/ Życie samo uczy a jak ktoś nie potrafi się nauczyć to jest coś z nim nie tak.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
xi- bit ale czemu jestes az tak przeciwny?

moze akurat niektorym osobom to pomoze???
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
Nie aż tak... nie jest głupim pomysłem zrobić takie zajęcia ale góra 3-4 razy a nie co tydzień i w kółko macieja mówienie o tym samym... po prostu rzygać się chce... Chyba, że takie jest ich cel do starszej młodzieży żeby odechciało im się na dobre :D
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
No dobra, dobra może i myśli, ale raczej rzadko praktykuje...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
niektorzy i w tym wieku praktykuja, tak czy siak takie wychowanie nie moze zaszkodzic, moze za to pare osob jeszcze nieuswiadomionych uswiadomic :)
 
Do góry