Wychowanie Dziecka a Religia

Raszyda

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wg dokumentacji, jaką udało się rozpatrzeć przez kilka lat jednej osobie z mojej rodziny, pamiątkom rodzinnym, zachowanego odcisku pieczęci z herbem, NAJPRAWDOPODOBNIEJ początki sięgają Złotej Ordy, Najman-Bega oraz litewskich Tatarów. Aż nie chce mi się wnikać w tę burzliwą historię rodziny, chociaż może kiedyś będę miała na to czas i ochotę - wtedy chętnie Ci odpowiem na pytanie o rodzinną tradycję :lol:
mówiąc tradycja miałam na myśli to, co przekazano mnie, moim rodzicom, dziadkom z pokolenia na pokolenie..w czasach mi najblizszych.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Zapewne też ci mówili o ŚW. Mikołaju ,wróżkach ,krasnoludkach .Dzieci w to wierzą ale czy one istnieją .Religia dzieci prawie zawsze jest ,religią swoich rodziców .Teraz zapewne dzieciom mówisz ,że jest jeden Bóg a wiele religii .(Jeden w trzech osobach , ale jeden)
 

Raszyda

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
223
Punkty reakcji
0
Teraz zapewne dzieciom mówisz ,że jest jeden Bóg a wiele religii
Wiesz, posłużę się tu cytatem LaVeya, może trochę nieudolnie, bo napiszę tak, jak pamiętam:
"To nie bóg stworzył człowieka, to człowiek sam sobie tworzy bogów" /mniej więcej :lol: /
ale coś w tym jest. wiara jest podporą dla człowieka. Dlaczego mam nie pozwolić dziecku dokonać wyboru po własnych przemyśleniach i doświadczeniach?
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
JA ich wychowuje na Islamistów.Pomódl się za wszystkich wymordowanych w czasie Inkwizycji . http://interia360.pl/artykul/ich-bin-dobry-catolicco,11666 Życzę ci abyś była wychowana jak moja córka.

O matko. Teraz to już wiem, z kim mam do czynienia! Stary a wiedzy zero. Już po prostu mi ręce opadły. CZY TY KIEDYKOLWIEK PRZECZYTAŁEŚ JAKĄŚ KSIĄŻKĘ HISTORYCZNĄ?? Jak nie to przeczytaj i zobaczysz, jak z tą inkwizycją naprawdę było.
A Ty pomódl się za ludzi wymordowanych przez ateistyczne ścierwo podczas Rewolucji Francuskiej /kolumny piekielne, noyades - mówi Ci to coś?/.
Co ja będę się przepychała z człowiekiem, który wiedzy za grosz nie ma. Skończyłam. Ale na naukę, panie starszy, nigdy nie za późno.

Żal mi Cię.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
szpaku
nie moge tego pojac skad taka dawka agresji w tobie (przeciw ludziom religijnym)
bylem przekonany (z powodu duzej dawki infatylnosci) iz masz maksymalnie 15 lat, tu okazuje sie ze nie dosc ze dorosly to moze i 30 letni (w kontekscie innego posta, przecajo moglby byc twym ojcem = nie wyszla ci zlosliwosc)
ja jestem luteraninem (a precyzyjniej heretykiem wsrod luteran) bylym katolikiem, moj syn jest prawie areligijny, wie to o co sam zapytal
ja nic nigdy mu nie przekazywalem, na nabozenstwach bywa kilka razy do roku, nie byl indoktrynowany, nie jest i nie bedzie
czy bedzie luteraninem ? nie mam pojecia
jest bardzo bystry i sam konstruuje swoj swiat i swoj swiatopoglad, czasami zadaje sam z siebie pytania
prosba na przyklad mniej agresji
zwaz ze sa tu osoby majace wiedze historyczna i czasami twoje tezy sa jakby tu powiedziec osmieszajace cie...
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
O matko. Teraz to już wiem, z kim mam do czynienia! Stary a wiedzy zero. Już po prostu mi ręce opadły. CZY TY KIEDYKOLWIEK PRZECZYTAŁEŚ JAKĄŚ KSIĄŻKĘ HISTORYCZNĄ?? Jak nie to przeczytaj i zobaczysz, jak z tą inkwizycją naprawdę było.
A Ty pomódl się za ludzi wymordowanych przez ateistyczne ścierwo podczas Rewolucji Francuskiej /kolumny piekielne, noyades - mówi Ci to coś?/.
Co ja będę się przepychała z człowiekiem, który wiedzy za grosz nie ma. Skończyłam. Ale na naukę, panie starszy, nigdy nie za późno.

Żal mi Cię.
Chyba społeczeństwo Francji miało już dosyć szamanów . Karlheinz Deschner Opus Diaboli to poczytaj . Zapewne ten pan jest twoim bohaterem , José de Anchieta z Towarzystwa Jezusowego, głosił dewizę: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym w rok po wstąpieniu na tron.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Chyba społeczeństwo Francji miało już dosyć szamanów . Karlheinz Deschner Opus Diaboli to poczytaj . Zapewne ten pan jest twoim bohaterem , José de Anchieta z Towarzystwa Jezusowego, głosił dewizę: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym w rok po wstąpieniu na tron.
Jako że mamy tu o wychowaniu, to bez bata ciężko wychować szpaka a i pręt też byłby niezgorszy :papa:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
szpaku co maja wspolnego ksiazki dreschnera (mam w domu wszytko co w polce wyszlo i "zapial kur" - porazajaca) z tematem?

dreschner niestety nie zadko nadinterpretuje dane historyczne i pisma (nie on jedyny, sama wielosc wyznan chrzescijanskich glownie z interpretacji biblii wynika), chcesz porozmawiac o tezach dreschnera w jakims religijnym aspekcie? zaloz temat
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
O matko. Teraz to już wiem, z kim mam do czynienia! Stary a wiedzy zero. Już po prostu mi ręce opadły. CZY TY KIEDYKOLWIEK PRZECZYTAŁEŚ JAKĄŚ KSIĄŻKĘ HISTORYCZNĄ?? Jak nie to przeczytaj i zobaczysz, jak z tą inkwizycją naprawdę było.
A Ty pomódl się za ludzi wymordowanych przez ateistyczne ścierwo podczas Rewolucji Francuskiej /kolumny piekielne, noyades - mówi Ci to coś?/.
Co ja będę się przepychała z człowiekiem, który wiedzy za grosz nie ma. Skończyłam. Ale na naukę, panie starszy, nigdy nie za późno.

Żal mi Cię.
Skończyłem trzy klasy przykościelne ,tylko katechizm czytałem,czy te ateistyczne ścierwo nie było chrzczone .Może warto Biologię poczytać .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hej hej prosze was o zachowanie formy...
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
hej hej prosze was o zachowanie formy...
tym razem to chyba nie do mnie ??odpisałem tylko wielce uczonej Majordomus ,która za chwilę pobłogosławi Inkwizycję . szpaku co maja wspolnego ksiazki dreschnera (mam w domu wszytko co w polce wyszlo i "zapial kur" - porazajaca) z tematem? ,nic nie mają tylko odpisałem Majordomus.
 

silvka

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
stamtąd
na pewno przekazalabym dziecku wiedze o wielu religiach. nie chcialabym zamykac go w hermetycznym swiecie katolicyzmu. dziecko nie bedzie ochrzczone (chyba, ze kiedys samo podejmie taka decyzje) itd.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Wiesz ilu sportowców modli się i wierzy?
Jedno drugiego nie wyklucza.
Widzisz, ja byłam ochrzczona w KrK, byłam u Komunii, miałam bierzmowanie, wzięłam ślub kościelny, ochrzciłam dziecko. Dla mnie to TRADYCJA. Nic więcej. I nic złego w tym nie widzę. Czy Bóg jest - nie wiem, choć wpajano mi,ze jest...
Moje dziecko postaram się wychować tak, jak wychowano mnie. Potem samo i tak wybierze. Naturalny rozwój sprawy.
Piękna Raszydo mądra kobieto !!
pozwól że się podpisze pod Twym postem !! :eek:k:
Ja jednak wierze że Bóg JEST !!!!
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
Moja córka w wieku 5 lat na swojej pierwszej lekcji religii w przedszkolu na pytanie pana katechety - Karolinko dlaczego mnie nie słuchasz tylko odeszłaś od grupy i bawisz się lakami ?!
Odpowiedziała - Proszę pana ja to już wszystko wiem !
Do dziś jak sobie to przypomnę pękam z dumy i troszeczkę ze śmiechu.
Moja córka mając już dziesięć lat wie dokładnie czym jest chrześcijaństwo zna jego początki wie ... wie po prostu wiele.
Jest mądra i zadaje dużo pytań na które ja staram się odpowiadać co później wpływa na złe relacje z obecną frał katechetką.
Byłem Katolikiem jak Dirk_Struan nie ma we mnie tyle rozczarowania KK co w nim bardziej impulsywny gość z niego choć też wiele go tłumaczy ... może sam kiedyś coś opowie.
Moje poglądy są zbliżone do poglądów Dirka i Raszydy.
Dziecko powinno być wychowywane w tradycji kraju i rodziny w której żyje potem to już jego droga staram się być drogowskazem a nie znakiem nakazu lub zakazu i tak młode życie popłynie swoim korytem.
ps Moja córka jest ochrzczona i miała I Komunię bierzmowanie to już jej wybór !
Powiem tylko ze powinna.
 

Raszyda

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
223
Punkty reakcji
0
Jak miło mieć w Was oparcie Dirku i Janie :przytul:
cała przyjemność tym razem po mojej stronie.

Przytoczę pewien cytat:
"Młodość, niczym najczystsze szkło odbija ślady rąk, które jej dotykają". Warte zastanowienia.
pozdrawiam
 
P

Pawian

Guest
Jako że mamy tu o wychowaniu, to bez bata ciężko wychować a i pręt też byłby niezgorszy
Gratuluję kultury i "religijności" inaczej.W Polsce badania pokazują, że zdecydowana większość, ponad 80% rodziców przyznaje się do stosowania różnych form znęcania się wobec swoich dzieci. Prowadzone są badania na temat tego, jakie jest podłoże tej agresji i skąd się wywodzi. Jest to uwarunkowanie genetyczne (nadmierna agresywność, nadpobudliwość odziedziczona genetycznie po rodzicach), społeczne (przyjmowanie wzorców zachowań rodziców, powielanie ich i stosowanie na własnych dzieciach), agresja spowodowana jest brakiem odpowiedniej komunikacji i więzi między rodzicami a dzieckiem. Innymi powodami mogą być nie wywiązywanie się z roli matki i ojca oraz patologie rodzinne, np.bieda,bezrobocie i bezdomność, alkoholizm, narkomania.Najbardziej typowymi aktami przemocy w rodzinach katolickich w Polsce są :
− groźby, wyzwiska,
− bicie, kopanie,
− wypędzanie z mieszkania,
− usiłowanie zabójstwa,
− poważne uszkodzenie ciała,
− sprowadzanie do domu alkoholików i prostytutek,
− zmuszanie do uwłaczających posług,
− zmuszanie do współżycia seksualnego w obecności dzieci,
− napastowanie na ulicy,
− niszczenie sprzętów domowych lub sprzedawanie ich w celu kupna alkoholu.
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
Pawianie weź Ty kolego wyjedź do Szwecji!
Widzę w tobie tamtejszą mentalność!. :(
Będziesz miał pełny socjal.
Gro swobód obywatelskich ...
A twoje dzieci będą mogły złożyć na ciebie donos na policję jeżeli tylko podniesiesz na nie głos :eek:k:
Przejaskrawiasz specjalnie czy taki "zielony" jesteś z natury ?
Dirk podesłał mi ostatnio kazanie Ake Greena Szwedzkiego Pastora tobie też je polecam może coś do ciebie dotrze.
 
Do góry