Wybór laptopa

femme88fatale

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Oleśnica
Witam wszystkich !!!

Potrzebuję pomocy kogoś, kto zna się lepiej ode mnie na komputerach i kto jest w tym oblatany....
A mianowicie... mam zamiar kupić laptopa tylko potrzebuj e jakiejś porady w postaci jaki najlepszy model wybrać, o jakich parametrach, itp.

Laptopik byłby raczej do użytku domowego, ale nie wykluczam podróżowania z nim :p Potrzebny do prac biurowych, ściągania muzyki, filmów, oglądania filmów, przechowywanie plików w postaci muzyki, dokumentów, zdjęć i filmów... również surfowanie po internecie, poczta, komunikatory...
Chciałabym również zainstalować 2-3 gry typu "Need For Speed" oraz "The Sims 3".
Chciałabym, aby laptop oczywiście sprawdzam się w kwestii wyglądu, jak i przede wszystkim parametrów...
Chciałabym, aby był wyposażony w kamerę, nagrywarkę i odtwarzacz płyt, wejście HDMI, oraz jeszcze ze 3 lub 4 wejścia USB, wbudowany czytnik pamięci...
Procesor: Intel Core i3-350M
Dysk twardy: 500 GB
Pamięć RAM: 4 GB DDR3
Przekątna ekranu [cal]: 15.6 (rozdzielczość 1366 x 768 px)
Karta graficzna: nVidia GeForce GT 330M, 1024 MB (coś w tym stylu... żeby była dedykowana)

Marki, które najbardziej mnie interesują to w sumie wyłącznie Samsung ( i jego propozycji chciałabym mieć najwięcej) :p... ostatecznie Asus, bądź HP.
Słyszałam, że Toschiby się palą, HP się przegrzewa i jest ciężki, Acer się psuje, Sony Vaio nie na moją kieszeń... o Lenovo nie mam pojęcia tak, jak i o Dell'u.

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_-16/-26068_samsung_q530_i5-450m_15_6_4gb.aspx (bardzo jestem nastawiona na ten model tylko, że raczej procek i3, i cena trochę zbyt duża)... szukam najlepiej czegoś do 2.500 zł... jeżeli cosik dobrego by było jestem w stanie dać nawet 3.000 zł...

Próbowałam szukać laptopów przez filtry, ale zawsze wychodzi mi jakiś Asus N coś tam i HP Pavilion... nie mam cierpliwości do tego typu szukania, a w sklepie informacji udzielić nikt mi nie potrafi....

Byłabym wdzięczna, jeśli ktoś chciałby mi pomóc :):)
Dawajcie propozycje, zadawajcie pytania... postaram się na nie odpowiadać w jak najszybszym czasie, chociaż czas mi na to zbytnio nie pozwala...

Pozdrawiam wszystkich :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Asus K72JR-TY113V powinien być okej. Wszystkie parametry ma okej. Tego sony nie widać, bo link jakoś nie kieruje do produktu. Ale nie kupuj laptopa do gier, to to kiepski pomysł :/ Nie bardzo da się takiego stwora zmodernizować. Laptop najlepiej sprawdza się po prostu jako drugi komputer.
 
Do góry