[www] Profil - Portfolia - Blog

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Witam
Zajmuję się grafiką, programowaniem a także po troszku webmasteringiem. Chciałbym zaprezentować swoją stronę domową wykonaną w xhtml + css. Strona ma być przejżysta, szybko się otwierać ale także nie przypominać typowych szablonów www. Ciekawi mnie więc odczucie układu menu, kolorystyki czy dopasowania tekstu. Ogólnie co można zmienić/poprawić w wizerunku tak, by strona będąca portfolio i wirtualnym CV była jak najatrakcyjniejsza dla pracodawcy.

http://lifecode.yoyo.pl

[proszę zignorować wszelkie reklamy - to wymóg darmowego hostingu na którym narazie znajduje się strona, za co przepraszam]
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Po dobrze napisanym opisie miałem nadzieję zobaczyć coś fajnego. Zawiodłem się jednak.
Jeżeli chcesz, aby do tej strony wgląd mieli Twoi docelowi pracodawcy, pierwsze co musisz zmienić to cały design. Jak dla mnie jest bardzo staroświecki, coś na styl web 1.0.
Użyj kolorów bardziej stonowanych, przy których powieje profesjonalizmem. Radzę obejrzeć strony-portfolio konkurencji.
Co dalej... Niektóre podstrony rozciągają się na 100% ekranu, a niektóre mają stałą szerokość. Strasznie to niekomfortowe i mało estetyczne.
Wywal informacje o IP etc. po prawej stronie. Po co komu takie informacje?
Menu obrazkowe, w dodatku z JavaScript i bez opisów odpada. Jeśli przeglądarka nie będzie obsługiwała grafiki/js (wyłączone przez uzytkownika), ten nic nie ujrzy.
Cały nagłówek do zmiany. Font nieczytelny i słabej jakości.
Walidator wyrzuca mnóstwo błędów. Dla pracodawcy to niezbyt dobra zachęta (http://validator.w3....=Inline&group=0).
Księga gości? W dodatku niezintegrowana? Kategoryczne NIE.
Dodaj jakiś intuicyjnie wyglądający tag <title>. Dodatkowo kolory niektórych tekstów, jak i cienie w hiperlinkach dają marny efekt i są nieczytelne.

Tak na szybko to tyle z błędów, które odnalazłem.
Pozdrawiam!

EDIT: Licznik też wywal :)
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Nie jestem pewien, czy aż tyle należy zmienić. Poczekam jeszcze na opisy innych użytkowników, dzięki.
 

fireforge

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2011
Posty
92
Punkty reakcji
2
Wiek
44
Aż tyle, prawy i lewy słupek nijak się maja do środkowej części strony, tak samo stopka jest jakby wyrwana też z innej. Kolorystycznie wygląda to bardzo amatorsko, nie wspomnę o headerze, jako grafik chyba stać cie na coś w lepszym guście, przynajmniej jakościowo. Menu jest fatalne, takich rzeczy już się nie robi, teraz rządzi "prostota". Jak kolega wyżej, liczniki, ip inne tego typu gadżety są zbędne. Straszne powtarzające się tło cienkiej jakości. czcionki na dłużej nie można czytać, fatalne połączenie białe na czarnym, bardzo bije po oczach. Imo wszystko bym dał pod młotek jeszcze raz.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
stary, weź zacznij od książki :) Smasing magazine wydał ostatnio jedną fajną, a jak nie wpisz sobie portfolio designer w google i sprawdź jak wyglądają takie strony.

Nie trzeba być geniuszem żeby podejrzeć jak robią to inni, nie trać więc zapału i do roboty :)
 
Do góry