Wstyd/niechęć do tanca. potrzebna pomoc

michal233

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć

Właśnie wskoczyło mi 23 lata, i całe dyskoteki/imprezy przesiaduję na kanapie/krześle żłopiąc piwo lub drinki, dziewczyny często prosiły mnie do tańca, ale zawsze odmawiałem.

Od około roku nie bylem na żadnej imprezie bo wiem ze tam ludzie będą tańczyć i jedyne co mnie tam spotka to krzywe spojrzenia dziewczyn, i nuda... Bardzo mnie to stresuje, sam fakt poruszania się na parkiecie, głownie dlatego ze kompletnie nie potrafię tańczyć, zwrócono mi nawet uwagę z tego powodu wiele razy...

Jestem wysoki, i chyba nie jestem bardzo szpetny bo jednak dziewczyny (koleżanki i nie tylko) wyciągały mnie na parkiet jeszcze za czasów wyjść do klubów, ale ich mina na moje opieranie się wyjściu na parkiet i późniejsza niechęć tak bardzo mnie dołują, że postanowiłem napisać w końcu posta z nadzieja że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem.

I teraz najważniejsze, nie chodzi mi o szkoły tańca, ani o jakieś kursy. Widziałem jak taki kurs wygląda i nie o to mi chodzi. Skoro nie mam wyczucia, pomyślałem że obejrzę nagrania innych ludzi którzy czują rytm i potrafią świetnie się ruszać w rytm muzyki (chodzi mi o proste ruchy, nie zaawansowane wygibasy rodem z "you can dance" lub techniczne figury), i będę naśladował ich ruchy jednocześnie wczuwając się w rytm i w późniejszym czasie odnajdując się na parkiecie.

Próbowałem w trakcie imprez podłapywać ruchy innych ludzi którzy w moich oczach dobrze sobie radzili i starałem się poruszać mniej więcej w ich stylu, ale nie wychodziło mi to. Musiałbym mieć nagrania do ćwiczenia w domu. (nawet nie próbowałem nagrywać ludzi komórką bo szybko mógłbym ją stracić wraz z kilkoma zębami)

Chcę po prostu tak jak inni dobrze się bawić przy okazji wyjść a nie modlić się żeby klub do którego idę nie miał wydzielonego miejsca do tańczenia...

Jeśli znacie jakieś nazwy filmików lub filmów z imprez na których są pokazani ludzie na których mógłbym się wzorować, to proszę o info

z góry dzięki
 

int

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Bo źle do tego podchodzisz, taniec nie polega na kopiowaniu ruchów ani zachowania innych, tylko na wyrażaniu samego siebie. Nie patrz na innych, musisz sam to poczuć :) I zauważ, że po kilku głębszych mało kto zwraca uwagę na to jak tańczy, ważne tylko, że tańczy. Więc nie myśl sobie, że będziesz się wyróżniał, bo nie umiesz tańczyć - wyróżniasz się jedynie wtedy kiedy nie tańczysz, podczas gdy wszyscy inni tańczą :)
 

K.N

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
Możesz zacząć od podskakiwania w rytm muzyki. Po prostu, potem różne rodzaje podskoków, szybkie i wolne. To bardzo pomaga złapac rytm. Wiem, bo dosyć długo tańczyłem. Jak juz rytm złapiesz to możesz sie jednak zapisac na kurs. Jak ja zaczynałem, nie potrafiłem nic kompletnie. Mama wypchnęła mnie siłą. A potem nagle kiedy szedłem na jakieś wesela albo dyskoteki - jakoś się wszystko łatwiejsze do zatańczenia wydawało. Samemu jest bardzo trudno. Musiałby Ci ktoś to pokazać, chyba ze jesteś samoukiem. Ja osobiscie z filmów nigdy sie nie uczyłem, nic mi tam nie pasowało. Ale wystarczy ze złapiesz rytm i jakieś proste kroki i ruchy ktoś CI pokaze, to pojdzie z górki.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Spontan najlepszy. Podskakuj w rytm, ręce w górę. Ja to jestem dziewczyną, to jezcze mozńa pupą machać na lewo i prawo, różne są sposoby.
Każdy orze jak może, nikt nie będzie się z ciebie śmiał! Weź znajomych i idź do klubu. Zabaw się wreszcie jak na młodego człowieka przystało.
 

kleopatra36

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Po pierwsze musisz się wyluzować :) jeśli nie potrafisz tak sam z siebie, to polecam dopalacze... Po drugie nie ważne jak się ruszasz, chodzi o to byś się dobrze bawił :) Poszukaj w necie info na temat tańca go go, zawsze zapewni Ci to jakieś fajne ruchy :) A tak po za tym to jaki rodzaj muzyki preferujesz?? Przy czym miałbyś ochotę się bawić??
 

leowhy

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Ja wiem, że na obozach tanecznych czy też warsztatach są zajęcia z improwizacji, tak więc nie tylko chodzi o konkretne, ułożone pięknie choreografie, ale o wyrażanie siebie. Jak chcesz mogę ci polecić taki obóz z Almaturu bo widziałem kilka propozycji. Zależy jakie miejsca lubisz albo jaką muzę :)
 
Do góry