Wprowadzenie obowiązkowej karty rowerowej

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
jajanek97 napisał:
uczulanie na kulturalne zachowania na drodze już od malego. na przykład, żeby nie wbiegac na ulice.
A czego byś uczył? Przecież teraz jest modne nie uczenie. Np. tego, że się patrzy lewo-prawo-lewo. Dziś to passe, bo dziś to kierowca ma być wróżką i spodziewać się wbiegnięcia na ulicę w każdym momencie, a nie przechodzień ma mieć mózg i zwyczajnie używając dbać o swoje zdrowie i życie.
Dziś przechodzenie/przejazd rowerem przez ulice BEZ rozejrzenia się to codzienność i takie zachowanie jest wręcz promowane ("miasto dla pieszych nie dla kierowców" bla bla bla). Coś jak w Szwajcarii tylko ktoś nie ogarnął, że u nas Szwajcarii nie ma i nigdy nie będzie (zresztą jeździ się tam samochodem dramatycznie a chodzi normalnie - nie lepiej).

Pogadanki bez wymogów nic nie dadzą. Uczniowie te pogadanki prześpią albo "przegrają" na komórkach. Jeśli ktoś uważa inaczej, to urwał się z choinki.
Ja z chęcią bym wprowadził karty rowerowe i karty piesze! Może jakby się pieszych od małego uczyło, że spotkanie trzeciego stopnia z rozpędzoną toną blachy kończy się mokrą plamą a nie tak jak to teraz wygląda: "masz pierwszeństwo to idź/jedź, będzie wina kierowcy" to byłoby mniej ofiar.
 

gryczanekbam

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2016
Posty
3
Punkty reakcji
1
ja lubie sie uczyc ;) A poważnie to owszem, piesi powinni uwazac na drodze, ale kierowcy również. Patrząc na to, że niektórzy wyprzedzają tych, ktorzy zatrzymali sie, zeby przepuscic kogos na pasach to aż mnie krew zalewa!
 
M

MacaN

Guest
Rany... Ja odpadam.

Naprawdę od pieszego wymaga się tyle, że trzeba go edukować bez przerwy, co tydzień tym, jak się chodzi po pasach.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
gryczanekbam napisał:
ja lubie sie uczyc ;) A poważnie to owszem, piesi powinni uwazac na drodze, ale kierowcy również. Patrząc na to, że niektórzy wyprzedzają tych, ktorzy zatrzymali sie, zeby przepuscic kogos na pasach to aż mnie krew zalewa!
Kierowcy uważają. Właściwie nic innego nie robią. Na pieszych, na rowery, na znaki, na radary, na policję, na inne samochody. Jak jadę samochodem to jedyne co robię to "uważam" (głównie na radary i krzaki na poboczu ale się liczy), jak jadę rowerem to nie uważam bo z reguły nie ma na co. Tym bardziej, że nawet jako posiadacz prawa jazdy, nie mam zielonego pojęcia co mi wolno a czego nie - luzik.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Co do jazdy rowerem, zawsze uważam i staram się przewidywać różne zagrożenia, tak samo jak jadąc autem, motocyklem, czy jakąś hulajnogą. Włączasz się do ruchu to masz obowiązek na pierwszym miejscu uważać! Znajomość kodeksu drogowego nie zwalnia nas od braku wyobraźni. Jak się jest skończonym idiotą to nawet karta rowerowa, czy inne prawo jazdy nie pomoże, zawsze się gdzieś taki wpieprzy i kłopotu narobi. Moim zdaniem niektórzy w ogóle nie powinni mieć żadnych uprawnień, nawet na taczkę.
 

monika9093

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2016
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja się z tym zgadzam. Karta rowerowa powinna być obowiązkowa. W końcu chodzi tutaj o bezpieczeństwo
 
Do góry