Wolna dyskusja - Nasze zestawy zabezpieczające

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
No tak...antywirusy są złe, ale jak nagle pojawi się komunikat: "masz wirusa, i za jedyne 20$ możesz go usunąć", to ludzie płacą:p To jest dopiero fenomen. I w ten sposób instalują sobie śmieci :p
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
no jasne :) a jak przychodzi list że wygrałeś to czy tamto tylko musisz zadzwonić pod podany nume ri zostawić swoje dane gdzie koszt połączenia jak wół 100razy droższy niż standardowy to dzwonią....ja nie wiem skąd to się bierze, taka naiwność, a we własnej ocenie chyba zaradność i spryt...to przykre
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Zawsze będą ludzie, którzy będą żerować na ludzkiej niewiedzy, strachu i braku ostrożności. To akurat nie jest żadna nowość:p Coraz niebezpieczniej się robi w internecie, i coraz łatwiej coś złapać, nawet doświadczeni informatycy mają z tym problem.
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Bo hackerzy to nie idioci :sexy: Niestety, ale w przypadku tych "ciekawszych" ataków nie ma mowy o laikach i ludziach, którzy nie wiedzą co robią... Doskonale wiedzą i świetnie na tym zarabiają...
 

LiderKomp

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
ale na wszystko jest sposub wystarczy troche wiedzy ... ( prosze wybaczyc za bledy ale klawiatura plata figle pisze to na wstepie zeby nie bylo)

powiedzmy wezmy kilka antywirusow 2 darmowe i 2 platne sciagniete z neta oczywiscie nie wszystkie do siebie pasuja wiec trzeba uwazac na pliki ktore odczytamy hexem ;]


liczymy wspulzedne kalkulujemy i komplikujemy 4 antywirusy z soba .. kazdy ma atut i minus wiec staramy sie tworzyc ideal w miare naszych potrzeb ... i nikt nie nazeka ze musi za cos placic albo ze ktos go naciaga .. wystarczy znajomosci jezyka C++ kilka programow oczywiscie antyvirusy rozlozone na czynniki pierwsze i lecmy z koksem ...

a hakerzy ?! heh co tu duzo mowic ... ja pracuje w panstwowce .. nie chwalac sie mam wyrok ale za to znalazlem prace wlasnie w lataniu dziur systemowych w urzedach skarbowka itd itd ... wiec mi sie poszczescilo ale tez to robie tak zeby miec zawsze prace nigdy sie nie staram ... robie dziurke ;d .. wbijam sie robie zamieszania dzwonia robie dalej kasa leci i tak w kolko macieju :)

pozdrawiam
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Już łatwiej byłoby napisać antywirusa, niż sklecać jednego z czterech. Zresztą obawiam się, że tak zrobiony program w ogóle by nie działał:p Ale to tylko moje skromne zdanie ;)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Może i realne, ale to dla hackera, bez obrazy :p Słuchajcie, nie oszukujmy, się ale przeciętna kobietka, o przeciętnej wiedzy komputerowej jedyne co zrobi, to pójdzie i kupi dobrego AV :) A pisanie programów? :lol: Jestem humanistką, mówcie do mnie jeszcze :p
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
sprawa jest prosta. bez wirusó nie było by programów AV i na odwrót. czym nowszy wirus tym lepiej dla AV i na odwrót
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
No tak, jest to samonapędzający się rynek. Ważne, że na dal komuś zależy, żeby utrudniać hackerom życie...
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
z tym się zgadzam. może zależy to za mocne słowo ale chętnie by sie pozbyli smieci z sieci
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
A dlaczego za mocne? :p No przecież komuś musi się chcieć to robić, bo równie dobrze wszyscy dawno mogli machnąć ręką i faktycznie byśmy wrócili do epoki sprzed internetu :p
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Fajnie, żeby bardziej zależało politykom ;) Bo póki co za wiele w tym kierunku nie robią, a mogliby jakoś wspomóc firmy zajmujące się oprogramowaniem antywirusowym. A jak nie państwo, to unia
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
na to bym nie liczył. Państwo zostaw w spokoju, politycy maja swoje problemy (afera goni afere).
 

edek80

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Witam :)

W tym dziale będziemy dyskutować na temat naszych zestawów ochronnych, jest to wolna dyskusja, tak więc można pisać wszystko co jest związane z naszą ochroną .

Zapraszam wszystkich do dyskusji

Przedstawiam wam mój zestaw :

NOD32 4.0 + COMODO FIREWALL razem z DEFENSE+ ( ochrona HIPS )

ja używam F-Secure Internet Security 2010. uważam, że daje mi to wystarczającą ochronę. komputer działa sprawnie i jest naprawdę czysty. świetnie spiusuje się funkcja ochrony przeglądania czy DeepGuard. naprawdę warty uwagi soft.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
na to bym nie liczył. Państwo zostaw w spokoju, politycy maja swoje problemy (afera goni afere).

wiesz...ich obowiązkiem nie jest zajmowanie się aferami, więc nie rozumiem, dlaczego miałbym zostawić państwo w spokoju;) Mogliby pomóc troszkę w podwyższeniu poziomu bezpieczeństwa w sieci.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Mogli by zmienić program nauczania, ale to wiąże się z kosztami szkoleń nauczycieli, bo przecież nie wszyscy muszą się na tym znać...
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
ale akurat nauczyciel informatyki nie może mieć aż tak okrojonej wiedzy, bo programu nauczania nie dostosowuje się do jego kompetencji dydaktycznych :)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
hehehe, ale mnie rozbawiłeś. W LO nauczycielka miała problem z włączeniem komputera, w gimnazjum graliśmy w Quake, kiedy nauczyciel ściągał pliki. Jaki program nauczania? Żeby móc prowadzić lekcję, przydatna jest wiedza z tego, o czym się mówi. Ale to nie tyczy się tylko informatyki. Są nauczyciele, których potrafi zagiąć gimnazjalista. Wieć nie...nauczyciel wcale nie musi mieć pojęcia o bezpieczeństwie w sieci.
 
Do góry