Wolna dyskusja - Nasze zestawy zabezpieczające

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Obciąża w sensie wydłuża , 10-15 sek to sporo. Mnie by to bardzo przeszkadzało, tym bardziej , że zależy mi na szybkim bootowaniu systemu .
Korzystaj z opcji "wstrzymaj" lub "hibernacja".
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
VenomX, a jak długo odpala Ci się system? Od naciśnięcia "powera"? ;) Mi około 1:30 minuty, i dodatkowe 20-30 sekund pewnie też nie zrobiłoby mi różnicy.
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
10 sekund czy 15 wiecej to juz naprawde nie ma raznicy, bez przesady. jak by miało 1 minute to wtedy moznaby było sie martwic
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Mój zestaw:
Antywirus: Avira Antivir Personal Edition (wystarczy darmowy - w ciągu 3 ostatnich miesięcy odezwał dopiero dziś, ale to raczej był fałszywy alarm)
Firewall: PC Tools Firewall Plus (nawet dobrze sobie radzi, tyle że czasem pyta się czy przepuścić program, który już ma zezwolenie na ruch)
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
10-15 sekund to mało?
To diabelnie dużo.
I mówi to osoba, która restartuje, wyłącza go raz na tydzień ;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
To co Wy, włączając komputer, siedzicie przed nim i patrzycie, jak się ładuje wszystko po kolei? Rozumiem jakbyście walczyli o to, żeby odpalał się w 20 sekund...
 
V

VenomX

Guest
To co Wy, włączając komputer, siedzicie przed nim i patrzycie, jak się ładuje wszystko po kolei? Rozumiem jakbyście walczyli o to, żeby odpalał się w 20 sekund...
Wiele użytkowników chciałoby aby jego system startował w jak najkrótszym czasie tak samo zamykał się, myślę, że nie ma w tym nic dziwnego. Dawniej mój XP startował w 20 sekund teraz czyni to w 8 i jest to dla mnie ogromna różnica w czasie. Wiele artykułów można w sieci znaleźć na temat przyspieszenia startu jak i zamykania co oznacza , że temat wydajności systemu Windows jest bardzo powszechny .
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
mi tez nie przeszkadza. jak ma sie odpalic to sie odpali, ale ile czasu to trwa to juz nie ma znaczenia
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Każdy by chciał, żeby system odpalała się w 20 sekund. Ale i tak większość osób (mówię tutaj o odpalaniu komputera zaraz po obudzeniu się), wstaje, włącza komputer, ubiera się, i siada przed załadowanym już systemem. Dla mnie to miałoby oczywiście znaczenie, ale tylko w przypadku, kiedy włączałbym go 10-15 razy dziennie, a nie 1-2...
10 sekund w porównaniu do 20 to dużo, ale 10 sekund w porównaniu do 90 to bardzo niewiele.
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Szarex mozesz cos wiecej napisac o PC Tools Firewall Plus?

Tutaj jest wszystko.

Ja konfigurowałem go wg tego co pisze jeden z komentujących tam o nicku TenOdVisty. Zacytuje najważniejsze informacje, wg których ja konfigurowałem:

"TenOdVisty | IPHASH : QJ-75-3H-VV | 28.02.2008 napisał:
1. instalować PC Tools FW bez internetu
2. zaraz po restarcie wyłączyć "Automatyczne tworzenie reguł dla znanych programów", tym z PC Tools zdaje się tylko że znają programy :)
3. "Włączyć tryb ukryty", wtedy nic nie wejdzie nawet po zezwoleniu na nasłuch.
4. Wyrzucamy wszystkie automatycznie utworzone przez PC FW reguły w APLIKACJACH
5. Teraz można włączyć internet
6. Uruchamiamy programy i robimy właściwe reguły dla aplikacji.

I działa. Tyle, że niektóre programy przy takiej konfiguracji przepuszcza bez pytania. Są to programy systemowe, więc albo musisz od razu zrobić reguły i zablokować, albo potem ewentualnie poblokować co poniektóre. Natomiast o niektóre (Foobar2000) pyta się przy każdej próbie odpalenia połączenia z internetem. Ale ogólnie daje radę.
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Panowie, przepraszam, ale takie przerzucanie się, trochę mi przedszkolem zajeżdża. "A mój czerwony samochodzik jest lepszy niż twój zielony! A mój system się ładuje o 5 sekund szybciej niż Twóóój :p A mój book jest lepszy, bo ma nadgryzione jabłuszko i zapłaciłem za niego 2 razy więcej niż to warte byyłooo :p"
Ech dzieci...

Wracając do tematu zabezpieczeń.
Panda Global Protection 2009, czyli piękne połączenie AV z Firewallem, filtrem antyspamowym i wieloma innymi cukierkami ;)
 
V

VenomX

Guest
Panowie, przepraszam, ale takie przerzucanie się, trochę mi przedszkolem zajeżdża. "A mój czerwony samochodzik jest lepszy niż twój zielony! A mój system się ładuje o 5 sekund szybciej niż Twóóój :p A mój book jest lepszy, bo ma nadgryzione jabłuszko i zapłaciłem za niego 2 razy więcej niż to warte byyłooo :p"
Ech dzieci...

Wracając do tematu zabezpieczeń.
Panda Global Protection 2009, czyli piękne połączenie AV z Firewallem, filtrem antyspamowym i wieloma innymi cukierkami ;)
I przeważnie w takich pakietach firewall jest bardzo przeciętny : Najnowszy test - Proactive Security Challenge
Według mnie pakiety internet security są nieopłacalne...
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
VenomX a możesz napisać dlaczego?

Moim zdaniem ma to jeden ważny plus. Jak robi aktualizacje programu to raczej AV i firewall aktualizowane sa jednocześnie. Przy składakach możesz mieć taką sytuacje że AV będzie zacofane względem Firewall-a albo na odwrót
 
Do góry