Wokal i podkład

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Hej!! Mam pytanko do DJ'ów, jeśli nie można oddzielić wokalu od podkładu, to skąd bierzecie oddzielony wokal od podkładu i na odwrót??
 

Pathfinder

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
to raczej pytanie do Producentow a nie DJi

Wokal da sie oddzielic ale musisz miec wersje wokal+podklad + wersje z samym podkladem bez wokalu

pozatym to wyzsza szkola jazdy

a jak szukasz wokali to wpisz w google Free Acapellas i znajdziesz
 

DJ keeny

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
na vdj wez sobie zakladke effects a ptoem vocals i tam ise da :D
 

szybki_rumcajs

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
172
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o wycięcie wokalu z utworu gdy nie posiada się wersji instrumentalnej w 100% identycznej z podkładem w oryginale tak żeby wokal był całkowicie czysty to rzecz własciwie niewykonalna... Ponieważ częstotliwosci ludzkiego głosu na wielu pasmach mieszają sie z częstotliwosciami różnych instrumentów , można pobawić się korektorem jasna sprawa i wyciąć przede wszystkim częstotliwosci najnizsze od 200hz w dół oraz częst. skrajne... co może w najwyzszych pasmach sciszyć haty i syntezatory grające na wysokich oktawach (dlatego że zazwszyczaj przy obróbce wokalu stosuje się de esser i filtr do czest skrajnie wysokich) :p łatwiejsza sprawa jest gdy wszystkie scieżki w utworze zostały umiejscowione w panoramie ... wtedy gdy zrobi sie już odpowiednią korekcje można pobawić się w różnice pomiedzy prawy a lewym kanałem w stereo gdy w takim nagraniu gdzie każdy kanał jest jakoś umiejscowiony w przestrzeni zmieni się różnice wybrzmiewania prawego a lewego kanału w milisekundach czy coś takiego (nie znam sie na tym znakomicie :p) można uzyskać nawet znośną acapelle miałem kiedyś soft do tego służacy KnockOut czy coś takiego ale strasznie dużo z tym roboty... krótko pisząc nie polecam :D
 
Do góry