Woda mineralna

M

MacaN

Guest
Dla osób pijących wodę mineralną od czasu do czasu może to i bez znaczenia, ale ja to piję na potęgę (butelki 330ml w zgrzewkach) a chodzi o to że niegazowanej tak nie sprzedają - kupuje w hurtowni i jest o wiele taniej dlatego moje pytania bo nie wiem czy to jakoś wpływa na zdrowie czy może wsio ryba:)

o kurcze tyle wody kupować ? no u mnie jeśli chodzi o wodę gazowaną to wiadomo co może wywołać - zapalenie gardła tak więc jak już piję wodę w butelkach( co jest rzadkością i robię o jak jestem np. na wakacjach w mieście ) to tylko niegazowaną.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Mi po jogurcie jeszcze bardziej chce się pić :) Piję tylko wodę a poza tym woda nie ma w ogóle kalorii.
 

terra_nova

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiecie co opowiem Wam historyjkę o jakości naszej "mineralki"... Znajomy buduje dom i żeby móc się wprowadzić musiał oddać próbki wody do sanepidu. Ktoś mu podpowiedział, że żeby nie było kłopotu, to niech naleje "mineralkę" z butelki... i tak zrobił.
O dziwo okazało się, że żadna z 3 próbek nie przeszła próby w sanepidzie!!!! :O wyobrażacie sobie?! to co oni tam kuźwa leją? :)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Co leją ? Jakieś tam bliżej nie określone minerały :)
 
M

magiczna

Guest
Wszystko zależy jaka to była woda. Ja nie kupuję pierwszej lepszej najtańszej, bo miejsce pochodzenia ma dla mnie znaczenie
 
M

MacaN

Guest
miejsce pochodzenia, a to dobre :D woda to woda... byle nie była zanieczyszczona.
 
M

magiczna

Guest
No ok dla mnie ma to znaczenie, dla Ciebie nie. A na co zwracasz uwagę w takim razie kupując wodę? Na cenę?
 
M

MacaN

Guest
oczywiście, że na cenę. ja kupuję średnio butelkę wody na miesiąc pewnie, z czego średnią nadrabiam w wakacje. Na co niby innego mam zwracać uwagę ? Co za różnica, czy woda jest rozlewana w tatrach, bieszczadach, sudetach, czy gdziekolwiek indziej ? Woda to woda. ma być niezanieczyszczona i to wszystko. Woda z miejsca A wcale nie jest smaczniejsza niż woda z miejsca B . :p o ile jest czysta.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Jaka cena skoro woda za 0,5l kosztuje średnio 1.50pln i tu raczej wariacji nie ma. Kupuje wodę która jest w zasięgu nie będę ciskać do marketu po butelkę wody, no bez przesady...
 
M

MacaN

Guest
W sumie to masz rację, ale mi chodzi o to że jak wpadam do pierwszego lepszego sklepu żeby kupić wodę i widzę duży napis 1,5 litra za 99 groszy to biorę 2 butelki i zmiatam a nie bawię się w wyszukiwanie wody rozlewanej w jakims tam wybitnym miejscu. no i jak obok tej wody będzie leżeć butelka za 1,50 to chyba jasne że wybiore tę za 99 groszy ;)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ja jak idę po zapas wody to zazwyczaj podjeżdżam busem i biorę z pół palety wody z biedry wodę źrodlana 0,69 zł za 1,5 l, jakbym patrzył na wszystko czy to jest zdrowe, czy takie i siakie to bym się przepatrzył. Brać co lepsze bo i tak człowiek zdechnie :D
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Nie no ja raczej wybieram wodę w sklepie, nie łapię z półki pierwszej z brzegu, kiedyś tak trafiła ma się jakaś taka poniżej 0,90 i zupełnie m nie smakowała. Nie mówię tu, że tańsze są gorsze ale tak mi się akurat trafiło. A wody w sklepach są zazwyczaj gdzieś z gór chociaż coś ostatnio czytałam o wodzie z Podlasia :) Muszę poszukać jej w sklepie.
 
M

MacaN

Guest
Nie no ja raczej wybieram wodę w sklepie, nie łapię z półki pierwszej z brzegu, kiedyś tak trafiła ma się jakaś taka poniżej 0,90 i zupełnie m nie smakowała. Nie mówię tu, że tańsze są gorsze ale tak mi się akurat trafiło. A wody w sklepach są zazwyczaj gdzieś z gór chociaż coś ostatnio czytałam o wodzie z Podlasia Muszę poszukać jej w sklepie.

Co znaczy nie smakowała ? woda nie ma smaku.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Czy woda nie ma smaku tak do końca? Może teoretycznie nie ale są różnie mineralizowane co trochę nadaje smaku.
 
M

MacaN

Guest
To z pewnością wypijasz dużo wapnia, magnezu i żelaza, i pewnie z pół tablicy Mendelejewa jeszcze;)

Kiedyś jeden Pan profesor wziął moją wodę z kranu do badania i okazało się, że jest lepsza od tych sprzedawanych w butelkach ;)

Mam własną studnię, więc nie piję śmieci. Kiedyś ludzie nie pili wody butelkowanej sobie wyobraź i żyli :p
 
M

magiczna

Guest
Ja zawodowo zajmuje się badaniem różnych wód, wiem ze są różne, są nic nie warte, są gorsze niż z kranu ale są też wartościowe, z potrzebnymi minerałami i bez śmieci.
 
Do góry