Włochaty

read_my_mind

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
bunt i miłość :D lubie lubie credo, milość ci wystarczy ze jest, kazdy krok niesie pokoj... tak tak :D
 

keniger

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
bp gdzies na swiecie
ja tez swoja mlodosc zawdzieczam temu zespolowi (mlodosc hehe mam wkoncu jeszcze 19 lat wic jeszcze mlody jestem---chyba)

WŁOCHATY
oczywiscie kazda plyta jest dobra ale zmowa to im chyba najbardziej sie udala pozniej juz troche gorzej te dwie ostatnie plyty tak mi sie wydaje
wkoncu juz ten wiek swoj maja

i chcialbym dodac ze punk zostaje w czlowieku na cale zycie mimo ze sie robi co sie robi i ubiera jak ubiera
...to jest w duszy....

ja wlochatemu bardzo dziekuje................................ a inna droga dezerter tez dobra kapela:)
 

Scorp

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Dla mnie straszna nuda, teksty ciągle o tym samym i muzycznie też nie za ciekawe.
Tyle jeżeli o mnie chodzi .


Cheers
 

Scorp

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
A niby czemu ? Wybacz , że nie podobają mi się wasze "true" punkowe kapele,ale przecież one są po prostu do :cenzura: moim zdaniem :p
Nie będę tak jak większość zbuntowanych nastolatków mówił ,że coś jest za.:cenzura:iste , nawet jeżeli nie słuchali ani jednej piosenki.
Ale takie :cenzura:enie "anarchia,anarchia" w każdej piosence jest monotonne i tyle ...
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Kapelki które podał ddevil też bardzo fajowe i ostre .

posluchaj(a raczej poczytaj) siebie

________________________________________________________________________________


Powiem ,ze Wlochaty est zaje.bisty , sluchalem wiele jego piosenek ( ba! mam nawet plytki jezeli juz mamy wnikac)
Podniecasz sie taka rzeznia jak np.behemoth a pozniej mowisz , ze teksty Wlochatego sa monotonne :bag: naprawde do tego chyba nie potrzeba komentarza. Oczywiscie w tekstach Wlochatego jest duzo o anarchizmie ( ale nie w sposob"anarchia!anarchia! tylko teksty sa anarchistyczne) ponadtojest takze o wegetarianizmie , antyglobalizmie. jezeli bardzo ci zalerzy moge dac link do tekstow (lub piosenek)
 

Scorp

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
posluchaj(a raczej poczytaj) siebie



Aaa co ma piernik do wiatraka? To chyba moja sprawa jakie kapele lubię i czego słucham.
Nie wiem również skąd wytrzasnąłeś Behemotha ( bo nigdzie o nim nie pisałem ;O ) , chyba ,że to
jedyny ostrzejszy zespół metalowy jaki znasz . A co do tekstów - to niech sobie chłopaki mówią o czym chcą,lecz
śpiewanie o sprawie z góry skazanej na porażkę ( ad. anarchia ) jest według mnie bezsensowne.

Wolę na przykład czystą nienawiść do ludzkiej rasy jaką prezentują ludzie z zespołu Blood for Blood na przykład, ale to już
dyskusja na zupełnie inny temat. ;)

Elo


edit

jezeli bardzo ci zalerzy moge dac link do tekstow (lub piosenek)

Mam całą płytę. Thx
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Aaa co ma piernik do wiatraka?

A to , ze na poczatku piszesz jak to nie lubisz emo kids , f00jowych cool dzieciakow ( tu podzielam twoje zdanie ) a gdzie indziej tekst "lal ale to fajowe i ostre" , to chyba w dziale "subkultury" ktos zamiescil link do pamietnika kindermetala , wlasnie kogos takiego mi przypominasz. A co do metalu i zespolow metalowych znam ich wiele ( behemotha podalem jako przyklad) wiec nie wysilaj sie , jednak od rzezni metalowej wole bardziej ambitny metal jak np. Hunter no i milo tez sie slucha power metalu ( ale to ze wzgledu na moje zamilowanie fantastyka :p)

PS. ciekawy ten zespol ktory podales (przyznam sie nie znalem go wczesniej :p ) szerza nienawisc do siebie hmmm.... ciekawe , ciekawe
 

Scorp

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Spoko , chyba czas zakończyć tą jałową dyskusję,ale przyznam się ,że pierwszy raz słyszałem w moim kierunku obelgę " kindermetal" . Primo - nigdy nie uważałem się za metalowca ( i nie mam zamiaru < długie włosy mnie nie kręcą :p > ) ,a secundo - kindermetal to pozer i frajer , a ja raczej kogoś takiego nie przypominam , wybacz.

gdzie indziej tekst "lal ale to fajowe i ostre"

Nie wiem co to ma do emo dzieciaków. Fakt faktem ,że lubię czasem zapuścić sobie jakąś rzeźnię i stąd moja, szczera, opinia. Po co mam mówić :

" moim skromnym zdaniem powyższy wymieniony przez ciebie zespół cechuje się nutką dramatyzmu i agresji dlatego też serdecznie dziękuję za
przypomnienie mi o nim w tym skromnym temacie"

Chyba nie o to chodzi , nie ?

szerza nienawisc do siebie hmmm

Czytaj między wierszami ;)


Elo



Btw.
I zbastuj z tymi epitetami.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
co do metalowca takie odnioslem wrazenie :D ( a co do dlugich wlosow -sam takie mam :p )
A co do tego zespolu to sluchalem go sobie troche ostatnio nawet ciekawa nutke maja , spodobal mi sie utwor Dead Boys , chociaz spodziewalem sie wiekszej rzezni :p ( co nie jest minusem)
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Teksty mają cudne... A nie wiecie czy jeszcze koncertują? Bo na stronce ten dział jest pusty...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Świetnie chłopy grają. Przede wszystkim postawione na przekaz, a nie na melodię, czy wyciągnięte na siłę plastikowe rymy (szczególnie w starszych płytach) za co wielki respekt.
 

effela

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Włochaty jest najlepszy, super przesłanie, zaczęłam całkiem inaczej patrzeć na świat, aż sie uzależniłam od ich muzyki
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Na tym polega zadanie Włochatego. Wskazywać ludziom odpowiednią drogę. Moja historia była jednak nieco inna. Najpierw kształciłem sobie poglądy, a dopiero później zacząłem zagłębiać się w adekwatną do nich muzykę i je szlifować.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
moja pierwsza plyta to wlasnie byla plyta Wlochatego , no i tu zaczela sie moja przegoda z Anarchizmem :)

Też tego słuchałem tysiąc lat temu jak byłem punkiem. :)

Teraz , kiedy mnie już dzieli przepaść poglądowa od anarchistów jedyna piosenka która do mnie przemawia to "ziemi poświecone", bardzo dobry kawałek, choć te podkładanie bomb pod fermy i rzeźnie jest troche naiwne i głupie. Ale reszta tekstu całkiem ok.

Muzycznie dobry zespół, poglądowo w 99% ścierwo nie dla mnie.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Znalezione w sieci:
Wieści z frontu


Komunikat nr 1. - Pożegnanie z Billim.
Na początek może mało wesoła wiadomość. Otóż z kapelą pożegnał się Billy, nasz długoletni i właściwie jedyny perkusista jakiego mieliśmy. Billy wybrał inną drogę i pozostaje nam uszanować jego decyzję. Będziecie go mogli dalej usłyszeć w takich kapelach jak WC i The Analogs.
Życzymy mu wszystkiego dobrego. W naszej pamięci pozostanie na zawsze.


Komunikat nr 2. - Nowy załogant na pokładzie.
Zabrało nam trochę czasu znalezienie nowego garowego. Z przyjemnością pragniemy zakomunikować, że jest nim Kamil, kiedyś śpiewający perkusista takich anarcho-punkowych kapel jak Stracony i Via Media z Kołobrzegu. Powoli zgrywamy materiał koncertowy i mamy nadzieję, że najpóźniej jesienią wznowimy koncerty. Równocześnie systematycznie będziemy starać się pracować nad nowymi numerami i nasz plan zakłada nagranie nowego albumu w przyszłym roku.

A oto kilka słów od samego Kamila:

"Cieszę się, że będę miał szansę współtworzyć Włochatego w nadchodzącej przyszłości. Spotkaliśmy się z Paulussem przypadkiem, ale nie przypadkiem. Znamy się już jakiś czas i nigdy wcześniej nie zakładaliśmy wspólnego grania i nagle okazało się, że życie płata różne figle, i że będziemy jednak współpracować, uzupełniać się i kontynuować Włochatego, bo naprawdę warto! Tymczasem pierwsze próby za nami, pierwsze koncerty przed nami. Do zobaczenia w niedalekiej przyszłości!".

Witamy Cię serdecznie.


Komunikat nr 3. - Nowy projekt, nowe nagrania.
Rozpoczęliśmy prace nad nowym projektem, który nazwaliśmy WŁOCHATY INACZEJ. Ten pomysł dojrzewał w nas przez lata aż w końcu trafił na dobry grunt i wykiełkował. Jest to akustyczne granie, z gitarami bez przesterów a zamiast zestawu bębnów rózne dziwne instrumenty perkusyjne. Nagraliśmy już 4 piosenki w szczecińskim studiu Artura Bursakowskiego. Taką ostateczną iskrą, która doprowadziła do tego nagrania była zbliżająca się Olimpiada w Pekinie i ostatnie wydarzenia w Tybecie. Co ciekawe ale utwór, który tam między innymi nagraliśmy, 'Pekin 2008' (tekst w dużej mierze to zasługa Wichra) ma już ze 2 lata i pierwotnie był napisany z myślą o WŁOCHATYM w ostrej formie. Jednak cały zbieg okoliczności, który w tym czasie nastapił, doprowadził do powstania innego rodzaju estetyki.

W tych nagraniach, oprócz Jeża, Paulussa i Dydasa, wzięli udział jako pełnoprawni członkowie tej formacji, Marian Mazurek (gitara klasyczna), grający na co dzień w wykonującym rosyjskie pieśni ludowe zespole Malczyki oraz Daniel Kacmarczyk (instrumenty perkusyjne) ze znanego folkowego zespołu Dikanda. Po dwóch próbach weszliśmy do studia i nagraliśmy cztery utwory. Mamy nadzieję, że już wkrótce przedstawimy ich próbki.
W nagraniach gościnnie wzięli udział: Marcin (instrumenty klawiszowe) z Indios Bravos, Lenin (chórki), kiedyś wokalista m.in. szczecińskiej formacji Kafel, oraz tajemniczy osobnik o pseudonimie Czarny, który dołożył piszczałki.

Wkrótce planujemy uruchomić dział dotyczący tego projektu, o czym poinformujemy.


Komunikat nr 4. - Menago.
Na starość doczekaliśmy się menadżera z krwi i kości. Została nim - co trzeba podkreślić - z własnej i nieprzymuszonej woli, kobieta-zwierzę czyli Zebra. Była m.in. głównym organizatorem trasy na XX-lecie Włochatego i to tylko dzięki niej udało się to zrobić.

Żywimy wdzięczność i jesteśmy przepełnieni nadzieją, iż nasza współpraca będzie się ukladać znakomicie, co przyniesie nam wszystkim dużo sukcesów zarówno na polu artystycznym jak i w życiu prywatnym (czy jakoś tak;).
Odtąd wszelkie sprawy koncertowe prosimy kierować do Zebry.
zebraska@tlen.pl

Pozdrawiamy
Stay Punx!

WŁOCHATY


A tu można odsłuchać nowy kawałek: www.myspace.com/wlochatyband
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Świetnie chłopy grają. Przede wszystkim postawione na przekaz, a nie na melodię, czy wyciągnięte na siłę plastikowe rymy (szczególnie w starszych płytach) za co wielki respekt.

Tiaaa fajny mi przekaz...Jest taka piosenka gdzie w zakonczeniu Wlochaty spiewa "Biada narodom, które ojczyzne kochają bardziej niz wolnosc".

Jest to mega chamskie przekrecenie slów Hernyka Sienkiewicze który napisal wlasnie odwrotnie - "Biada narodom, które wolność kochają bardziej niż ojczyzne"

Jak wielkim zerem trzeba byc , żeby uzywac cudzych tekstów i jeszcze je przekrecać na wlasną modłe?

A dzieciaki to lykaly :/
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Włochaty? Włochaty Odkurzacz? Hmm... Ich ideologia już umarła - bo anarchia to utopia - resztą.. zawsze nią była...


nuworld - może i masz racje.. ale popatrz na to z perspektywy lat powstania tego tekstu - komuna. Chociaż może i to paradoks?

Zgodzę się z którymś z userów, że bardziej nastawieni się na teksty niż na melodie ( choć i ta nie kuleje :D )
Ogólnie.. uchodzę za fanatyka Włochatego ( CKOD też ^^ ) i wiele zawdzięczam tej kapeli. Włochaty ... to nie zespół by ich posłuchać w mp3 z 4razy.. powiedzieć fajne i tyle.. Tu najważniejszy jest przekaz.
 

Szpaku

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Łódź
Uwielbiam Włochatego. Dezertera tysz :)

Trafiają do mnie te piosenki. Zasłuchałam się ostatnio.
Każdy kro niesie pokój, miłość albo zapomnienie, nikt nas nie pytał itp :D
 
Do góry