Własny interes

E

eryk12

Guest
Warto poświęcić trochę czasu i zobaczyć co się dobrze sprzedaje na allegro, czym najwięcej się ludzie interesują, jak wyglądają oferty osób, które skutecznie sprzedają itd.
Słyszałem, że są osoby, które kupują ubrania w ciucholandzie, doprowadzają je do porządku i z powodzeniem sprzedają. Od czegoś trzeba zacząć:)
Jeśli się na czymś dobrze znasz możesz napisać ebooka lub zrobić kurs na DVD i na allegro wystawiać. Pomysłów i możliwości jest wiele.
 
E

eryk12

Guest
Polecam tobie wątek z forum gazeta.pl na temat handlu używaną odzieżą

"jaki rozwój branży odzieży używanej

Inna sprawa to według mnie ludzie, którzy nie mają pojęcia o handlu i zaczynają swoją przygodę ze sklepem z odzieżą używaną. Najczęściej biorą dotację z Urzędu Pracy, myślą że to taki prosty biznes kupi się kilka rurek, manekina i trochę kg ciuchów i nagle zakasają rynek i będą nieźle zarabiać. Najczęściej po 2-3 miesiącach okazuje się jaki to " prosty" biznes i próbują coś podziałać aby mieć choćby trochę na jakiś towar. Wtedy robi się jakieś dziwne promocje, przeceny i tak zwane psucie runku."

http://forum.gazeta.pl/forum/w,33793,118784026,118784026,jaki_rozwoj_branzy_odziezy_uzywanej.html

Od handlu na Allegro trzeba płacić podatki

np. na Favore.pl znalazłam taki wątek

Sprzedaż na Allegro a podatki

http://www.favore.pl/forum/finanse-prawo-ubezpieczenia/sprzedaz-na-allegro-a-podatki,680,0.html

Prawda jest taka, że żaden biznes nie jest łatwy i początki zawsze są trudne, ale lepiej próbować i coś robić niż siedzieć z założonymi rękami. Wszystko co ma jakąkolwiek wartość ma też swoją cenę i wymaga wysiłku/zaangażowania.

Jak ktoś szuka łatwych dróg to najczęściej czeka go rozczarowanie:)
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
A jak już macie pomysł i plan prowadzenia działalności to skąd wziąć fundusze? Własne oszczędności, pożyczka od rodziny i znajomych, czy pożyczka z banku??? Wiem, że można wziąć dotacje z UE, ale jeśli to nie wystarczy to gdzie się udać?
 
S

Simi88

Guest
Zawsze można zaciągnąć pożyczkę, a do wybrania odpowiedniej oferty warto skorzystać z porónywarki internetowej.
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Najpierw trzeba próbować z tą kasą z unii- to najlepszy możliwy kredyt. Jeżeli nie dadzą to jest odrobinkę problem... Ale nie ma co się łamać.
Banków wiele, ofert jeszcze więcej. Ale uważać trzeba na kruczki, gwiazdki i drobne druczki- bo potrafią bardzo usilnie życie utrudnić.
Porównywarka to jest całkiem trzeźwy pomysł, pod warunkiem że jest w miarę przejrzysta, bezstronna i ma aktualne dane.
 

GeneralFuneral

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
17
Punkty reakcji
1
Czesto zeby dostac pieniadze z dotacji trzeba oprocz biznesplanu wykazac sie tez srodkami wlasnymi i spelniac szereg kryteriow, mozna ubiegac sie o kredyt i ktos dobrze wspomnial o porownywarkach bankowych, mozna znalezc najlepsze oferty bezplatnie.
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Z tym biznesplanem to jest sporo roboty. Najlepiej mieć kogoś kto się tym zajmował i się temu przyjrzy odrobinkę, poprawi błędy itp.
A czy porównywarka jest wystarczająco wiarygodna żeby być podstawą założeń podczas planowania biznesu ?
 

GeneralFuneral

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
17
Punkty reakcji
1
Z tym biznesplanem to jest sporo roboty. Najlepiej mieć kogoś kto się tym zajmował i się temu przyjrzy odrobinkę, poprawi błędy itp.
A czy porównywarka jest wystarczająco wiarygodna żeby być podstawą założeń podczas planowania biznesu ?

Sa wzory tworzenia poprawnych biznesplanow, wypelniania wnioskow itp. Moja kolezanka nie jest umyslem scislym a dostala 18 tys dotacji.
Wydaje mi sie ze kazda bankowa oferte trzeba porownac zeby nie tracic, to b pomocne narzedzie.
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Hmm 18 tysięcy to całkiem spora dotacja. Jak są wzory to odrobinkę łatwiej ale nadal jest to dość sporo roboty i kombinowania.
Sporo jest tych porównywarko/przeszukiwarek. Masz jakiś swój typ ?
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
http://www.ebroker.pl/kredyty-firmowe.html
Tu znalazłam sporo ofert, ale co najważniejsze opinie osób korzystających. Czasami nie warto sugerować się niską ceną, banki obiecują gruszki na wierzbie, prześcigają się w ofertach i często dajemy się nabrać.
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Oj banki ZAWSZE przed świętami obiecują cuda na kiju żeby tylko zgarnąć więcej umów.
Trzeba na prawdę wtedy nie lada sprytu aby się nie wpakować w żadną kredytową pułapkę.
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Czy ja wiem...sprytu niekoniecznie, wystarczy podstawowa wiedza. Trochę poczytać, poszukać opinii kogoś doświadczonego. Nie trzeba płacić doradcy, żeby za nas szukał, na przeglądarkach jak widać można znaleźć potrzebne informacje.
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Jakoś dziwnie mi się wydaje że doradcy to szemrana sprawa. Jeżeli są to mogą brać za samą poradą a do tego zawsze istnieje możliwość że wzięli na boku troszkę kasy i naganiają do danej oferty :p Jakoś nie wierzę w ludzką bezinteresowność
 

GeneralFuneral

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
17
Punkty reakcji
1
Jakoś dziwnie mi się wydaje że doradcy to szemrana sprawa. Jeżeli są to mogą brać za samą poradą a do tego zawsze istnieje możliwość że wzięli na boku troszkę kasy i naganiają do danej oferty :p Jakoś nie wierzę w ludzką bezinteresowność

Tym bardziej ze frimy doradcze utrzymuja sie wylacznie z prowizji, co znaczy ze gdzie wieksza prowizja dla nich tym lepsze przedstawienie oferty niekoniecznie dobrej dla klienta. Wspomniany ebroker to b dobra strona jesli chodzi o zestawienia, bo mozna je dopasowac do swoich potrzeb i warunkow.
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Trudno się nie zgodzić... Prowizja kusi :p
eBroker ma sporo parametrów porównawczych.... Ale i tak trzeb w końcu do tego banku się wybrać ;)
 

zoska1

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Odradzam jakichkolwiek doradców, jest tyle informacji w internecie na temat kredytów, że spokojnie każdy może dowiedzieć się wszystkiego.
Na forach tez dużo o tym się pisze, a te opinie chyba są najbardziej wiarygodne.
 

joer

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2008
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Dotacje są ok, ale nie są konieczne, niejeden dzisiejszy gigant startował z kapitałem typu kilkadziesiąt $ :)
Ja zastanawiałem się nad importem z Chin, na stronie www.alibaba.com można znaleźć producentów z całego świata, jednak trzeba uważać na oszustów!
 
M

marcin.ch

Guest
Ludzie pamietajcie zeby nie popelniac najwiekszego bledu poczatkujacego biznesmena
Nie cieszcie sie ze zarobiliscie 100 tys i od razu zaczuynacie budowac dom
Pomyslcie o priorytetach i duzo owocniej dla Was bedzie jesli zarobione pieniadze bedziecie dobrze inwestowac zamiast od razu wydawac
na swoje dobra materialne ktore i tak blyskawicznie traca na wartosci
 
D

Dorka123

Guest
popieram, wolałabym tą kasę przeznaczyć na rozwój i inwestycje, no ale najpierw trzeba zdobyć kasę na początek, większości przyda się inne wsparcie, jeśli chciałby spróbować swoich sił i ma dobry pomysł to polecam: http://labstar.wp.pl nie ma nic do stracenia, a zyskać można wiele
 
L

libelule

Guest
też popieram! i też muszę zarobić te pierwsze pieniądze na moim pomyśle ;) na razie muszę go jednak wprowadzić w życie, w czym na pewno przydałyby się te pieniądze z labstara ;) biorę w tym udział, ale uruchomię swoją stronę tak czy siak - jestem mniej więcej w połowie realizacji pierwszej części pomysłu, a jedyne pieniądze na początek które muszę wyłożyć to 97$ na program potrzebny mi do tego (na razie działam na trialu ale nie jest do zastosowań komercyjnych). Reszta to czas, czas i poświęcenie, bo przełom mamy już za sobą :) a pieniądze przydałyby się do drugiej części pomysłu...
 
Do góry