własna działalność gospodarcza

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Ubezpieczacie te swoje firmy gdzieś? Pytam bo poszperałem ostatnio po forach biznesowych i ten temat kompletnie leży , przedsiębiorcy go lekceważą kompletnie. To wynika z braku ofert, czy z braku wiary w skuteczność odszkodowania?
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ubezpieczamy, ostatnio reklamują w tv takie ubezpieczenie dla małych przedsiębirostw to może tam coś odpowiedniego dla siebie wybierzesz.
 

bejatka

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy był taki temat, najwyżej dostanie mi sie po uszach :) To chyba najodpowiedniejszy dział... Niedawno założyłem własną firmę, i interesuje mnie czy są na tym forum jacyś inni, młodzi lub mniej młodzi przedsiębiorcy? Jeżeli są to chętnie wymienię się doświadczeniami, uwagami czy czymś tam :p
A mogę spytać jaki jest to rodzaj działalności? Bo ja właśnie zastanawiam się czy nie stworzyć spółki z takim znajomym. Montowanie bram, sprzedaż napędów do bram i takie inne. Jego specjalność to bramy a ja bym się zajmowała strona organizacyjną i księgowością. Czy to by wypaliło?
 

Sasha2104

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
285
Punkty reakcji
11
Bajatka to tylko zależy od ciebie... przepraszam od was... Ty wiesz najlepiej jak się dogadujesz z kolegą i ten fakt w spółkach jest prawie że najistotniejszy... jeżeli on i ty stwierdzacie że to będzie korzystne dla was to proszębardzo... jednak ostrzegam musisz mieć do niego 150 % zaufania... Nie będe wnikał w samą stotę założenia spółki... ale dobrze przemyśl swój pomysł, poprostu odrób lekcje że tak to ujmę... może troche danych... to znaczy możesz sprawdzić prognozę popytu na takie usługi... popytaj wśród znajomych... poopserwój rynek... (zrób jakąś ankiete internetową, może - te dane nie będą w pełni wiarygodne ale lepsze to niż nic) później podejmuj decyzję... Ważną kwestią będzie tu umowa spółki i forma orgnizacyjno-prawna ... W zarządzaniu organizacjami istnieje pewien schemat postępowania w takich sytuacjach...

1. Zbierz niezbędne informacje...
2. Przeanalizuj te informację pod względem przydatnośći...
3. Podejmij decyzję...
4. Musisz przewidzieć ewentualne konsekwencje tej decyzji...
5. Wciel zamiary w życie...
6. Kontroluj skutki swej wdrożonych decyzji ewentualnie stwórz korekty i je wdrażaj...

To ujęcie teoretyczne ale może ci się sprzyda...
Acha czy dobrze się znasz na księgowości? Bo jeżeli nie ja radzę wynająć biuro rozrachunkowe. Chyba nie jesteś na tyle naiwny że będziesz próbował prowdzić księgowość za pomocą programów komputerowych...

To tylko moje drobne sugestie... decyzja należy do ciebie... mam nadzieje że wszystko będzie ok, i gorąco namawiam cię do założenia własnej działalności tylko czyń to z głową na karku...
 

ko3

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam Wszystkich

Ja prowadzę działalność od marca 2008r. i muszę powiedzieć coś "niepoprawnego". Uważam, że wszystkie dopłaty Państwa, UE itd. są bez sensu. Jako student dzienny nie miałem szans na dotacje z UP bo student dzienny nie może być bezrobotny ;). Natomiast jeśli chodzi o UE to po pierwsze wszystko trzeba załatwiać przed założeniem działalności, a potem tracisz mnóstwo czasu na kompletowanie wszelkich dokumentów. Sam startowałem z wkładem 200 zł, dobrym pomysłem i ogromem chęci do pracy. Nie było łatwo, ale jakoś się udało. :)

Życzę powodzenia wszystkim młodym przedsiębiorcą.
 

tomaszp85

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam!
Planujesz założyć firmę? Ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Oferujemy usługę Wirtualne Biuro tj. adres do rejestracji firmy, kompleksową obsługę sekretarską, telefoniczną dla osób z Warszawy salę konferencyjna, dostęp do komputera i kuchni czyli wszystko co niezbędne do perfekcyjnego funkcjonowania Państwa firmy. Adres pod którym będzie zarejestrowana Państwa firma to Mokotowska 15A lok. 1B, 00-640 Warszawa (przy metrze politechnika). Opłata miesięczna już od 130 zł. (netto) za podstawowy pakiet rejestracyjny.
Zainteresowanych proszę o kontakt biuro@officecomplex.pl z dopiskiem wirtualne biuro.
 

lotto2012

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
89
Punkty reakcji
0
Jeżeli kogoś interesowała dotacja z unii europejskiej to znalazłem w necie dosc dobry poradnik o dofinansowaniach http://www.dotacjeunia.pl/

:/
Tylko zapomniałeś napisać o
Cena jenego SMSa wynosi 25 zł netto / 30,50 z VAT.
Aby otrzymać kod dostępu do pliku należy wysłać 2 SMSy -
Całkowita cena to 50 zł netto / 61 zł z VAT.
UWAGA: Obydwa SMSy należy wysłać z tego samego numeru telefonu.
Dokonując płatności SMSem, kod dostępu
otrzymasz automatycznie po kilku sekundach.

:/
 

tomaszp85

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
witam!

Oferujemy usługę Wirtualne Biuro tj. adres do celów rejestracji Twojej firmy, pełną obsługe sekretarską i telefoniczną ponadto dostep do sali konferencyjnej z pełnymi mediami, biurka czy komputera.
Jest to rozwiązanie dla firm, które poszukują prestizowej lokalizacji dla swojej firmy bez ponoszenia zbędnych kosztów najmu powierzchni biurowej. Dodatkowo usługa ogranicza do minimum koszty obsługi sekretariatu. Wirtualne biuro to rozwiązanie nowoczesne, wygodne i tanie. Ceny już od 159 zł za podstawowy pakiet. Kontakt: tomasz@officecomplex.pl
 

Attachments

  • logo_rgb 150 dpi.jpg
    logo_rgb 150 dpi.jpg
    30,6 KB · Wyświetleń: 36

wiśnia9000

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
41
Punkty reakcji
0
Z własną działalnościa jest tak,ze niemal kazdy o tym marzy ale niewiele osób ma na tyle odwagi by ją rozpocząć- to niezwykła odpowiiedzialność nie tylko za siebie ale i pracowników. Ja bardzo często mam chwile zwątpienia i niepewności, zastanawiam się czy to co robię ma sens ale przynajmniej jestem panią samej siebie
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Do odważnych świat należy :) A żeby spokojniej biznes prowadzić dobrą polisę ubezpieczeniową trzeba mieć najlepiej z assistancem.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
JA widziałam PZU dla Firm.
Ale te ubezpieczenia dotycza tylko małych firm ?

Nie tylko, dla średnich też mają taką samą ofertę, no ale pakiet jest bardziej rozszerzony np PZU EKSPERT, który też ma bardzo korzystne zasady ubezpieczenia.
 
A

Alek06

Guest
Z własną działalnościa jest tak,ze niemal kazdy o tym marzy ale niewiele osób ma na tyle odwagi by ją rozpocząć- to niezwykła odpowiiedzialność nie tylko za siebie ale i pracowników. Ja bardzo często mam chwile zwątpienia i niepewności, zastanawiam się czy to co robię ma sens ale przynajmniej jestem panią samej siebie


Przeciez nie jest tak ,ze musisz miec pracownika.Oczywiscie to jest uzaleznione od działalnosci jaka chcesz sie zajmowac.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Takie chwile zwątpienia ma każdy przedsiębiorca, najważniejsze żeby się nie poddawać, krok po kroku rozwijać firmę i umieć podejmować decyzje poprawiające jej kondycje.
 
A

Alek06

Guest
Takie chwile zwątpienia ma każdy przedsiębiorca, najważniejsze żeby się nie poddawać, krok po kroku rozwijać firmę i umieć podejmować decyzje poprawiające jej kondycje.


No tak ,ale to nie zawsze jest takie proste.A czy takie ubezpieczenie chroni nas tez w pewnien sposób przed rzeczami prawnymi - np. zle skonstruowane umowy ?
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Wiem, że można takie ubezpieczenie dopasować do potrzeb firmy to całkiem możliwe, że takie ryzyko też jest w pakiecie.
 

jaacek

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Z założeniem firmy nie ma większych problemów, gorzej z umiejętnościami:)
Większość osób które mają „świetny pomysł”, nie zrobi nawet prostego biznesplanu.
A tymczasem 80% sukcesu zależy właśnie od PLANOWANIA.
Większość osób zakładając firmę robi sobie po prostu kolejną pracę, tylko że pracują 24 godziny na dobę:D.
Ja proponuję najpierw poćwiczyć umiejętności biznesowe, zanim położymy naszą firmę:D
Sprawdzone sposoby które znajdziemy w gazetach i na forach, są już dawno przeterminowane.
Dziś albo umiesz odnaleźć nowe trendy, albo jesteś profesjonalistą który umie działać pomiędzy ostrą konkurencją, same chęci nie wystarczą.
Zacznijmy od biznesplanu ( prostego na kartce ).
Zacznijmy uczyć się podstaw ( koszt stały, koszt zmienny i takie tam).


Ja się zająłem MLM, tak ten straszny MLM :D
I muszę powiedzieć że początki nie były łatwe. Ale teraz już wychodzę na swoje.
Tu przynajmniej mam mikroskopijne inwestycje, nie muszę zakładać firmy:D, zatrudniam ludzi nie płacąc za nich:). A perspektywy na pewno lepsze niż przy działalności gospodarczej ( małej firemki).
Niestety w Polsce tego typu działalność jest napiętnowana, ale nie bez przyczyny ponieważ masa ludzi robi takie rzeczy że głowa boli:(. A tu trzeba inteligentnie do tego podejść.
 

Wilhelmina

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
z otworzeniem swojej firmy nie jest tak prosto jak by się chciało zwłaszcza gdy sie pracuje a po pracy próbuje sie stworzyć coś swojego, ale nie ma rzeczy niemozliwych,trzeba być cierpliwym i silnym psychicznie, a biznesplan zawsze ktoś inny moze nam napisać i to za nieduze pieniadze. Co do ubezpieczenia, to myślę ze to podstawa gdy ma się firmę, z tego co wiem to hdi proponuje takie ubezpieczenia, dla chetnych podaje link do tej ubezpieczalni ubezpieczenia małych i średnich firm
 
D

Dorka123

Guest
jeśli któraś z Pań ma dobry pomysł na biznes to zapraszam na konferencję 9 kwietnia o 13.00 w SGH w Warszawie, oprócz wykładu o kobiecym przywództwie i kobietach w biznesie zostanie tam też zainaugurowany konkurs, w którym do wygrania jest 100000 zł na rozpoczęcie lub rozwinięcie działalności
o poprzednich edycjach konkursu można poczytać tutaj http://www.darboven.pl/idee_grant/
 

t.b.86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam Wszystkich

Ja prowadzę działalność od marca 2008r. i muszę powiedzieć coś "niepoprawnego". Uważam, że wszystkie dopłaty Państwa, UE itd. są bez sensu. Jako student dzienny nie miałem szans na dotacje z UP bo student dzienny nie może być bezrobotny ;). Natomiast jeśli chodzi o UE to po pierwsze wszystko trzeba załatwiać przed założeniem działalności, a potem tracisz mnóstwo czasu na kompletowanie wszelkich dokumentów. Sam startowałem z wkładem 200 zł, dobrym pomysłem i ogromem chęci do pracy. Nie było łatwo, ale jakoś się udało. :)

Życzę powodzenia wszystkim młodym przedsiębiorcą.

Dokładnie to jest kompletna bzdura, ja też nie mogłem dostać dotacji z UP ze względu na studia dzienne, natomiast dostał mój znajomy, który jest na studiach zaocznych, który w dodatku ma prace :) dla mnie jest to skandal

Co do UE, kompletowanie dokumentów nie jest największym problemem. Jeżeli nie masz kasy (około 5tyś. zł) na firmę, która napisze dobry wniosek masz niewielkie szanse na otrzymanie jakiejkolwiek dotacji.
 
Do góry