Witajcie ponownie – dziś o pragnieniu

Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
41
Punkty reakcji
5
Witam Was ponownie na forum. Mam nadzieję, że w miłym towarzystwie porozmawiamy sobie o wodzie i nie tylko:)
Kiedy chce Wam się pić to po co najczęściej sięgacie? Napoje, wodę, soki, herbatę?
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
Najczęściej wodę niegazowaną, albo jakiś sok wieloowocowy. Tak na co dzień nie lubię pić niczego gazowanego.
Lubię też w ciepły dzień zjeść sobie arbuza ;]
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Najczęściej Cola, Pepsi, Sprite - i podobne.
Czasem sok, Red bull.
 
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
41
Punkty reakcji
5
@Kamillosek najlepiej nawadnia woda, ale jak ma się ochotę na coś słodkiego, arbuz jest bardzo dobrym wyjściem – aż w 90% składa się z wody.
@Fray, czy oprócz słodkich, gazowanych napojów sięgasz czasem po wodę?
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
No własnie sama woda nie nawadnia najlepiej, zwłaszcza po wysiłku fizycznym warto sięgnąć po izotoniki nie koniecznie takie kupne, można sobie samemu przyrządzić z miodu, cytryny i szczypty soli.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli mowa o napojach to tylko i wyłącznie woda mineralna (gazowana).
 
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
41
Punkty reakcji
5
A czy wiecie, jaka jest rekomendowana przez Instytutu Żywności i Żywienia ilość płynów, którą powinniśmy dziennie wypijać?

Pozdrawiam,
Michał_Żywiec Zdrój
 
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
41
Punkty reakcji
5
Wg zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia powinniśmy spożywać w ciągu dnia ok 2,7-3-7 litra płynów. Z tego tylko 20% dostarcza nam pożywienie. Przyznajcie się, ile Wy wody dziennie pijecie? :)

Pozdrawiam,
Michał_Żywiec Zdrój
 

alexa1200

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
1
Około 1 litra będzie dziennie samej wody. A do tego herbaty, soki itp. więc około 2 litry. Generalnie to woda jest też w zupie? :)
 

damianos138

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2011
Posty
257
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Ja jakieś 2miesiące temu przerzuciłem się na wodę niegazowaną i dziennie spokojnie wypijam 1,5 l butelkę
 

damianos138

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2011
Posty
257
Punkty reakcji
1
Wiek
29
W moim przypadku także 2 litry to max i to i tak z trudnościami ;:)
 
A

alfabeta11

Guest
Witam!
Jeśli chodzi o picie to najczęściej jest to woda gazowana, często smakowa. Niegazowana nie zaspokaja mojego pragnienia. Jeśli chodzi o ilość to ok 1.5 litra prócz wody w jedzeniu. Niewiele, ale mi to jakoś wystarcza ;)
 
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
41
Punkty reakcji
5
alexa1200: Wodę znajdziemy prawie we wszystkim co jemy, ale w różnym stężeniu. Zupy oczywiście w głównej mierze składają się z wody, tak jak np. arbuzy. Warto jednak pamiętać, że mało kto opiera na nich całkowicie swoją dietę :)
Ciekawym narzędziem, które pozwala ocenić czy dostarczamy sobie odpowiednią ilość wody (włączając tą dostarczaną z pożywieniem), jest wodny kalkulator: www.wodnykalkulator.pl.
Jakie są Wasze wyniki?

Pozdrawiam,
Michał_Żywiec Zdrój
 

bogumił

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam Was ponownie na forum. Mam nadzieję, że w miłym towarzystwie porozmawiamy sobie o wodzie i nie tylko:)
Kiedy chce Wam się pić to po co najczęściej sięgacie? Napoje, wodę, soki, herbatę?

http://[link uznawany za spam, oczekujący na usunięcie - jeśli chcesz przyspieszyć proces - użyj opcji raport].org/medycyna/detail.php?id=43Witaj. Jeżeli chcesz ocalić swoje lub czyjeś życie to warto wiedzieć więcej. Zobacz ten link.
 

inna1234

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
Miasto
mazowieckie
pije jak najmniej zeby co chwila do kibla nie latac. rano -herbatka popoludnie -herbata sok lub napoj-szklanka no i wieczorem kolejna szklanka soku.
 
Do góry