Wirusy, włamanie na pocztę, wyczyszcenie kont.....

ON-ka

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląskie
Witam po długiej nieobecności.
Znowu mam spore problemy z ogólnie mówiąc "kompem".
Jakiś czas temu zaczął mi "wariować" mój program pocztowy - Draco. Zaczęły sie nagle pokazywać komunikaty typu - wystapił problem z aplikacją, zostanie ona zamknięta itp. Nawet jak program był "zamknięty" - tzn. siedział tylko w pasku "czuwania".
Zaczął nawalać FF - nagle blokował cały komp. Po aktualizacji FF. Pomagał tylko restart.
Przeszłam na operę, od jakiegoś czasu powoli zaczęłam wracać do FF i było (niby) ok, ale od 3-4 dni zaczął podobnie jak Draco nagle pokazywać komunikat - wystąpił problem z aplikacją itd. Czasami bez komunikatu nagle się zamyka.
Tylko o ile Draco potrafi tak nawet co chwilę , to FF 1-2 dziennie.
W związku z kłopotami z odbiorem i wysyłką poczty przez Draco (pokazywał nagle też "nakaz" zalogowania, bo błędne hasło do kont) weszłam bezpośrednio na pocztę interii.
Mam tu dwa konta. Pierwszy raz weszłam bez problemów. Załatwiłam sprawę i się wylogowałam. Po jakiejś 1-2 godz już nie mogłam wejść - zalogować się na jedno z nich. Zaczęłam "wklepywać" jako hasło totalne bzdury i jakimś cudem weszłam na użytkownika konta (przed @) co na 100% nie było moim hasłem. I tu kolejny szok - konto totalnie wyczyszczone, nic, zero. A zawsze trzymałam "w razie czego" ostatnie ok. 1500 wiadomości.
Szybko na drugie konto - również nie mogłam się zalogować - ale tu udało mi się odzyskać hasło i zmienić je. Na pierwszym do dziś tego nie mogę zrobić.
Tu poczta jeszcze wtedy była. Na następny dzień również i tu wyczyszczone zostały wszystkie wiadomości, ale mogę się logować.

Przeskanowałam kompa kilkoma programami - avast, ad aware, spybot,
Wykazały wirusy, nie pamiętam dziś dokładnie jakie, na pewno był Trojan ProAgent 6 razy. Chyba wszystko usunęłam, bo nast. skany nic nie pokazały.
Dziś w nocy znów skanowałam - było czysto. Ale coś jest nie tak. Komp jest strasznie "opóźniony". Na polecenia reaguje normą jest kilkanście sek. A bardzo często muszę czekać i kilka minut - w tym czasie jest jakby "zablokowany".
Zrobiłam defragmentację dysku, komp nie jest zapchany - wolne 73%.
Mam loga Hijacka.
To wszystko co ja mogę zrobić. Proszę o pomoc.
 

Thunder84

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Łódźkie
Moze cos z pamiecia ? Niby sie nie psuje, ale moze jest cos nie tak. Dobrym pomyslem byla by tez defragmentacja. Jest taki nowy program Odkurzacz - jest swietny usuwa wiele zbednych plikow.
Moze po usuwanie zbednych programow bylo by dobrym wyjsciem.
Zwalnianie na zakretach komputera moze byc tez spowodowane duza iloscia procesow ktore sa wlaczone w tym samym czasie na kompie.
Mozna obnizyc rowniez w menadżerze urzadzen priorytet.

Hmm no pewnie jest jeszcze kilka roznych wyjsc, w razie niepowodzenia reinstalka systemu, w razie niepowodzenia formacik.
 
Do góry