Windows 8

Kostis

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Piecki
Jak każdy wie, 26 października będzie miała miejsce premiera najnowszego dziecka Microsoft'u, Windows'a 8. Zapraszam wszystkich do dyskusji o nowym systemie. Co Wam się w nim podoba, co nie? Czego oczekiwaliście? Czy metro UI Wam się podoba? Zapraszam!
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
Jakoś nie ciągnie mnie do zmiany systemu. Ale chyba jak będzie to pobawie się nim tak dla testów.

Napisane z RBM One
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Och nie... zostaję przy 7. :) Aczkolwiek chętnie poczytam z ciekawości, jak się prezentuje.
 

Kostis

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Piecki
Tak poza tym jest do pobrania wersja Relase Preview za darmo, dzięki której można "wczuć się w klimat" :)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
@up Tak tak, bawiliśmy się tym u mnie na roku, najlepiej potwierdza tezę, że co drugi Windows jest... wiecie jaki :D
 

Araveth

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Oj tam oj tam. Mi się podoba nawet to całe metro ;a
Teraz już nie MetroUI,a ModernUI.

Co do samego ModernUI, to pomysł na jednolity interfejs jest niezły. Jednak na zwykły PC powinna być możliwość wyboru domyślnego interfejsu. Mi osobiście kafelki na PC do gustu nie przypadły, tak samo jak i wielu innym użytkownikom.

ModernUI - tablety
Aero - PC
Takie jest moje zdanie.
 

jaqjordan

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Stalowa Wola
Ja testuje. Jest szybciej. Do tego ModernUI trzeba sie przyzwyczaic :)

Jak cos pozniej jeszcze cos napisze

Wysłano z mojego SGT2 za pomocą Tapatalk
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Gdzie można pobrać wersję beta (bezpłatną) choć by na 30dni? Ile miejsca to wymaga na HDD?? Posiadam XP którego uwielbiam, lecz jest za stary na dzisiejsze czasy. Wszystkie aktualizacje i sam system zajmują ponad 4GB bez stronicowania itp.
 

PaulaWro

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Z tego co oglądałam na YouTube to nie moje klimaty, za mało Billa Gates'a w tym wszystkim :( Jeżeli wiecie co mam na myśli
 

pawwwel

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
174
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Witam! Mam nadzieję, że za bardzo nie odbiegnę od tematu.
Mam jedno pytanie. Mam komputer od kilku miesięsy i chciałbym zakupić Windows 8.
Ale mój problem pojawia się, że nie wiem jaką wersję powinienem wybrać.
Wersja Upgrade raczej odpada bo nie jestem użytkownikiem systemu Windows.
Ktoś może mi powiedzieć jaką wersję powinienem wybrać i ile ona Kosztuje?
Sorki bo być może trochę namieszałem. Pozdrawiam.
 

kosmiczny

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Podobno niedługo ma wyjść następca windows 8 - bodajże windows blue, nie bedzie dużych zmian - taka aktualizacja i nowa nazwa. Jeśli chodzi o mnie to Windows 7 x64 jest dla mnie najlpszą wersją windowsa, win 8 nie przypadł mi do gustu, jako system na laptop czy desktop. Gdybym miał użytkowac tablet z windows 8 to uważam, że system wtedy byłby bardzo dobry.
 

grzesiek965

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Windows 8 był przygotowywany z myślą o tabletach i ekranach dotykowych. Także uzytkowanie go na deskopie nie jest super komfortowe za sprawą metro.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Mam okazję kupić Windows8 UPGRADE za 129zł. Warto?? Upgrade z Windows Vista do Ósemki on-line przez Windows Update lub za 179zł z płytką (czekać 3-4tyg.) Jakie ten system ma wymagania? Najchętniej zrobił bym UPDT do Windows 7 lecz juz nie ma a Ja zaspałem. Vista spowoduje że kipnę na zawał przed 40 a nie po... Mam starego Core2Duo T7700 2.0GHz/800/4MB cache oraz 4GB DDR2 800. Dysk jakiś SATAII WDC Blue 320GB. Całość śmiga dobrze tylko że WNERWIAJĄ mnie zabezpieczenia Visty typu KONTROLA UZYTKOWNIKA itp. Jak jest z tym ustrojestwem w Windows8?
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Windows 8 ma rzekomo nawet zmniejszone wymagania w stosunku do 7. Nie potwierdzę, bo używałem go jedynie na nowym, wydajnym laptopie z dyskiem SSD i śmiga niesamowicie. W Windows zawsze rozchodziło się o RAM, bo to jego system zżera spore ilości, więc przy 4 GB nie powinno być żadnego problemu. Generalnie jeżeli masz Vistę, to na update do 8 warto się skusić. Z przesiadką z 7 możnaby poczekać na pojawienie się większej ilości aplikacji dla trybu kafelkowego, albo w ogóle na Windows 9. Vista dzierży sporo błędów na karku, więc przesiadka jest jak najbardziej opłacalna, a w przypadku 8 ceny są dość zachęcające.
 
Do góry