Windows 2000.

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Jak donosi gazeta "Chip" w systemie Windows 2000 "powstała" luka,która może być niebezpieczna.

CHIP:
"eEye, firma specjalizująca się w bezpieczeństwie oprogramowania, przestrzega przed krytyczną luką w systemie Windows 2000. Jej eksperci twierdzą, że dziury nie da się załatać.

Microsoft bada doniesienia, a eEye nie udziela żadnych szczegółowych informacji o swoim odkryciu.

Wiadomo jedynie, że luka umożliwia uzyskanie dostępu do komputera poprzez podstawienie fałszywego numeru IP. Eksperci obawiają się, że szczegółów na jej temat nie da się długo utrzymać w tajemnicy i już wkrótce pojawi się wykorzystujący ją wirus.

Microsoft Windows 2000 jest najchętniej wykorzystywanym przez przedsiębiorstwa systemem operacyjnym. W dniu 30 czerwca 2005 roku zakończyła się faza Mainstream Support i rozpoczęła 5-letnia Extended Support podczas której Microsoft oferuje ograniczone wsparcie dla starzejącego sie systemu. Ostatni w historii zestaw poprawek nie związanych z bezpieczeństwem wspomnianego OS-u ukazał się w czerwcu."

Jak to napisał pan Mariusz Błoński: "Microsoft Windows 2000 jest najchętniej wykorzystywanym przez przedsiębiorstwa systemem operacyjnym."

Czy to może byc niebezpieczne?Co o tym myslicie?
 

-=Tomi=-

tutaj o nic nie chodzi.. :| lecz ludzi prawdziwych
Dołączył
22 Lipiec 2005
Posty
1 151
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
N50°19’ E18°50’
Ribana, to jest propaganda Microsoftu..
chcą wystraszyć ludzi by z chyba najbardziej udanego systemu przenieść się na nowsze..
po pierwsze taka luka byłaby też w XP..
bo najprawdopodobniej chodzi o sterownik protokołu TCP/IP
po drugie, poprawki bezpieczeństwa będą wydawane do marca 2010..
tu link na dowód http://www.microsoft.com/windows2000/suppo...port/lifecycle/
tylko tyle, że nie będą robić wodotrysków dla tego systemu..
poza tym ostatnie poprawki bezpieczeństwa są z 12 lipca wydane przez microsoft..

Ja urzywam win 2k pro od ponad 4 lat i nie mam zamiaru się przenosić na nowe landrykowe OSy

Pozdrawiam...
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Niewiem co o tym sądzić ale co da podstawienie fałszywego adresu IP??Mam rozumieć że z komputerem bedzie mozna sie polaczyc tylko z danego IP?? IP jakiego?? własnego?? niee serwisowego?? niewiem jak mam to rozumiec. ale jeszcze jedno jezeli jest taka luka to ten win spada w rankingu systemów operacyjnych na sam dół poprostu on juz niema zabezpieczeń.....każdy który bedzie potrafil podmieni IP to sie dostanie wiec po co mi taki win....niewiem co o tym sądzić czy to kłamstwa czy prawda?? Jedno wiem...pierwszy raz o tym słysze :D
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Ja tego nie używam,ale po prostu dałam wam do przeczyatnia i przedyskutowania co każdy o tym myśli.Niech ludzie się zasatnowią i przemyślą to.
Szczerze powiedziawszy jak ktos się zna i się chce gdzieś włamać ,to i tak to zrobi,hehe.
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
To prawda Ribana, jak ktoś chce sie włamać to potrafi to zrobić nawet bez kompa....wystarczy ze zna sie na socjotechnice bardzo dobrez i wszedzie wejdzie...
 

eurotel

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Miasto
PL
windows 2000 i tak calkoiem niedawno byl okzykniety super stabilnym systemem M$ i zdecydowanie jest jednym z najlepszych
 

OPND

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podziemia Wrocławia....
Ribana to jest krytyczny bład w systemie WINDOWS 2000!!
Mozna ta dziura wkkraść sie na kompa i nie tle ze ukraćś dane z Twojego kompa (o ile masz Win 2000) ale tez mozna zmienić opcje w Biosie!!! a co za tym idzie spalic komputer uzytkownika tego systemu!!
ale jak narazie hakerzy nie znaja odpowiednich sposobów!! wiec mamy chwilowy spokój!! Ja polecam WIN XP PROFESJONALNEGO + SP2 to bardzo dobry Win jaki znam!!Pozdrawiam!!
 

eurotel

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Miasto
PL
OPND napisał:
Ribana to jest krytyczny bład w systemie WINDOWS 2000!!
Mozna ta dziura wkkraść sie na kompa i nie tle ze ukraćś dane z Twojego kompa (o ile masz Win 2000) ale tez mozna zmienić opcje w Biosie!!! a co za tym idzie spalic komputer uzytkownika tego systemu!!
ale jak narazie hakerzy nie znaja odpowiednich sposobów!! wiec mamy chwilowy spokój!! Ja polecam WIN XP PROFESJONALNEGO + SP2 to bardzo dobry Win jaki znam!!Pozdrawiam!!
[snapback]67608[/snapback]​


bzdura, nikt Ci zdalnie kompa nie spali, no chyba ze OMEN ;-)
 

OPND

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podziemia Wrocławia....
Ej sa ludzie którzy sie do Ciebie włamią i moga Ci podsmazyć procesor podwyzszajac jego obroty 100 krotnie??

P.S. pod warunkiem ze masz Win 2000!!
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Imho tez watpie aby to byla prawda.
Co do wlamu do systemu nie mam watpliwosci, natomiast juz spalenie kompa...itp.
Co prawda byly i pewnie sa wiry takie jak WIN95 CIH ktore posiadaja procedure destrukcyjna ktora moze spowodowac zapisanie do pamieci flash biosu smieci przez co nie bedzie mozliwe odpalenie kompa az do przywocenia zawartosci biosu, lub wymiany mobo ale nie spaleniem kompa :)
Z tego co wiem bios jesli bedzie za bardzo podkrecony na fsb, itp to najzwyczajniej w swiecie nie odpali kompa.
Chyba ze przyjmiemy unieruchomienie mobo za spalenie...

Hmm..jest tez taka mozliwosc ze jestem za bardzo w tyle jesli chodzi o wirusy i taki news mnie ominal ;)

Gdzie wyczytales info ze dziura ta pozwala na spalenie kompa ??

 

OPND

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podziemia Wrocławia....
Tak powaznie to znam informatyka któremu to sie udało.... :( Skubaniec obszedł wszystkie zabezpieczenia w ciagu 8 dni...wiec jest to mozliwe.... :(

P.S.Były pracownik Firmy Microsoft!! Wiec dlatego mu sie to udało :p
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
OPND-ja nie napisalam ze mam ten windows,mam akurat inny.To jest artykukł,ktory zamiescili ludzie z "Chipa",co masz napsiane wyzej.
Dałąm go po prostu dla informacji ludzi,zeby sobie przemysleli i czy to cos szkodzi.Chociaz powiem wam,ze jak ktos jest dobry to dostanie sie do kompa i bez takich dziur jakis.
Wiem po prostu,co moj brat na ten temat mowi,a jest informatykiem.
A swoja droga czytam teraz ksiazke "Sztuka podstepu",hihi.
 

OPND

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podziemia Wrocławia....
No oki...luzik :) wcale nie mowie ze musisz go mieć :p
Pozdrów Brata Informatyka!!
PeeS
Jak tylko patrze na Twój avatorek to odrazu powraca mi humorek :p
Pozdrawiam!!
 

eurotel

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Miasto
PL
OPND napisał:
Ej a mam sie do Ciebie włamać i Ci podsmazyć procesor podwyzszajac jego obroty 100 krotnie??

P.S. pod warunkiem ze masz Win 2000!!
[snapback]67614[/snapback]​


a czy ty wiesz łosiu, że to jest grożba karalna ? :)
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
OPND....nie rozpedzaj sie tak....ja np wiem ze dziury mam złałatane wirusami... :p niech tylko haker zacznie łaczyć sie z mojim kompem...a na powitanie dostanie ze 3 trojany...no potem....to juz wiadoma rzecz....wykończył bym go!! Pozdrawiam!!
 
Do góry