Więcej kobiet czy mężczyzn ?

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Jak myślicie która płeć dominuje na naszej planecie?
Starałem się znaleźć statystyki ale na każdej stronie jest inaczej.
Jeszcze ostatnio myślałem że kobiet jest o wiele więcej a teraz w statystykach widze że to mężczyzn jest wiecej.
Posiadacie statystyki demograficzne Polski podzielone według wieku ?
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
W Polsce początkowo rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek. Do około 30 lat ten poziom się wyrównuje, następnie tak do 50/60 lat obniża się liczba mężczyzn bo umierają przez niezdrowy tryb życia. Powyżej 60 lat więcej jest samic bo samce szybciej umieraja.
Jak chcesz wyszukać dla całego świata to poszukaj pod pojęciami feminizacja i maskunilizacja
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Według danych statystycznych w Polsce jest 105 kobiet na 100 mężczyzn.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Jak myślicie która płeć dominuje na naszej planecie?
Starałem się znaleźć statystyki ale na każdej stronie jest inaczej.
Jeszcze ostatnio myślałem że kobiet jest o wiele więcej a teraz w statystykach widze że to mężczyzn jest wiecej.
Posiadacie statystyki demograficzne Polski podzielone według wieku ?

Moim zdaniem, więcej jest kobiet. W "Angorze" dawno temu czytałam o tym, że za parędziesiąt lat kobiet będzie 5 razy więcej, niż facetów, a za jakiś czas w ogóle przestaną istnieć. Panowie, czyżbyście byli gatunkiem, który jest skazany na wymarcie? Nie wiadomo ile prawdy, ale ta gazeta wydaje się być dobrym źródłem.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Czyżby "Seksmisja" miała się sprawdzić? Dlaczego mieliby wyginąć?
 

polkaka

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
61
Punkty reakcji
4
Miasto
Polska-wrc
Z tego, co ostatnio słyszałam na wykładach więcej na kuli ziemskiej jest mężczyzn, co mnie bardzo zdziwiło.
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Wyobrażam sobie sytuację kiedy idę po mieście,90% ludzi których mijam to kobiety a gdy zobaczę jakiegoś faceta czuje się jakbym spotkał rodaka na Madagaskarze.
Poza tym miałbym świadomość że każda mijana pani ma na mnie ochotę,gdyby mogła wyciągnęłaby aparat i zrobiłaby mi zdjęcie żeby wrzucić sobie na nk.
Mogłoby być fajnie :)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Moim zdaniem, więcej jest kobiet. W "Angorze" dawno temu czytałam o tym, że za parędziesiąt lat kobiet będzie 5 razy więcej, niż facetów, a za jakiś czas w ogóle przestaną istnieć. Panowie, czyżbyście byli gatunkiem, który jest skazany na wymarcie? Nie wiadomo ile prawdy, ale ta gazeta wydaje się być dobrym źródłem.

Prawdą jest, że chromosom Y zanika. Wystarczy spojrzeć na jego wielkość - jest dużo mniejszy niż X i chromosomy autosomalne. Ale jeżeli jakiś gatunek ma z powodu braku samców wyginąć to nie są to mężczyźni, a ludzie ogólnie - choćbyś pół życia siedziała w ciszy i skupieniu to partenogenetycznie się nie rozmnożysz. Pączkowanie i podział plechy raczej też odpada.

I wątpię w te "parędziesiąt lat" - takie procesy trwają dłuuugo i myślę, że raczej możemy się tylko domyślać czy zmiany obiorą taki kierunek, jaki sobie wymyśliliśmy. A "dziennikarze naukowi" bardzo lubią koloryzować, dopowiadać sobie albo przeinaczać różne fakty.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
No cóż, wtedy byłoby baaaardzo duzo singielek, a dzieci byłyby z próbówek jak już wcześniej napisałam.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Czyżby "Seksmisja" miała się sprawdzić? Dlaczego mieliby wyginąć?

Przeciez to nie mamuty !!! :lol:

A tak powaznie 105 na 100 to statystycznie mozna uznac ze fifty fifty nie ma co robic tragedi :)

A tak na oko to ja sie nie rusze to wkolo mnie pelno facetow kobiety jakos sie nie garna wiec gdzie one sa jak jest wiecej :D
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
A jak byś chciała to dziecko w probówce wyczarować skoro, jak tu ktoś stwierdził, "mężczyźni wyginą"?
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Dobrze zakonserwować nasienie albo metodą klonowania.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Na pewno mówisz o sytuacji, w której nie będzie mężczyzn w ogóle? Czy o takiej, kiedy będzie ich mało? Jeżeli o pierwszej, to chyba majaczysz, zwłaszcza z tym klonowaniem. Jeżeli o drugiej, to tylko delikatnie halucynujesz, ale klonowanie nadal bez sensu.

Zgadzam się, ze to ponura perspektywa, zwłaszcza dla kobiet, bo skoro mężczyzn już nie ma to im wszystko obojętne ;)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Miałam na mysli sytuację kiedy będzie bardzo mało mężczyzn ;)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
I wszyscy mieliby co chwilę na trzy cztery ejakulować do wielkiej zamrażalki, żeby zaspokoić chęć posiadania dziecka tylu kobiet? Ja wiem, że w tych kwestiach jesteśmy o wiele bardziej produktywni niż wy, ale bez przesady. Poza tym są jeszcze kwestie etyczne.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
A tam etyka...Jak świat pójdzie do przodu, to jeszcze więcej rzeczy będzie "etycznych".
 
Do góry