Wie deckt deine Familie den Ostertisch?

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Narysuj potrawy typowe dla swiat Wielkanocnych w waszej rodzinie oraz dekoracje stulu. Opisz je

PROSZE POMOZCIE MI Z TYM SZAJCEM ;(
oczywiscie rysunku od was nie wymagam tylko prosze o pomoc w opisie. Nie chce gotowego opisu tylko jakies wskazowki. Ja nie wiem jak jest udekorowany moj stol :/ W ogole nie jest udekorowany.
Prosze pomocy :*:*:*


Chodzi mi o cos w tym stylu
Na srodku jest .... Obrus jest koloru..........
bla bla bla
No wy tytaj jestescie tacy madrzy wyksztalceni i w ogole super :] ze na pewno mi pomozecie

A moze mamy tu jakiegos niemca :D

POMOZCIE MI PROSZE
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Prosze was pomozcie mi ... Kocham Was :* heh tylko mi pomozcie to dla mnie b. wazne :(
Nienawidze niemieckiego ale trza zrobic :/
prosze pomocy :*
Tyle osob juz tu bylo a zadna mi nie pomogla ;( ;(
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
G

germanistka89

Guest
Napiszę Ci poprostu o wielkanocy pare zdań, a Ty sobie je złożysz w jedną całość... I wybierzesz co potrzebujesz a co nie.
Die ganze Familie schmUckt das Haus mit grUnen Zweigen und Osterien. Es sind hartgekochte Eier oder ausgeblasene Eier.
-Cała rodzina przystraja dom zielonymi gałązkami i pisankami. Sa to jaja gotowane na twardo i wydmuszki
Der Tisch ist immes sehr schOn dekoriert - stół jest zawsze bardzo pieknie przystronojy
Ich mag besonders den OsterstrauB aus grUnen Zweigen mit einer Band, das Osternest aus Hefeteig und den Osterhasen aus Schokolate.
-Szczegolnie lubie wieniec wielkanocny z zielonych gałązek z kokardą, gniazdko wielkanocna z ciasta drożdżowego i zajaczka wielkanocnego z czekolady.

Nie wiem co jeszcze moze byc na wielkanocnym stola ... :/

eier bunt bemalen
kleine Geschenke
die geweihten Speisen
Es ist sehr schOn der Korb schmucken
In der Korb ist das Lamm aus Butter, schinken und brOr.

Teraz musisz sobie to zlepić w 1 całość i napisac o tym ładne opowiadanie, ja niestety nie mam już czasu ażeby Ci to ładni upiąć w opowiadanie :/ Ale sądzę, że to Ci powinno pomóc.
Poprostu narysuj stół a na nim np zajączka z zcekolady, szynke, te potrawy co sie swieci ... itd itd

W mnie w domu w zasadzie nie ma żadnych specjalnych rzeczy ... specjalnych przystrojen, ale u mojej baci sa wlasnie takie rzeczy o kotorych Ci napisalam wyzej :)
U mnie na stole jest popsro to co bylo w koszyczku poswiecone.
Do tego saladka, kielbasa, i takie tam, co kto lubi.
I bez zadnych ozdób :/
Wez zastanow sie najelpiej sama co chcesz napisac a potem wez slownik i tlumacz slowo po slowie.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze choc w niewielkim stopniu pomogłam
papa
 
G

germanistka89

Guest
Bardzo prosze, mam nadzieje, że chociaż w malutkim stopniu mogłam pomóc.
 
Do góry