Wiara

julcia_:)

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2005
Posty
41
Punkty reakcji
0
ja sie szczyce swoja wiara. wszyscy moi znajomi akceptuja mnie taka jaka jestem, czasem nawet prosza o pozyczenie rozanca przed jakims sprawdzianem :) ale nie zwasze tak bylo... ale ja stwierdzilam ze nie zmienie sie dlatego ze oni mnie nie akceptuja. po jakims czasie to ONI sie zmienili! teraz jest naprawde dobrze:)
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Aga__ napisał:
Kościół jako instytucja została ustanowiona setki lat po Chrystusie. Pierwsi chrześcijanie nie znali budowli, nie znali ofiar pieniężnych, nie znali kazań "moralnych"...

Tia? A czasem Jezus nie powiedział czegoś w stylu: "Syn człowieczy jest głową Kościoła(...)"
Pierwsi chrześcijanie nie znali budowli być może dlatego że chrześcijaństwo był zabronione pod karą śmierci... Więc spotykali się w domach potajemnie. Jakto? A czemu zginęli Ananiasz i Safira? Bo oszukali Ducha Św. oddając połowę majątku a twierdząć że to całość... Kazań moralnych? Czyli co? Jeśli chodzi o kazania, to Jezus "miał" kazanie na górze... do kilku tyś. ludzi. Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi z tym kazaniem. Wytłumacz dokładniej, dobra?
No, to by było na tyle...
 

czarnaaa

nobody ;(
Dołączył
16 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z koszmaru dnia i nocy....z bólu zadawanych przez
milusia32 napisał:
Czy wiara jest dla was wazna?
Hmm.. trudno powiedzieć. Napewno w pewnym stopniu jest dla mnie ważna, ale czasem mam załamania z wiarą i mam wrażenie, że Boga niema... Ale to rzadko. Chociaż chyba nie jest taka dla mnie ważna bo niechodzę do kościoła bo po prostu mi się nie chce... Wiem, że to głupie ale tak jest.
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Ja za to mam kilka mieszanek różnych kultur i religii wbudowanych w mój światopogląd.
Coś z pogaństwa,jeszcze coś z buddyzmu i trochę z satanizmu.
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Kilka zasad,które mi się spodobały przejąłem z tych religii,często się nimi kieruję w życiu,lecz cały czas poszukuję idealnej dla mnie religii...i chyba takowej nie znajdę,ale jestem najbliżej buddyzmu i ateizmu,a z pogaństwa kilka zasad uznaje,tak samo jest z satanizmem. (oczywiście satanizmem wg. La Veya,nie żadnym pseudosatanizmem,którego ideologią jest rozwalanie nagrobków i picie kociej krwii)
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
czarnaaa napisał:
ale czasem mam załamania z wiarą i mam wrażenie, że Boga niema... Ale to rzadko

To dobrze :) Znaczy że wierzysz i szatan próbuje Cie od tego odwieść... Nie daj sie!!
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Złośliwość modów,czy zwykły przypadek?
Dobrze więc,zacznę od nowa.

Z pogaństwa uznaję rytuał znoszący piętno chrztu katolickiego(dechrystianizacja)
Z satanizmu zasadę: nie będę ci czynił zła,dopóki ty nie zaczniesz zagrażać mnie albo moim bliskim.
Z buddyzmu reinkarnację,ćwiczenia umysłowe,wolność,pokój.
Ogólnie nie uznaję wszelkich zasad,do których trzeba się dostosować należąc do jakiejkolwiek religii,więc dlatego zdecydowałem się na taką mieszankę.Przydatne przyjmuję,niepotrzebne i krępujące odrzucam.
Oczywiście przytoczone powyżej przyklady to tylko kropla w morzu...chcąc uzmysłowić wam cały mój światopogląd musiałbym pisać kilka dni.
 

munia_z

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
nie z tej ziemi
"dla mnie wiara jest jak wiatr, nie widzę go, ale czuję "


wiara, nadzieja i miłość

na tych fundamentach buduję swoje życie
 

Fides

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
13
Punkty reakcji
0
munia_z napisał:
wiara, nadzieja i miłość

na tych fundamentach buduję swoje życie

TO JEST WŁAŚNIE TO !!!




Nasza wiara...

58% Polaków chodzi co tydzień do Kościoła, a 96% uważa się za osoby wierzące - wynika z ostatniego sondażu CBOS na temat religijności naszego społeczeństwa. 15% praktykuje jeden-dwa razy w miesiącu, 17% praktykuje kilka razy w roku. 3% respondentów CBOS w ogóle nie wierzy i nie praktykuje; 6% deklaruje się jako osoby wierzące, lecz niepraktykujące, a jeden procent jako niewierzący, lecz praktykujący kilka razy w roku. Największą religijność wykazują mieszkańcy województwa małopolskiego i podkarpackiego. Najmniejszą - zachodnio-pomorskiego i łódzkiego.

CBOS wyciąga ze swych badań wniosek, że poziom religijności zależy od płci - w praktykach religijnych częściej biorą udział kobiety niż mężczyźni. Na poziom religijności wpływ ma także wiek - osoby powyżej 55 roku życia częściej praktykują niż ludzie w średnim wieku lub ludzie młodzi. Częściej też w praktykach religijnych biorą udział mieszkańcy wsi (68%) i małych miejscowości do 20 tys. mieszkańców (63%) niż mieszkańcy dużych miast (39% w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców).

W praktykach religijnych regularnie biorą też udział częściej osoby z wykształceniem podstawowym (62%), zasadniczym zawodowym (58%) oraz średnim (57%) niż z wyższym (51%). Identyfikacje religijne mają także związek z poziomem wykształcenia, ludzie mniej wykształceni podkreślają swoją więź z Kościołem.

Natomiast wiara osób bardziej wykształconych częściej ma charakter prywatny, niezależny. Ludzie starsi, w wieku emerytalnym, również częściej stosują się do wskazań Kościoła.





Tylko Bóg może dać wiarę;
jednak ty możesz dać świadectwo.

Tylko Bóg może dać nadzieję;
jednak ty możesz pogłębić wiarę w sercach swoich braciach.

Tylko Bóg może dać miłość;
jednak ty możesz uczyć innych jak kochać.

Tylko Bóg może dać pokój;
jak ty możesz zasiewać zgodę.

Tylko Bóg może dać siłę;
jednak ty możesz pocieszyć kogoś wątpiącego.

Tylko Bóg może dać życie;
jednak ty możesz go uczyć innych.

Tylko Bóg może dać światło;
jednak ty możesz sprawić, by zajaśniało w czyichś oczach.

Tylko Bóg jest życiem;
jednak ty możesz wzbudzić w innych pragnienie.

Tylko Bóg może uczynić coś, co zdaje się niemożliwe;
jednak ty możesz uczynić to, co możliwe.

Bóg jest samowystarczalny;
podoba mu się jednak, gdy może na ciebie liczyć. :) :) :)







Błogosławieni, my młodzi...

Jeśli nie zabraknie nam odwagi, aby pozostać sobą,
chociażby kłamstwo i kompromis nas kusiły:
prawda uczyni nas wolnymi.

Jeśli w świecie chorym na egoizm
będziemy budować młodość szanując życie
i troszcząc się o dobro drugiego człowieka:
będziemy prorokami miłości.

Jeśli w świecie oszpeconym przez złość i przemoc
każdemu dom otworzymy i serce:
stworzymy pokój.

Jeśli na widok zła, bólu i rozpaczy zakaszemy rękawy:
będziemy jak Maryja - cicha i przyjazną obecnością,
która daje siebie.

Jeśli nie zabraknie nam odwagi
głosić rodzinie, szkole, przyjaciołom,
że Chrystus jest Prawdą niezawodną:
będziemy solą ziemi. ;)
 
N

Neo

Guest
Fides napisał:
Bóg jest samowystarczalny;
podoba mu się jednak, gdy może na ciebie liczyć. Wesoly Wesoly Wesoly

Mocne :D
Fides napisał:
Tylko Bóg może uczynić coś, co zdaje się niemożliwe;
jednak ty możesz uczynić to, co możliwe.

Zależy co się uważa za niemożliwe... Jeden może zrobić coś niemożliwego dla drugiego...
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
a 96% uważa się za osoby wierzące

No normalnie śmiech na sali...już pisałem w którymś temacie o tym,ale dobrze powtórzę się.
96% to osoby ochrzczone w wieku niemowlęcym nie mające wpływu na to co rodzice z nimi robią,część z nich w wieku młodzieńczym lub dorosłym odejdzie od kościoła albo zmieni wyznawaną religię i to raczej niemała część...te 96% to tylko nic nie znacząca statystyka,jakże daleka od rzeczywistości.Wychodzi na to,że ja też jestem katolikiem i zaliczam się do tych 96%,ponieważ byłem ochrzczony,lecz aktualnie religię katolicką mam w d...nosie.
 
N

Neo

Guest
Popieram przedmówcę, statystyki wzięte z kosmosu, nikt się mnie o nic nie pytał...
 

Fiolka44

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
Miasto
k/Cieszyna
wierze

ja wierze i mowie o tym otwarcie nie wstydze sie tego.czasami nawet sama zaczynamtentemat.na gg nie wstydze sie napisac w statusie ze Bog jest moim Panem lub cos w tym stylu.przeciez mam sie czym szczycic i chwalic cieszyc!!
 
Do góry