Wiara w rzeczy niewiarygodne

Fliegu

Reita x* x*
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 329
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś napewno
a ja podam taki banalny przykład kiedyś w sklepie nie wiem skąd przyszło mi do głowy że kolesiowi przede mną braknie jednego grosza i tak się ubiłam w tym swoim myśleniu a patrze a kolesiowi grosza brakło xP albo kiedyś przechodząc przez pustą ulice nagle pomyślałam o autobusie i wtedy właśnie prawie potrącił mnie autobus który wyjechał nie wiadomo skąd... i tak można by jeszcze wymieniać często myślenie może coś wywoływać albo to przewidywać tylko że trzeba to "okiełznać" co chyba nam ludziom prędko się nie uda...
 

pony pony run!

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
a Ty panujesz nad tym?

Ja często kreuję swoja przyszlość, myślę o czymś intensywnie, tworzę obrazy, później zapominam o nich.
często mam déjà vu , wtedy tez odpamiętuję te moje wizualizacje, kiedy identyczne rzeczy mi się przytrafiają. to jest niesamowite!
 

castaway123

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
a Ty panujesz nad tym?

Ja często kreuję swoja przyszlość, myślę o czymś intensywnie, tworzę obrazy, później zapominam o nich.
często mam déjà vu , wtedy tez odpamiętuję te moje wizualizacje, kiedy identyczne rzeczy mi się przytrafiają. to jest niesamowite!

Zastanawiam się czy można mówić o deja vu i sile umysłu jak o 2 podobnych rzeczach ???
 

pony pony run!

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
może niefortunnie nazwałam to deja vu, wiem, że można ten termin wyjaśnic w czysto neurologicznym aspekcie
i to jest właśnie mozna wyjaśnić, ale juz trudniej wyjaśnić to, że ktoś pokonuje raka odrzucając leki, jednoczesnie ufająć jednynie swojej sile wewnętrznej i udaje mu się pokonac chorobę!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ostatnio znowu mialem to deja vu, ale i tak najgorsze jest deja vu podwojne, ze jak mam deja vu, to do tego zdaje mi sie ze nie tylko sytuacja sie powtarza, ale ze juz deja vu w yej sytuacji kiedys tez mialem xD
 

castaway123

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
może niefortunnie nazwałam to deja vu, wiem, że można ten termin wyjaśnic w czysto neurologicznym aspekcie
i to jest właśnie mozna wyjaśnić, ale juz trudniej wyjaśnić to, że ktoś pokonuje raka odrzucając leki, jednoczesnie ufająć jednynie swojej sile wewnętrznej i udaje mu się pokonac chorobę!


I to jest najbardziej niewytłumaczalne zjawisko chyba na Ziemii. Jak można siłą woli doprowadzić do zmian fizycznych w organizmie? Ale widac jest to możliwe. Wystarczy mocno chcieć :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ponoć można, np. efektem placebo. Do takich rzeczy podchodzę sceptycznie, ale nie mogę wszystkiego wykluczyć. Psychika i ludzki mózg to potężne narzędzia. W porównaniu do wielkości zagadnienia, nasza wiedza jest wciąż mała. Wracając do placebo-podaje się pacjentowi rzekomy lek, który tak naprawdę jest substancją neutralną. Pomimo tego wiara w jego działanie przynosi podobno ciekawe rezultaty.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
a moze ktos zna sposoby na 'wyleczenie sie' z deja vu? to bywa denerwujace, bo juz kiedys pare razy sie gubilem z umiejscowieniem pewnych zdarzen w czasie przez to ><poza tym bardzo mnie wnerwia, jak np jestem 1 raz w danym miejscu w danej sytuacji ( wczesniej to bylo na 100% niemozliwe) a zdjae sie ze jzu sie bylo w takiej sytuacji...
 

magd.o!

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
z deja vu jest strasznie dziwna sprawa.
Nie umiem zrozumieć jak cos takiego jest możliwe. ;F

A chyba nie ma czegoś takiego jak 'wyleczenie się' z tego ;D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Deja vu to tak naprawdę nic nadzwyczajnego, pewien drobny defekt w funkcjonowaniu mózgu. Vardamir-raczej się nie "wyleczysz".
 

pony pony run!

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
vardamir, może idz do lekarza, jeśli wstukasz w wikipedie deja vu to dowiesz się, ze częste deja vu to nie jest norma. nie chcę cię straszyć.

a placebo to najlepszy przypadek na siłę psychiki, jeśli np. podajemy pacjentowi tabletkę, ktora jest placebo to nawet jej kolor ma zanczenie. najlepiej "leczą" niebieskie, ostatnio uczyłam się o tym;)))
a więc chyba jestesmy w żłej zakładce;) Strefa11 - zagadki, dziwy, iluzje to o czym piszemy to na pewno nie sa iluzję;P
 

castaway123

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Placebo podane pacjentowi jest pewnym rodzajem oszukiwania kogoś.

W Sekrecie dowiadujemy sie ze my sami mozemy kontrolowac mysli kiedy tylko chcemy. Wiec to nie jest oszukiwanie własnego organizmu. I na tym pewnie polega sukces tej metody, że to jest cała prawda o nas skumulowana w umyśle.
 

pony pony run!

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
:mruga:

placebo nie rozpatruje się w kategoriach oszustwa. to zjawisko właśnie podkreśla silę psychiki.

a mysli to wiadomo, ze kontrolujemy, w końcu myślimy będąc swiadomymi, prawda?

trzeba ludzi uczyc kontrolowania myśli?
 

castaway123

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Tylko ludzie nie bardzo chca kontrolować swoje myśli. Z jednej strony pewnie się tego boją trochę, a z drugiej pewnie nie maja o tym pojęcia, ze tak się da.
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Vardamir:Ja to przechodzę,bardzo często.
Mi się to wydaje normalne.
Chociaż,pamiętam jak w szkole mnie pytali,i zdawało mi się,że już kiedyś było dokładnie tak samo i odpowiedziałem na oślep,klasa miała ze mnie polew,a nauczycielka wysłała do higienistki,z informacją,że coś nie tak z moim słuchem.
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Ja miałam okazję zapoznać się z książką Josepha Murphy'ego - "Potęga podświadomości" . Były tam setki przykładów na to, że wiara i pozytywne myślenie potrafią czynić cuda i uleczać. Wg książki, każdy może panować nad swoim światem, wystarczy wmówić swojej podświadomości: ,,Jestem zdrowy" i szczerze w to wierzyć, a tak w rzeczywistości będzie.
 
Do góry