Wiara w istnienie szatana/diabła

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
2Tes 2:11 Bw "I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,"
- czy wiecie ,ze SAM YHVH moze stac sie szatanem ?

Czy chodzi Ci o te zarzuty duchownych żydowskich wobec Jezusa czy o coś innego ?
Raz nazwali Jezusa Belzebubem Mat. 10:25 i 12:24
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Jasne. Będzie chodził od drzwi do drzwi i zawracał głowę każdemu Kowalskiemu. A nie lepiej by mu było klasnąć w dłonie i powiedzieć : "zrobione !"
Poza tym, to chodzenie od drzwi do drzwi, w celu pozyskania dla swojej sprawy, brzydko mi się kojarzy.
A może ktoś z Was zaproponuje inne rozumienie tych fragmentu, zanim wywalę swoje ? :D
Pozdrawiam - ja.

Wywalaj. Może w końcu ...
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Czy chodzi Ci o te zarzuty duchownych żydowskich wobec Jezusa czy o coś innego ?
Raz nazwali Jezusa Belzebubem Mat. 10:25 i 12:24

nie ,nie o zarzuty faryzeuszy ale o słowa Samego YHVH
kto wie gdzie w ST ,tak powiedział ?
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Najpierw wywalę "to", bo nie mogę tego wiecznie trzymać w "schowku" . Z Wiadomości na Onecie :
"Wybiorą "czarnego papieża" przez internet
"Elektronicznym konklawe" nazywają media rozpoczynające się we wtorek w Rzymie wybory przełożonego generalnego jezuitów, nazywanego "czarnym papieżem" z racji koloru noszonej sutanny, wpływów i dożywotniego sprawowania funkcji.
Po raz pierwszy w blisko 500-letniej historii tego zakonu jego obecny generał - 79-letni ojciec Peter-Hans Kolvenbach z Holandii złożył rezygnację, która została przyjęta przez papieża Benedykta XVI."
Jestem porażony ! Czarny Papież ! A jednak...!


Onet - 06.01.2008
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Skoro temat porusza kwestię działania zła to nie sposob nie wspomniec o tzw. znamieniu Bestii o którym mowa w Apokalipsie. Była tam mowa mianowicie o tych, którzy brali sobie znamię na czoło lub rękę i że bez owego znamienia nikt nie mógł nic kupić i sprzedać. Dość często kojarzone to jest z tzw.biochip-ami,które mają być wszczepiane i mogą pełnić rolę karty płatniczej.

Z tego,co wiem to znamiona kiedyś wypalano niewolnikom,zaś naziści znakowali numerami więźniów również zmuszanych do niewolniczej pracy.

O co chodzi konkretnie z tym zagrożeniem ?
Znamię, to między innymi patriotyzm, nacjonalizm...
Czyli wszystko, co sprawia, że ktoś jest niewolnikiem bestii (czyli systemu politycznego), a nie Boga.

Jasne. Będzie chodził od drzwi do drzwi i zawracał głowę każdemu Kowalskiemu. A nie lepiej by mu było klasnąć w dłonie i powiedzieć : "zrobione !"
Cynizm aż się leje...
A może chciałbys, by Diabeł stanął przed tobą we własnej osobie?
Wątpie by to zrobił.
Ma przecież pomagierów.

I to tak zakamuflowanych, ze wszyscy myślą, że są oni wysłannikami Boga.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Znamię, to między innymi patriotyzm, nacjonalizm...
Czyli wszystko, co sprawia, że ktoś jest niewolnikiem bestii (czyli systemu politycznego), a nie Boga.
Cynizm aż się leje...
A może chciałbys, by Diabeł stanął przed tobą we własnej osobie?
Wątpie by to zrobił.
Ma przecież pomagierów.

I to tak zakamuflowanych, ze wszyscy myślą, że są oni wysłannikami Boga.
Jamsen, nie jestem zwolennikiem nadmiernego dorabiania filozofii do wszelkich ludzkich działań.
Jeśli jem - to jem, bo jestem głodny.
Jeśli śpię - to śpię, bo jestem zmęczony.
Tak działa zwykle cała sfera fizjologiczna człowieka.
Jednak jeśli przyjdziesz do mnie, a ja potraktuję cię kopniakiem w cztery litery - to nie będę próbował zwalać swojego działania na Szatana.
To dopiero byłby cynizm, obskurantyzm i wygodnictwo. Jeśli robię źle - to nie szukam winnego poza sobą.
Naiwne, chociaż wygodne, byłoby według mnie wierzyć, że moje zło nie wynika z moich słabości i wszędzie jako praprzyczynę węszyć działanie Szatana.
To dopiero mega asekuranctwo - w sądzie się tak nie wyłgasz.
Szatan to, Szatan tamto, wszędzie Szatan - a ludzie to niby co ? Sami piękni i dobrzy, tylko ten Szatan im rękami i nogami rusza ?
To że Szatan istnieje, to jedno.
A to jak ja czy ty postępujemy - to, jak sądzę, mu głowy nie zaprząta. On uderza w naprawdę istotne miejsca, my zaś sobie sami podkładamy nogę, bez jego interwencji.
Pozdrawiam - ja.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Jednak jeśli przyjdziesz do mnie, a ja potraktuję cię kopniakiem w cztery litery - to nie będę próbował zwalać swojego działania na Szatana.
To dopiero byłby cynizm, obskurantyzm i wygodnictwo. Jeśli robię źle - to nie szukam winnego poza sobą.
Naiwne byłoby według mnie wierzyć, że moje zło nie wynika z mich słabości i wszędzie jako praprzyczynę węszyć działanie Szatana.
To dopiero mega asekuranctwo - w sądzie się tak nie wyłgasz.
Szatan to, Szatan tamto, wszędzie Szatan - a ludzie to niby co ? Sami piękni i dobrzy, tylko ten Szatan im rękami i nogami rusza ?

Ot i prawda. Sam lepiej bym tego nie ujął.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
jakos nikt sie nie kwapi wiec ja wkleje wersety w których YHVH mówi ze stanie sie szatanem
><><
4 Moj 22 / 22 ,32

Biblia Hebraica Stuttgartensia:
וַיִּחַר-אַף אֱלֹהִים כִּי-הוֹלֵךְ הוּא וַיִּתְיַצֵּב מַלְאַךְ יְהוָה בַּדֶּרֶךְ לְשָׂטָן לוֹ וְהוּא רֹכֵב עַל-אֲתֹנוֹ וּשְׁנֵי נְעָרָיו עִמּוֹ׃

Biblia Warszawska:
I zapłonął Pan/El gniewem, że poszedł, a anioł Pański/YHVH stanął na drodze jako jego przeciwnik/שָׂטָן-szatan ; on zaś jechał na swojej oślicy, a z nim dwaj jego słudzy-chłopcy .

Biblia Hebraica Stuttgartensia:
וַיֹּאמֶר אֵלָיו מַלְאַךְ יְהוָה עַל-מָה הִכִּיתָ אֶת-אֲתֹנְךָ זֶה שָׁלוֹשׁ רְגָלִים הִנֵּה אָנֹכִי יָצָאתִי לְשָׂטָן כִּי-יָרַט הַדֶּרֶךְ לְנֶגְדִּי׃

Biblia Warszawska:
I rzekł do niego anioł Pański/YHV: Dlaczego zbiłeś już trzy razy swoją oślicę? Przecież to ja wyszedłem jako twój przeciwnik/שָׂטָן-szatan, gdyż droga twoja jest zgubna i wbrew mojej woli.
><><
było to dla mnie wielkie zaskoczenie ,że sam YHVH może przyjąć taka postawę .


><><
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Orsa znowu nadpisujesz czekałem tylko na konkrety. Bóg może być czyimś przeciwnikiem ale szatan/wąż to tytuł biblijny kogoś innego. Jednym słowem znowu "mieszasz" i bacz abyś nie popełniła tu grzechu przeciwko Duchowi Świętego.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Orsa znowu nadpisujesz czekałem tylko na konkrety. Bóg może być czyimś przeciwnikiem ale szatan/wąż to tytuł biblijny kogoś innego. Jednym słowem znowu "mieszasz" i bacz abyś nie popełniła tu grzechu przeciwko Duchowi Świętego.

A co ja ci NADPISUJę ?
jakie chcesz konkrety w czym ?
Kiedy przeczytałam że YHVH moze byc szatanem to mi gęsia skóra wyskoczyła - szok !
a ty mi tu nie mieszaj
Własnie oto chodzi Wąż to ktos inny i wiesz co nieraz w naszym zyciu SAM Stwórca sie na sprzeciwia
czyli staje nam na drodze a my możemy mówic idź precz szatanie - BO NIE UMIEMY rozpoznac WOLI BOGA.
warto by sie zastanowic nad słowami gdzie widzimy Boga jako wykonawce w jedna i druga strone

I PRZESTANCIE sie wreszcie bac MYSLEć .

><><
co prawda to nie ten temat ale chce ci pokazac jak YHVH postępuje - Myslcie !

4Moj 14/3, 28

Biblia Hebraica Stuttgartensia:
וְלָמָה יְהוָה מֵבִיא אֹתָנוּ אֶל-הָאָרֶץ הַזֹּאת לִנְפֹּל בַּחֶרֶב נָשֵׁינוּ וְטַפֵּנוּ יִהְיוּ לָבַז הֲלוֹא טוֹב לָנוּ שׁוּב מִצְרָיְמָה׃

Biblia Tysiąclecia:
Czemu nas Pan przywiódł do tego kraju, jeśli paść mamy od miecza, a nasze żony i dzieci

mają się stać łupem nieprzyjaciół? Czyż nie lepiej nam będzie wrócić do Egiptu?
><><

Biblia Hebraica Stuttgartensia:
אֱמֹר אֲלֵהֶם חַי-אָנִי נְאֻם-יְהוָה אִם-לֹא כַּאֲשֶׁר דִּבַּרְתֶּם בְּאָזְנָי כֵּן אֶעֱשֶׂה לָכֶם׃

Biblia Gdańska:
Mów do nich: Żyję Ja, mówi Pan, że jakoście mówili w uszy moje, tak uczynię wam.


><><
WIDZISZ ?
człowiek czesto Obwinia Boga Pomawia Go o cos o czym ON nawet nie pomyslał
i jak postepuje ?
wedle ludzkiego słowa
DLATEGO ja WYWYZSZAM JEGO .
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Szatan to, Szatan tamto, wszędzie Szatan - a ludzie to niby co ?
Tu sie zgodzę.
Nie wszystko co złe, to Szatan.

To że Szatan istnieje, to jedno.
A to jak ja czy ty postępujemy - to, jak sądzę, mu głowy nie zaprząta. On uderza w naprawdę istotne miejsca, my zaś sobie sami podkładamy nogę, bez jego interwencji.
Tu nie.
Nie bagatelizuj przeciwnika.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Jamsen
niekoniecznie tewi bagatelizuje sprawe .
byc może , "podkładanie nogi " to właśnie TO co my wmawiamy Bogu
pomawiamy Go o cos co Jemu na mysl nie przyszło ,
a poniewaz TAK mówimy ,TAK namsie dzieje ?

><><
dodam jeszcze do określenia szatan ,że występuje w Zachariasza
i tu nie mamy żdnych podmian .
Za 3:1 Br "Potem pokazał mi arcykapłana Jozuego, który stał przed aniołem Pańskim. Ale po prawej stronie jego stał szatan, który wnosił przeciwko niemu oskarżenia
."


><><
Biblia Hebraica Stuttgartensia:
וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-הַשָׂטָן יִגְעַר יְהוָה בְּךָ הַשָׂטָן וְיִגְעַר יְהוָה בְּךָ הַבֹּחֵר בִּירוּשָׁלִָם הֲלוֹא זֶה אוּד מֻצָּל מֵאֵשׁ׃

Biblia Warszawska:
Wtedy anioł Pana rzekł do szatana:
Niech cię zgromi Pan/YHVH , szatanie, niech cię zgromi Pan/YHVH, który obrał Jeruzalem! Czyż nie jest ono głownią wyrwaną z ognia?

Biblia Tysiąclecia:
Anioł Pański tak przemówił do szatana: Pan zakazuje ci tego, szatanie, zakazuje ci tego Pan, który wybrał Jeruzalem. Czyż nie jest on niby głownia wyciągnięta z pożogi?

Biblia Gdańska:
Ale Pan rzekł do szatana: Niech cię Pan zgromi, szatanie! niech cię, mówię, zgromi Pan, który obrał Jeruzalem. Izali ten nie jest jako głownia wyrwana z ognia?


Za 3:2 Br "Wtedy anioł Pański powiedział do szatana: Szatanie, Pan wzywa cię do walki. Pan, który upodobał sobie w Jeruzalem, wzywa cię do walki. Czyż mąż ten nie jest podobny do osmalonej głowni, którą wydobyto z ognia?"
><><><
><><

וַיַּרְאֵנִי אֶת-יְהוֹשֻׁעַ הַכֹּהֵן הַגָּדוֹל עֹמֵד לִפְנֵי מַלְאַךְ יְהוָה וְהַשָׂטָן עֹמֵד עַל-יְמִינוֹ לְשִׂטְנוֹ׃

Biblia Warszawska:
Potem ukazał mi Jozuego, arcykapłana, stojącego przed aniołem Pana i szatana stojącego po jego prawicy, aby go oskarżać.

Biblia Tysiąclecia:
Potem Pan ukazał mi arcykapłana Jozuego, który stał przed aniołem Pańskim, a po jego prawicy stał
szatan oskarżając go./szatano-שִׂטְנ

וַיַּרְאֵנִי אֶת-יְהוֹשֻׁעַ הַכֹּהֵן הַגָּדוֹל עֹמֵד לִפְנֵי מַלְאַךְ יְהוָה וְהַשָׂטָן עֹמֵד עַל-יְמִינוֹ לְשִׂטְנוֹ׃

Biblia Gdańska:
Zatem mi okazał Jesuego, kapłana najwyższego/wielkiego , stojącego przed Aniołem Pańskim, i
szatana stojącego po prawicy jego, aby mu się sprzeciwił.

><><
Jest tu ten sam wyraz SZATAN lecz nie złagodzony tłumaczniem na - przeciwnik
z tego wersetu wynika ,że szatan znaczy - OSKARżYCIEL .
wnioskuje to ze słów --szatan stał na prawicy i szatanił go ??
inaczej mówic Oskarzyciel stał na prawicy i OSKARżAł - JeHOszua /
יְהוֹשֻׁעַ
Zatem słowa do Piotra ; idź precz szatanie/
mogły znaczyc ,ze oskarżał JAHszua o ???
warto rozważyc co znaczy SZATAN ?

 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Otóż -może zwróćmy uwagę na całość ,to znaczy w jakich okolicznościach Jezus uzył
określenia - szatan - i na jakie słowa .



><><
Biblia Warszawska (1975) znaleziono wersetów: 3 1 - 3

8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych
Pwt 34,1-4

9 i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon.


10 Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz.
Mt 16,23 Pwt 6,13

11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.
><><><
wiemy że ten który zwraca sie do Jahszua jest tym który ma władze w tym świecie materjalnym


nie jest to człowiek

><><><
><><><
Mt 16/
21 Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie.
Mt 17,12; Mt 17,22-23; Mt 20,17-19; Łk 13,33; Łk 2,38+ Dz 10,40+

22 A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty/!!!!!!/: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie.


23 Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.

Dlaczego Piotr robił WYRZUTY dlaczego powiedział - nie moze to przyjść na CIEBIE
co znaczyły te słowa ?
Musiały mieć destruktywne znaczenie ,skoro Jahszua TAK zareagował - DLACZEGO aż TAK ?
- Piotr nie myslał o tym co Boże ?
myslał o tym co ludzkie ,czyli na sposób ludzki -----ratuj sie uciekaj niemoga CIEBIE zabic .

><><><><"


Mk 8/

31 I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy musi wiele cierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że będzie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie.
Mt 21,42 Mk 9,9-10; Mk 9,31-32; Mk 10,32-34

32 A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać.


33 Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie

zatem kto moze być szatanem ?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Orsa zmiłuj sie z tymi cytatami hebrajskimi. Tutaj nikt nie zna tego języka więc daruj sobie bo aż oczy bolą od tego rozstrzelonego tekstu. Nie wiem jak innym ale mi to czytać postu się przez to nawet nie chce.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Mam takie pytanie do was :
Co to znaczy, według was, że Szatan ma władzę nad Ziemia, czy też na Ziemi ?
Na czym według Was i waszego rozumienia Pisma ta "władza" polega ?
Może to trochę pomoże uporządkować nasze rozważania.
Pozdrawiam - ja.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Generalnie będą zróżnicowane odpowiedzi w zależności od zrozumienia i stopnia poznania. W moim rozumieniu trzymając kogoś w niewoli ma się nad nim władzę. Tylko tak widze biblijnie ujmując. Będąc niewonikiem grzechu logicznym jest być niewolnikiem szatana. Ruszyłeś wierzchołek góry lodowej tewie. To sie nie uda. Ale próbować można :)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ja myślę, ze Szatan wykorzystuje chciwość człowieka a także jego popęd na władzę czy pieniądze i za pośrednictwem tych ludzi tworzy różne grupy i grupki religijne, które mają za zadanie odwrócić uwagę innych od Boga.
To nie przypadek, ze mamy 4000 religii na świecie i każda głosi coś innego.

Ludzie Ci wykorzystują na różny sposób swoje umiejętności manipulowania tylko po to aby osiągnąć własne cele. Tym celem jest np. tysiące wiernych, którzy podczas zebrań będą kładli na tacę.

Podam doskonały przepis na religijny biznes:

- Czytaj uważnie Biblię i stwórz własną jej interpretację.
- Zadbaj o to by oczernić inne religię (konkurencja) oraz żeby ludzie uwierzyli Tobie.
- Musisz mieć budynek w którym odbędą się spotkania..poczatkowo wynajmij salę konferencyjną (ok. 500zł/2h). Inwestycja szybko się zwróci bo mając 100 słuchaczy wystarczy, że każdy da po 5zl na tace.
- w miarę gdy grupa będzie coraz większa (przecież owieczki chodzą w służbę) wynajmij wiekszą salę...lub rozłóż spotkania w czasie np. w piątki 17-19 - pierwsza grupa, soboty - druga a w niedzielę trzecia.
- Jeżeli "braci" bedzie już dostateczna ilość zaproponuj wybudowanie sali (budynku). Każdy brat da...wkońcu Boże dzieło...
- WAŻNE: Akt własności budynku musi być na Twoje i tylko Twoje nazwisko. No ewentualnie Twojego wspólnika :)
- Zainwestuj w reklamę - to da efekt. Podpisz umowę z drukarnią (małą) na druk ok. 1000 egz. gazetki cotygodniowej. Spokojnie..nie musisz za nie płacić. Zrobią to za Ciebie bracia...wkońcu Bogu trzeba służyć. Jak biznes zacznie hulać to wybudujesz kiedyś własną drukarnię.
- Nastepny krok to...no musisz założyć firmę - bez tego ani rusz bo szmal dostajesz, jezdzisz BMW za 250 tyś. a Fiskus nie bedzie udawał, że Ciebie nie ma :) Nie martw się...w tym kraju jesteś zwolniony od podatku dochodowego :) W końcu który kapłan chodzi z kasą fiskalną po domach...
- Jeżeli owieczek będzie ok. 10 000...to co tydzień masz ok. 50 000zł obrotu. Z tego opłacisz rachunki, utrzymasz swoją rodzinę, synka wyślesz na Kanary na wakacje - przecież Cię stać. Nie każdy zarabia 200 000zł/miesiąc
- po roku masz 2 miliony...inwestujesz to w kolejnych ludzi...budujesz kolejną salę...robisz strukturę: Ty - GURU, kilka osób to nadzorcy odwodu (menagerowie) i starsi zborów (kierownicy). Oni wszyscy pracują na Ciebie...:)
- Zatrudniasz szpeca d/s manipulacji mass...to ktoś taki, który potrafił z Leppera zrobić wice premiera. Musisz mu dać dobrą kasę - opłaci Ci się to na przyszłość.

- Teraz jesteś naprawdę bogaty....masz kilkaset nieruchomości (wybudowane za nie swoje), własną drukarnię (też nie za swoje), kilkuset pracowników (pracujących w ramach służby - za free...tzn nie no..przesadziłem - żreć im dasz jak świniom i ich to zadowoli), i zarabiasz kupę szmalu (też nie Twojego).

Religia to najlepszy interes - stopa zwrotu inwestycji jest wyższa niż w przypadku budowy naftociągu czy otworzeniu kopalni diamentów. Takie sa fakty...nic dziwnego, że ludzie działają w tym sektorze. To tyle...
 
Do góry