Wiara vs./& Nauka

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Active_Angel napisał:
Ogólnie stworzyłam ten temat by rozwarzać nad tym czy wiara w Boga i nauka mogą jakoś współgrać ze sobą :)
Moim zdaniem mogę współgrać a nawet jest to ich pewnym przeznaczeniem. Pod warunkiem, że jedna strona nie będzie chciała unicestwiać i poniżać drugiej.


Jak to w życiu.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
Moim zdaniem mogę współgrać a nawet jest to ich pewnym przeznaczeniem. Pod warunkiem, że jedna strona nie będzie chciała unicestwiać i poniżać drugiej. Jak to w życiu.
Dokładnie :) Tylko jak wytłumaczyć ludziom , że nauka i religia naprawde idą ze soba w parze?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
ActiveAngel napisał:
Moim zdaniem mogę współgrać a nawet jest to ich pewnym przeznaczeniem. Pod warunkiem, że jedna strona nie będzie chciała unicestwiać i poniżać drugiej. Jak to w życiu.
Dokładnie :) Tylko jak wytłumaczyć ludziom , że nauka i religia naprawde idą ze soba w parze?
Wyłączyć emocje ? :)
 
N

Naxxramas

Guest
Kaznodzieya
Pod warunkiem, że jedna strona nie będzie chciała unicestwiać i poniżać drugiej.
Mówisz o św. Inkwizycji i indexie ksiąg zakazanych ?

Active
Tylko jak wytłumaczyć ludziom , że nauka i religia naprawde idą ze soba w parze?
Tylko do pewnego stopnia. Wszystkie religie są oparte na prawdziwych wydarzeniech i wszystkie kłamią na temat Boga.
Wiele osób nie może zrozumieć dlaczego mimo, że jestem świadomy Jahwe, Allaha czy Shivy nie robię sobie nic z ich prawa ? Może dlatego, że sam jestem Bogiem: )

Niesiemy przesłanie ludzkości - co mogę spuentować słowami JP2 "nie lękajcie się" straszenia religii. Bóg Miłość Źródło przygotował dla was inną formę "szlifu" gdy postępujecie haniebnie. Piekło i wieczne męki są tylko dla bezmyślnych lemingów i tylko kretyn uwierzy, że prawdziwa miłość bezwarunkowa może komuś zgotować taki los na całą wieczność.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Naxxramas napisał:
Kaznodzieya
Pod warunkiem, że jedna strona nie będzie chciała unicestwiać i poniżać drugiej.
Mówisz o św. Inkwizycji i indexie ksiąg zakazanych ?
Nie. O Tobie.
 
N

Naxxramas

Guest
Kaznodzieya
Nie. O Tobie.
Charakterystyczne zachwianie priorytetów u osób nieświadomych. Zaraz się okaże, że Inkwizycja była potrzebna a ja jestem pomiotem Szatana xD
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Tylko do pewnego stopnia. Wszystkie religie są oparte na prawdziwych wydarzeniech i wszystkie kłamią na temat Boga. Wiele osób nie może zrozumieć dlaczego mimo, że jestem świadomy Jahwe, Allaha czy Shivy nie robię sobie nic z ich prawa ? Może dlatego, że sam jestem Bogiem: )
Po co miałyby kłamać? Pierwsze zapisy i podwaliny religi nie kłamią. Kłamstwem jest tylko to co zostało zmienione umyślnie przez człowieka.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Naxxramas napisał:
Kaznodzieya
Nie. O Tobie.
Charakterystyczne zachwianie priorytetów u osób nieświadomych. Zaraz się okaże, że Inkwizycja była potrzebna a ja jestem pomiotem Szatana xD
Charakterystyczna dla pysznych ludzi złośliwość i wyniosłość
oraz mierzenie jedną miara wszystkich chrześcijan.
 
N

Naxxramas

Guest
Po co miałyby kłamać? Pierwsze zapisy i podwaliny religi nie kłamią.
Po co ? z różnych względów. Skoro zapisy i podwaliny nie kłamią dlaczego nie jesteś muzułmanką skoro jest tam opis prawdziwego Wielkiego Wybuchu zamieszczonego 14 wieków temu ? Skąd ludzie mieli taką wiedzę ? to kto kłamie skoro wszyscy mówią prawde ? :D
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Nikt nie kłamie, poprostu zostaje to źle zrozumiane , a potem nastepuje przeinaczenie prawdy :D
 
N

Naxxramas

Guest
Active
a potem nastepuje przeinaczenie prawdy
Sorry Angel, ale nie ma prawdy. Prawdę masz tylko w sobie.

"O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech sie stanie jak chcesz"
Mt 15:28


Gdybyś naprawdę doświadczyła OOBE spotkałabyś istoty zgodnie z systemem wierzeń. Islamiści widzą Mahometa, chrześcijanie Jezusa a hinduiści istoty ze swoich wierzeń i wierz mi, że każda religia ma świadectwa ludzi i to prawdziwe, zatem kto kłamie ?

Jedyna prawda jaka jest niezależna od niczego to taka, że istnieje tylko Bóg.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Gdybyś naprawdę doświadczyła OOBE spotkałabyś istoty zgodnie z systemem wierzeń. Islamiści widzą Mahometa, chrześcijanie Jezusa a hinduiści istoty ze swoich wierzeń i wierz mi, że każda religia ma świadectwa ludzi i to prawdziwe, zatem kto kłamie ? Jedyna prawda jaka jest niezależna od niczego to taka, że istnieje tylko Bóg.
Bo to jest punktem wspólnym każdej religi. A jakby tak inne jeszcze punkty wspólne pozbierać. Porównać przekazy. Odnaleźć ukryte, może i takie same znaczenia i schematy. Pojąć tok myślenia każdej z kultur, zagłębić się w poczatki wiary a potem wszystko co zostało ustalone porównać z dokonaniami naukowymi lub hipotezami futurystycznymi , które na tej wiedzy mogą sie potwierdzić. Czasami brakuje tego małego elementu i cała teoria upada. Ale w takim projekcie powinni brać udział naukowcy ( broń Boże przywódcy religijni czy fanatycy), ludzie otwarci na różne wierzenia i ambitni :) Nagle by sie okazało, że zderzacz hadronów już dawno został wymyślony i nawet cząstka Higsa to kropla w morzu wiedzy jaką wtedy posiadano. :D
 
N

Naxxramas

Guest
Active
Bo to jest punktem wspólnym każdej religi.
Aha czyli ja rozumiem to tak, że Bóg objawia się każdemu w inny sposób a ActiveAngel znalazła jego niedoskonałość. Bóg nie potrafi zadbać o spójność przekazu i zdaje się na ludzi. Interesujące :D
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Aha czyli ja rozumiem to tak, że Bóg objawia się każdemu w inny sposób a ActiveAngel znalazła jego niedoskonałość. Bóg nie potrafi zadbać o spójność przekazu i zdaje się na ludzi. Interesujące :D
On daje spójny przekaz, tylko my ludzie inaczej to interpretujemy. Dlatego Bóg karze człowiekowi odnajdywać ta prawdziwą drogę do Niego :D Pomaga nam własnie w formie np. dekalogu czy tego co przekazywał nam Jezus. On był dobrym nauczycielem :)
 
N

Naxxramas

Guest
ActiveAngel
Dlatego Bóg karze człowiekowi odnajdywać ta prawdziwą drogę do Niego :D
Ok, czyli istnije szansa, że spłoniesz w piekle bo może się okazać, że "prawdziwą" drogą do Boga jest ISLAM skoro masz takie założenia.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Naxx Ile w Tobie ironii i zuchwałości. Ja tak Was czytam to odnoszę wrażenie, że Angel jest bliżej prawdy o sobie, świecie, ludziach i Bogu niż ty kiedykolwiek byłeś.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Ok, czyli istnije szansa, że spłoniesz w piekle bo może się okazać, że "prawdziwą" drogą do Boga jest ISLAM skoro masz takie założenia.
Sadzę, że nie ISLAM, nie CHRZEŚCIJAŃSTWO, nie BUDDYZM, nie HINDUIZM, nie JUDAIZM , ale czyste serce dobroć wzgledem świata, innych i siebie, rozwój ducha i prawdziwej moralności opartej o miłosierdziu jest drogą do Boga. Tam w niebie jest zapisane miejsce dla każdego Chrześcijanina, Muzułmanina, Żyda, Hindusa, Buddysty itp. , którzy nie zatracili się.
Bo zobacz Naxx jesli człowiek zabija drugiego człowieka , po to by go unicestwić, to myslisz, że nie targnie na piekny swiat pozytywnej energi i nie zmieni jej w negatywną. Po twojemu powiem - nie zmieni swiata w negatywne wibracje a potem nie bedzie chciał podbić samego źródła? Jesli tu na Ziemi człowiek szuka władzy i idzie po trupach do celu to mysluisz, że na wyzszych wymiarach i poziomach świadomości tego nie uczyni? Wyobrażasz sobie Hitlera, który ma możliwośc obalić twe źródło by sam sie nim stać? Nie chciałbyś takiego obrotu sytuacji prawda? Właśnie dlatego zło trzeba tłumic w zarodku tu na ziemi. :)

Naxx mam pytanie do Ciebie. Teraz mamy erę wodnika nie? Jeżeli sądzisz, że jesteś tym kim jesteś, to odpowiedz mi na jedno pytanie , bo napewno to wiesz. Jaka Era będzie w roku 12 345 768? :)
 
N

Naxxramas

Guest
Active
Po twojemu powiem - nie zmieni swiata w negatywne wibracje
Po mojemu hehe: ) Z fizyki kwantowej wiecie, że przyglądając się wszystkiemu na poziomie kwarków to wszystko drga - wszystko jest wibracją, energią - nie wiadomo czym xD Energia ma masę a masa ma energię - masa i energia jest sobie równoważna dlatego wszystko jest masą i jednocześnie energią zatem wszystko posiada określoną wibrację a wibracja to nic innego jak informacja. Informacja na poziomie wibracji jest na razie poza wiedzą i postrzeganiem homo sapiens.

Active
Wyobrażasz sobie Hitlera, który ma możliwośc obalić twe źródło by sam sie nim stać?
Active, każdy jest Źródłem, każdy jest jego emanacją. Źródła nie da się podbić bo Źródło nie istnieje jako odrębność tylko jest całością wszystkiego. Szatan i jego demony (sic!) są stworzone przez Źródło (może nie bezpośrednio) i tylko dzięki Źródle istnieją - lub jego Stwórcy. A każdy na każdym poziomie ma świadomość boską (Źródła) tylko z różnym poziomem postrzegania a wszystko dzieje się w świadomości, która kreuje i nieustannie tworzy a to co tworzy zasila dalszy proces tworzenia.

Active
Sadzę, że nie (...) , ale czyste serce dobroć wzgledem świata, innych i siebie, rozwój ducha i prawdziwej moralności opartej o miłosierdziu jest drogą do Boga.
Active to zależy czego chcesz doświadczać. Skoro Bóg zezwala na istnienie Szatana tzn, że tak ma być i to jest mądre gdyż Bóg jest dla nas jak nieskończona mądrość. Poprzez mądrość, która determinuje jednocześnie "dobro" na pewno awansujesz na poziomie świadomości. Możesz też przyłączyć się do Szatana i doświadczać "zła" - pewny jestem, że znaleźliby się tacy - zresztą są nawet kulty Szatana - niedaleko szukać - Masoni xD

My zdecydowanie promujemy życie oparte na wzajemnej miłości i szacunku i jedności społecznej - bez wojen, bez wojska bez podziałów na kraje i bez pieniędzy. Dojdziecie do tego, ale jeszcze musi trochę minąć.


Jaka Era będzie w roku 12 345 768? :)
Active wiesz co ? a ch** wie hehe :D
 
M

MacaN

Guest
Naxxramas napisał:
wszystko jest wibracją, energią - nie wiadomo czym xD
To wibracją, energią, czy nie wiadomo czym ?



Naxxramas napisał:
Energia ma masę a masa ma energię
yyy... Nie ?

Foton dla przykładu ma energię, a nie ma masy.



Naxxramas napisał:
My zdecydowanie promujemy życie oparte na wzajemnej miłości i szacunku i jedności społecznej - bez wojen, bez wojska bez podziałów na kraje i bez pieniędzy. Dojdziecie do tego, ale jeszcze musi trochę minąć.
I znów " My ", jakbyś był nie wiadomo kim, jednak gdy Cię zastrzelę, będziesz ludzkim trupem, jednym z wielu. ( taki przykład, nie musisz się bać ).



Naxxramas napisał:
Active wiesz co ? a ch** wie hehe
I Ty się masz za kogoś ponad ludzkością ? Ty, który rzucasz jakimiś głupimi tekstami, które niby mają być śmieszne w Twoim mniemaniu ?



ActiveAngel napisał:
Tam w niebie jest zapisane miejsce dla każdego Chrześcijanina, Muzułmanina, Żyda, Hindusa, Buddysty itp. , którzy nie zatracili się.
Wchodzisz na grząski grunt, bo co jeśli każdego z tych ludzi los doświadcza inaczej, gdzie jest wtedy sprawiedliwość ?
 
Do góry