Wewnętrzna instrukcja PO!

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a ciekawe jest to że ci krytykujący często gdyby mieli takie możliwości jak rządzący zachowaliby się tak samo. Dostęp do władania i posiadania dóbr, oraz dostęp do bycia tym równiejszym jest jak narkotyk. Powszechne jest w naszym społeczeństwie chęć wywyższenia się od drugiego człowieka. Wchodząc do autobusu sprint na wolne miejsce - reszta niech stoi ważne żeby moja d. miała gdzie się ulokować. I czy myślicie że rządzący są inni. Nie, to są tacy samo ludzie jak ci sprinterzy w tym autobusie. Tylko różni ich skala i rodzaj dóbr
 
D

dorota353

Guest
Ja mam tylko nadzieje, że wszelkie strajki, które od końca marca przejdą przez Polskę obalą rzad i tusk będzie musiała opuścić swoją ciepłą i dobrze płatną posadkę...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i w te ciepłe posadki wejdą wtedy nowi włodarze, wepchnięci na fali strajków. Tyle że oni już będą wiedzieć co zrobić aby nie dac się wypchnąć jak Tusk spod kołderki. Wezmą Polaków tak za mordę że ci już nigdy nie pomyślą o strajku. Dorotko naprawdę myślisz że można coś dobrego zbudować używając przemocy ?
 

Janusz_kopytko2

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Miasto
miasto inspiracji
Herbatniczek napisał:
i w te ciepłe posadki wejdą wtedy nowi włodarze, wepchnięci na fali strajków. Tyle że oni już będą wiedzieć co zrobić aby nie dac się wypchnąć jak Tusk spod kołderki. Wezmą Polaków tak za mordę że ci już nigdy nie pomyślą o strajku. Dorotko naprawdę myślisz że można coś dobrego zbudować używając przemocy ?
Co zrobią: wprowadzą rządy autorytarne? Przeciwników politycznych będą wysyłali do świeżo wybudowanych obozów pracy? Ci którzy wejdą u steru władzy będą wiedzieli że będą pod czujną obserwacją społeczeństwa, które będzie patrzyło na każdą ich czynność. Może raz na zawsze skończyła by się tan szopka/...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że tak - bo władzę będą zawdzięczać ulicy, przemocy. Szopka to się skończy kiedy my-zwykli Polacy przestaniemy wierzyć w kłamstwa, przestaniemy się sami oszukiwać że wystarczy pstryknąć palcem i zapanuje dobrobyt. Przestaniemy się nawzajem nienawidzić, wywyższać się, za wszelką cenę tłumić w sobie pokorę
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Pogląd, że zastąpienie Tuska kimkolwiek spoza PO będzie tylko wymianą szwajcera (dojarza z wywózki na prace przymusowe do Niemiec) jest korzystny dla zachowania status quo. A kto teraz jest przy sterze?
Wolno przypuszczać, że szerzenie tego poglądu zaleca wewnętrzna instrukcja PO?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
możesz mieć wolne przypuszczenie: że ja wykonuję wewnętrzną instrukcję PO a ja mogę mieć wolne przypuszczenie że wykonujesz wewnętrzną instrukcję PIS, symetria, którą rządzi emocja i brak pokory

Ale sprawa rozbija się o co innego, zawszę będę walczył przeciwko użyciu przemocy w celu zdobycia władzy. Każda władza która się ukonstytuuje za pośrednictwem przemocy będzie krwawa, bo jej poczęcie było we krwi. Naiwnością będzie sądzić że zadając zło będzie się krzewić dobro. Tak się nie da i Chrystus, w którego wierzy podobno 90 % Polaków, mówił to samo
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Byłoby idiotyzmem, gdyby PiS popierała status quo, bo to by tę partię stawiało w opozycji wobec trzech partii genderowych - bez możliwości jakiejkolwiek zmiany - bo kto by do żłobu się nie dorwał. to ogospodarkę i ogół dbać nie będzie.
Jestem pewny, że GENDER (nawet gdyby tylko to, to i tak byłoby dużo) jest przez PiS potępiany i to różni tę partię bardzo od koalicji (brawo PSL za normalność) i od "opozycji", która w zamianie porządku na bajzel szuka innych dróg niż PO.
Wewnętrzna instrukcja PO propaguje sposoby i drogę tej partii. Nic nie mówiąc o celu, do którego się ma dążyć.

Pozostaje odpowiedź na offtopowy wtręt o rewolucji.

Jak chodzi o rewolucję...
Frankfurtczycy, neolewica, neomarksizm zamieniają cel rewolucji - ważniejsza ma być nadbudowa - oświata, nauka, walka z religią, kultura, prawo itp. Zmiany mają być osiągane pokojowo i permanentnie. Ale to już jest poza tematem. Jedyny związek to CEL - nie ma się zamienić jednego porządku na inny - ma być absolutna równość i wolność, wyrażana m.in w prawie do czasowej, częstej "zmiany" płci na wybraną przez jednostkę ludzką. Niby dlatego, że Bóg jest demokratą i chce zrównania ze sobą swojego tworu - człowieka.
 

spocony

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2013
Posty
61
Punkty reakcji
1
Oto wynik podniesienia tylko o 1% (do 23%) podatku VAT jaki zafundował nam Tusk i Rostowski:

"Brakuje na wszystko - na służbę zdrowia, drogi, emerytury. Chcąc ratować sytuację, minister finansów podwyższył VAT i tylko pogorszył sytuację. Zamiast do państwowej kasy pieniądze płyną do oszustów i naciągaczy.
(...) Szara strefa w Polsce odpowiada za 23,8 proc. PKB - wynika z badań prof. Friedricha Schneidera z Johannes Kepler University of Linz. (...) W opinii profesora ludzie uciekają w szarą strefę, by uniknąć wysokich podatków, płacenia składek, spełniania standardów (pensja minimalna, kwestie bezpieczeństwa, etc.) albo chcą w ten sposób unikać skomplikowanych i męczących procedur urzędniczo-administracyjnych.
Na szarej strefie polski budżet tracił rocznie w latach 1999-2010 średnio ok. 4,2 proc. PKB. Nominalnie w 2010 roku mogło to być ok. 60 mld zł!

(...) Eksperci podkreślali, że od kilku lat obserwowana jest wzmożona aktywność Ministerstwa Finansów w projektowaniu rozwiązań zwiększających obciążenia fiskalne przedsiębiorców. Mimo zapowiedzi Premiera Donalda Tuska sprzed kilku lat wysokość danin rośnie bardzo szybko."

Obecny system podatkowy wymusza na przedsiębiorcach działania nieuczciwe, demoralizuje ich, ponieważ obciążenia oraz pogłębiający się przez to kryzys sprawia, że ludzie muszą kombinować jak swoją firmę utrzymać na powierzchni. Nie rozumie tego ani "liberał gospodarczy" Tusk, ani jego księgowy. A, jeżeli to rozumieją to znaczy, że ich działania są celowe i skierowane przeciwko własnemu Państwu i Narodowi.
Więcej : http://podatki.wp.pl/kat,70478,title,Jacek-Rostowski-popelnil-kardynalny-blad,wid,15435558,wiadomosc.html?ticaid=110464
 

hafciareczka

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2012
Posty
40
Punkty reakcji
0
Te całe instrukcje ,te wszystkie partie i ten całyy rząd powinien zostać wysadzony w powietrze za to co robią i jak niszczą nas piękny kraj
 
Do góry