Weronika postanawia umrzeć

atlantyd

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Pewnie wielu z was czyta P. Coelho :) więc pewnie wielu z was ucieszy fakt, że w padzierniku będzie miał premierę film na podstawie jednej z powieści tego pisarza. Film bardzo mnie zainteresował.

Tutaj jest link, gdzie znajdziecie więcej informacji o filmie:
http://www.filmweb.pl/f459178/Weronika+postanawia+umrze%C4%87,2009
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Słyszałam o tym. Czy jestem zachwycona tym pomysłem - sama nie wiem. Z jednej strony tak, na reszcie w kinie ukaże się coś interesującego. Ale z drugiej... Widziałam zwiastun i średnio mi się podobało. Ale może wybiorę się do kina, zobaczę jak jest w rzeczywistości :)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ja również postaram się obejrzeć ten film. Jednakże wg mnie film powstały na podstawie takiej książki to zawsze będą wyłącznie "odgrzewane kotlety". Nie do końca to samo. Aranżacja filmowa nigdy nie odda całego wartościowego przekazu książki. Przed filmem na 100% warto zaznajomić się z literaturą, zawsze.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Książka mi się bardzo podobała, a film postaram się obejrzeć.. :)
 

Kaka5

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
1
Super na pewno pójdę :) książka mi się bardzo podobała, chociaż moją ulubioną jest Alchemik
 
A

Ann16

Guest
Ja pewnie też obejrzę choć jeszcze się waham... Tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, film oddaje tylko małą część tego, co tak naprawdę zawarte jest w książce.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja również postaram się obejrzeć ten film. Jednakże wg mnie film powstały na podstawie takiej książki to zawsze będą wyłącznie "odgrzewane kotlety". Nie do końca to samo. Aranżacja filmowa nigdy nie odda całego wartościowego przekazu książki. Przed filmem na 100% warto zaznajomić się z literaturą, zawsze.


Czasem nie warto czytać książki, przed obejrzeniem filmu, bo w porównaniu z książką mało który film jest naprawdę dobry...A tak, nie znając pierwowzoru film się może spodobać ;)
 
H

Haan

Guest
Czytałam kilka książek Coelho, ale tej akurat nie. A do kina wybiorę się z czystej ciekawości - jak można zekranizować książkę Coelho, kiedy tam nie fabuła, a rozważania są najważniejsze? Ciekawa jestem tej adaptacji. Chciałabym tylko przeczytać książkę przed pójściem do kina...może uda mi się zamówić na selkar.pl, bo piszą, że wysyłają w ciągu 2-3 dni. Pewnie się rozczaruję ekranizacją,ale zawsze warto mieć nadzieję;) A czy ktoś się orientuje, czy "Alchemik" doczekał się ekranizacji? Bo coś mi takiego świta w głowie,ale nie jestem pewna...
 

alleyne

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zapraszam wszystkich czytelników Paulo Coelho do odwiedzenia mojej strony www.paulocoelho.com.pl

Z góry dziękuje
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Chciałam się wybrać na to do kina, ale nie wyszło. Pytanie do tych, co obejrzeli: żałować?
 

*czarna_owca*

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
163
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Chciałam się wybrać na to do kina, ale nie wyszło. Pytanie do tych, co obejrzeli: żałować?
Też miałam iść na ten film. Książki nie czytałam, ale zamierzam. Nie poszłam, bo grali go jedynie o 22. Nie wiem dlaczego tak późno, w inne dni tygodnia tak samo. Na początku żałowałam, ze nie byłam, ale teraz chyba coraz mniej.
 

blackkitten

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
W Kielcach też było bardzo niewiele seansów i o głupich porach, ale mimo wszystko poszłam i zobaczyłam:) Spotkałam się z różnymi recenzjami i naprawdę nie warto się sugerować, bo są gusty i guściki w końcu. Jak dla mnie ideał dla wyciszenia. Refleksyjny, subtelny, i jednocześnie bardzo poruszający. Nawet jeśli ktoś nie czytał książki to pewnie film zachęci. A jeszcze apropo ścieżki dźwiękowej- fajnie dopasowali dźwięki. Podzielcie się wrażeniami.
 

Dekapiton

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2009
Posty
73
Punkty reakcji
1
ja byłem teraz ze swoją kobietą na tym... oj cieżko - dobrze że środa była i zapłaciłem za 2 bilety jak za jeden w cinema city... nuda. Niestety bardzo marny film.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Byłam wczoraj. Film mi się podobał ogólnie... Chociaż wile kwestii z książki zostało pominiętych. Poza tym trochę to inaczej było, albo ja mam taką sklerozę... O wiele bardziej podobała mi się książka.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Obejrzałam ostatnio, nie spodziewałam się fajerwerków i dobrze. Czytałam trochę Coelho, bardziej z ciekawości niż fascynacji - obiecywano mi przewrócenie mojego życia do góry nogami i zmianę sposobu myślenia. Nic takiego się nie stało. Film trwa ponad półtorej godziny, ja już po trzydziestu minutach miałam dosyć. Zero akcji, rozwlekłe sceny, ogólnie wieje nudą.
 

gijorg

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Gdańsk
Przeczytałam książkę, bardzo mi siępodobła. Mogli ciekawie przedstawić tę historię na ekranie, lecz się nie udało. Dla mnie film to dno, jakich mało.
 
Do góry