Wakacje za granicą.

Heledore

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Pless
Ja byłem w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Austrii, Włoszech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i Chorwacji :) Marzy mi się Grecja, Bułgaria i Wielka Brytanai.
 
K

katatonia

Guest
Byłam nieraz zagranicą i bardzo miło wspominam wszystkie wypady:) Byłam jeszcze w Holandii, gdzie pracowałam na magazynie i szklarniach - miło wspominam, poznałam wielu ludzi, jednak praca była dużo bardziej ciężka, niż w Stanach. Byłam w Niemczech na wymianie, na wycieczce w Anglii, na Ukrainie, we Włoszech i wielu innych. Ogólnie lubię wyjazdy zagranicę. W przyszłym roku chciałabym wyjechać z Camp America i uczestniczyć w programie Counsellor, który polega na tym, że opiekujemy się dziećmi na koloniach. Słyszałam, że to dobre biuro i warto z nimi jechać, dlatego też zastanawiam się nad tym, bo mają bardzo ciekawą ofertę. Najbardziej mi właśnie ten Counsellor pasuje, gdyż kocham dzieciaki Ale przede wszystkim jednak, chciałabym poznać nowych ludzi i pamiętać ten wyjazd do końca życia. Mam wielu znajomych spoza Polski i uważam, że to wspaniałe uczucie móc wymieniać się z nimi własnymi doświadczeniami, tradycjami, które nieraz są zupełnie przeciwne od naszych. To jest naprawdę fantastyczne:) Nieraz są bardzo śmieszne sytuacje, gdy rozmawiam na temat różnych obyczajów ze znajomymi i wynika z nich wiele sprzeczności, śmiejemy się wszyscy, że u nas czy u nich pewne rzeczy byłyby nie do pomyślenia
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
Byłam w te wakacje we Włoszech, razem z rodziną, mieszkaliśmy w takiej małej wiosce - byłam zdziwiona gdy w czasie spaceru po miasteczku zaczepił nas Włoch i zaczął wypytywać skąd jesteśmy. Starszy pan, a zaczął nam sam z siebie mówić o tym, że zna Poznań, Warszawę, Kraków, Zakopane :) Całkiem przyjemne to było, potem już cała wioska wiedziala skad jestesmy, pokazywali sobie nas palcami i coś szybko szeptali po włosku - niestety nikt z nas nie znał na tyle dobrze tego języka - więc co o nas mówili zostanie tajemnicą ;)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
bardzo często jeżdżę w wakacje zagranicę, ostatnio byłam w Turcji z ok-tours, a dokładnie w Antalyi..połączenie zwiedzania i wylegiwania się na plaży, dla mnie wakacje idealne, za rok ze znajomymi chcemy pojechać do Egiptu [również z ok-tours, bo w tym roku było z nimi fantastycznie], także już zaczynam zbierać pieniądze :)
 

denka

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Będąc w Tunezji można spotkać się z wielkim natręctwem miejscowych... Byłam tam rok temu( z biura ok-tours.com.pl - które polecam, bo wyjazd był bardzo udany i tanio) i pewnego razu podszedł do mnie miejscowy pytając czy chce "sex for many" . Oburzona zaczęłam go wyzywać krzycząc, że nie jestem z tych o jak w ogóle śmiał mnie o coś takiego zapytać. Po paru minutach rozmowy (a raczej moich krzyków) dowiedziałam się, że to nie on miałby płacić za "usługę" mi, ale odwrotnie - to ja miałabym płacić panu :) rozśmieszyło mnie to na tyle, że już nawet nie miałam ochoty się kłócić :)
Tak czy inaczej Tunezja przepiękna, a biuro podróży sprawdziło się w każdym szczególe.
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Mi się marzy egzotyczna Tunezja. Ale w tym roku nie miałam pieniędzy na zagraniczne wojaże i jeździłam po naszej pięknej Polsce. Ale na ferie zimowe już odkładam, chcę pojechać na południe: Portugalia, Hiszpania? Co polecacie? Gdzie będzie można tanio się dostać, przemieszczać, przeżyć, zanocować?
 
H

Haan

Guest
A mnie się marzy Ameryka Środkowa i Południowa...Brazylia, Wezenuela...aaach:) Zarobię uczciwie i wykupię sobie na moje ćwierćwiecze luksusową wycieczkę do Brazylii na bonvoyage, a co?! Raz się żyje, a w tamtych krajach można różnie wylądować, więc wolę skorzystać z doświadczonego pośrednika. Mam nadzieję, że zdążę do 25 roku życia wszystko zaplanować...no i że znajdę kogoś, kto mi potowarzyszy:) A jesli nie znajdę to już stamtąd nie wracam lol:)
 

sim

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Miejsca, które polecam to przede wszystkim : Paryż i Praga!! Tak tak, to dwa miasta, które wywarły na mnie piorunujące wrażenie!! Pragę kocham za jej klimat, atmosferę starych kamienic i wąskich uliczek, za plac Wacława. A Paryż, to przecież miasto artystów:) Wprawdzie trudno tam teraz uświadczyć jakiegoś legendarnego pisarza czy malarza, ale przecież pozostał Montmartre:) No i Wieża Eiffla oczywiście. Teraz przymierzam się do dłuższej podróży, bo aż za Ocean. Bardzo dużo jeżdżę po Europie, więc przyszedł czas Na USA. Dowiedziałam się o organizacji Camp America i mam nadzieję, że dzięki nim znajdę tam pracę, a przy okazji zobaczę urokliwe zakątki i miasta w Ameryce:).
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Zamówiliśmy bilety!!! Lecimy w maju do Hiszpanii! Chyba się nie doczekam! Wcale nie wyszło tak drogo jak początkowo sądziliśmy. Sprawdziliśmy masę połączeń i hoteli, ale w końcu i bilety i hotel zabukowaliśmy na rezerwuje.pl. Dostaliśmy zniżkę 7% na hotel z tego tytułu, że również przez ten serwis zarezerwowaliśmy bilety;) Hotel mamy w Madrycie, zamierzamy zwiedzać na własną rękę. Chcemy sami decydować o tempie wakacji i o wolnym czasie. To co zaoszczędziliśmy na hotelu i biletach, wydamy na jakieś hiszpańskie przyjemności;)
 
W

www.noclegi.com.ua

Guest
Ja rowniez zapraszam do Lwowa oraz innych miast pieknej Ukrainy. Do Panstwa dyspozycji uslugo prywatnych przewodnikow, oferty noclegow etc
www.noclegi.com.ua
 

Irving

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
202
Punkty reakcji
0
Byłam w Hamburgu i to miejsce najbardziej polecam. To cudowne , ogromne miasto.W centrum codziennie można podziwiać wielu ,wspaniałych i utalentowanych artystów. Hamburg posiada wiele interesujących miejsc, jak np. Jeden z największych portów w Europie!(Kilka razy do roku przypływa do portu Queen Mary 2) , muzea , wspaniały ratusz, Alster (Ogromne jezioro w sercu bogatego w zieleń miasta portowego jest rajem dla żeglarzy, wioślarzy i kajakarzy. Począwszy od XIII w. spiętrzone z wód małej rzeczki Alster i jej jeszcze mniejszych dopływów jezioro Alster jest obecnie ulubionym miejscem spotkań osób, chcących odpocząć lub pobiegać. Hanzeaci rozkoszują się swoją oazą popijając "Alsterwasser". Nie znają Państwo? Jest to piwo z lemoniadą – w letnie dni tak orzeźwiające i pobudzające, jak sam Alster. ) , ekskluzywne sklepy, dzielnica spichlerzy (Na odwiedzającego czeka tu sielanka, niespotykana w innych portach świata), Teatr disney, Planten un blomen (odbywają się tam tzn. grające fontanny), wesołe miasteczk tzn. Hamburg Dom (bardzo znane) . I to tyle miejsc ile znam ;)
W Hamburgu byłam ok. 15 razy i mogłabym tak być nawet i 100 i by mi się nie znudziło.

Planten un Blomen
8efd6cf292.jpg

planten-und-blomen.jpg

planten_un_blomen2__114689b.jpg


Alster
hamrn_phototour10.jpg

300px-Hamburg-alster-dusk.jpg


Hamburg Dom (Wesołe miasteczko)
Hamburg_dom_02.jpg

domvonoben.jpg

Dom_Nachtaufn.jpg-for-web-normal.jpg

Dom3_01.jpg


Port
wd_512401.jpg

port-hamburg-d087.jpg

queen-mary-2-hamburg-copyright-mbrelax-2007-dsc_2207-wp.jpg


Ratusz
473_hamburg2_b.jpg

1470049.jpg

CIMG3226.JPG
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Ja już we Lwowie byłam :) Udało mi się spędzić tam Sylwestra i jeszcze kilka dni później - miasto mnie zauroczyło, zaczarowało i skradło mi serce ;) Wróce tam na pewno jak tylko zrobi się cieplej bo tez na pewno wiosną czy jesienią pięknie wyglądają te lwowskie kamieniczki :) Na tegoroczne wakacje zastanawiałam się nad Hiszpanią albo Serbią - nie wiem jeszcze co zrobię - na pewno najpierw przejrzę stronki w internecie, na których są zebrane oferty wczasów zagranicznych - tutaj jest mnóstwo propozycji. A może Egipt albo Tunezja? Hmmmmm
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
plasticnic -> myślę, że na pewno warto przejrzeć oferty na tej Twojej stronce (allinclusive.com.pl) bo wybór jest przeogromny. A wracając jeszcze do Lwowa - też miałam okazję odwiedzić na chwile to urokliwe miasto i na mnie ono również wywarło pozytywne wrażenie. Paradoksalnie poznałam tam kilku Polaków :) Też zamierzam tam wrócić :)
 

konwalka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
tez bylam we lwowie, jedyne co pamietam to cmentarz orlat, bylam tez w chorwacji, piekna! i najwazniejsze ze cieplo
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Osobiście bardzo lubię zwiedzać różne kraje. Polskę objeździłam wzdłuż i wrzesz, także od jakiegoś czas częściej wybieram wyjazdy zagraniczne. W Lwowie byłam jakiś czas temu i mam mieszane uczucia. Z jednej strony oczywiście piękne zabytki, ciekawa historia, a z drugiej dzieciaki żebrzące na ulicach oraz mało sympatyczni mieszkańcy. Chociaż nie da się ukryć, że wszystkie te miasta turystyczne mają dwie twarze, tyle, że tej bardziej ponurej nie zobaczymy zwiedzając z biurami podróży.
 

deborah83

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ja do Lwowa bym chciala kiedys pojechac, ale nie jako na wakacje, urlop, tylko na jakas wycieczke w ciagu roku. Na urlop zdecydowanie wole cieple kraje. Nie do konca zgadzam sie z tym, ze jadac z biurem nie mozna zobaczyc prawdziwej strony jakiegos kraju. Jak bylam w Turcji ze Scanem, to wycieczki organizowalismy sobie sami. Tak samo jak pojechalismy z Funclubem do Hiszpanii - wykupilismy moze ze 2 wycieczki fakultatywne, a reszte zwiedzania i wypraw sami planowalismy. I widzielismy calkiem sporo. :)
 
M

margarita_3

Guest
Dorka123, no właśnie jestem podobnego zdania - warto rezerwować bo w sezonie będzie już "po wszystkim". Natomiast zupełnie niedawno była tam moja koleżanka i wróciła cała i zdrowa no i oczywiście zadowolona i opalona :) Na allinclusive.com.pl znalazłam nawet ciekawe oferty - można w sumie nawet teraz bukować wyjazdy :)
 
Do góry