Wągrowiec

Status
Zamknięty.

Focus

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
To co słyszałem w dzisiejszych wiadomosciach napisze to i teraz!A wiec. W miasteczku wągrąwiec w Wielkopolsce od początku tego roku samobujstwo popełnił 15 osób!! miasteczko to liczy 24 tysioce mieszkańców. Średnio w polsce na 100000 ludzi samobujstwo popełnia 15 osób.<rocznie>. T o w wagrowcu ta srednia została juz znacznie przekroczona. a to dopiero połowa roku. W herbia miejscowosci znajduje się miedzy innnymi toopur.Napewno to nic nie znaczy ale......Samobujsta popełniło 13 mężczyzn i 2 kobiety. Najstarszy z mężczyzn miał 93 lata.Chciałem poznać wasze opinie na ten temat... A moze ktos na forum jest z wagrowca? moze przyblizy na te wydazenia? czekam na opinie
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Robisz trochę z igły widły. Kolejna tania sensacja, po to żeby ludzie mieli o czym mówić. Słyszałem, że jest to po prostu spowodowane problemami finansowymi.
 

Focus

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Może i problemami finasowymi nie sprzeciwiam sie temu bo bezrobocie wynosi tam 25%. Ale w polsce jest wiele takich miejscowości. A swoją drogą kto w dzisiejszych czasach nie ma problemów finansowych? Bardzo wielu ludzi je ma nie tylko wągrowcu.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
A mnie do samobÓjstwa pchają takie posty z takimi ilosciami błędów ortograficznych <_<
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
A mnie do samobÓjstwa pchają takie posty z takimi ilosciami błędów ortograficznych <_<
Prawdę mówiąc to moze być to czysty przypadek. Nie sądze by autorzy reportażu (czy co to tam było) sprawdzili statystyki wszystkich miejscowości pod względem liczby samobójców... Wakacje są, nic się nie dzieje to robią materiał z e wszystkiego co się da byle tylko mieć co puścić w TV...
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Prawdę mówiąc to moze być to czysty przypadek. Nie sądze by autorzy reportażu (czy co to tam było) sprawdzili statystyki wszystkich miejscowości pod względem liczby samobójców... Wakacje są, nic się nie dzieje to robią materiał ze wszystkiego co się da byle tylko mieć co puścić w TV...

dokładnie, tania sensacja i nic tyle.
Pewnie takich miasteczek jest więcej ale kto by chcial się tym interesować skoro można głupio skojarzyć dwa fakty i zrobić dziki szał.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jak już ktoś napisał, w Polsce na kilkaset (albo i więcej) samobójstw rocznie tylko kilkanaście jest naświetlanych, a z kilku robi się afere na cały kraj, stąd też nie wiadomo, czy takich miejsc jak Wągrowiec nie ma w Polsce więcej. Nic innowacyjnego autorze tematu nie odkryłeś.
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
W ogole sie nie wkurzam jak czytam tematy tego typu. Jak juz Berials napisal, nic nie odkryłeś.. i szkoda tylko, że założyłeś nowy topic zamiast nowego posta wklepać w odpowiednie miejsce...

Samobojstwa byly i będa... w większej lub mniejszej ilości... czasem naglosniane bardziej a czasem mniej... Tyle.
 
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 545
Punkty reakcji
0
taa zeby tylko tam..

ni eiwem etraz to jest chyba jakas `moda` na to czy co? :/
top trendy?
 

Niuniusia

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Daleko od Rzeczywistości :))
hmm Twierdzicie że zabijają się np z braku kasy...możliwe też .. ale na świecie co druga osoba ma problemy z sianem to jak każda osoba miała by się zabijać bo nie starcza jej na chleb itd....to niedługo nie będzie wcale ludzi na tym świecie.Może mają inne problemy ktoś stracił np.bliską osobę i nie umie żyć beż niej...albo inne jeszcze mogą być przypadki...a ten 93 letni dziadek to czemu się zabił? wiecie może? Stwierdził że za długo żyje na tym świecie ??
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
To jest napewno wina jakies ciemnej mocy :) w postaci czarnego kota chodzacego po miesie ale ktorego nikt nie widzi :) ale jak zadrapie w czyjes okno to ten sie zabije :D.

A tak na powazanie to miasto jak miasto :) ja mam zdanie ze to norma :) w dzisiejdzych czasach :) takie zycie :)
 

dann

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
hahaha, ja tam mieszkam, i widzisz, ktoś się znalazł. Może troche opowiem wam o WRC, jeśli chcecie:
Jest tam w jego sercu ślicznie. Mam na myśli pewną ulicę, gdzie życie zaczyna się po zachodzie słońca, jest tam mnóstwo kawiarni, pubów, jest anfiteatr (mały bo mały ale miło się słucha Koniarka :p), obok anfiteatru jest dość wysokiej klasy hotel Pietrak - a przed nim masa samochodów z żółtymi rejestracjami, można na co popatrzeć. Przed hotelem jest fontanna (w której zawsze jest pełno muszek, ale miło się pomoczyć w upale). Wszystko otacza nas, w którym, jak się zejdzie od anfiteatru niżej po schodkach, jest polodowcowe jezioro rynnowe - wygląda jak szeroka rzeka. W lesie jest dużo ścieżek spacerowych, plaża "publiczna" i dzika, w lesie. Sam las jest ogromny i ciągnie się przez całe obrzeża miasta i dalej, czyli ma naprawde dobre parę kilometrów! I, mimo że jest zasadzony ręką człowieka, jest tam ślicznie. Koło leśniczówki gdzie są słodkie koniki jest coś tam o lesie - tablice, które można poczytać w trakcie spaceru. Ogolem w lesie i nie tylko są ścieżki spacrowe, rowerowe a na terenie chyba właśnie Wągrowca ścieżki konne!! Samych stadnin jest w okolicach WRC podobno bardzo dużo, to dobrze, bo mam zamiar zacząć jeździć - trzeba wykorzystać lasy :)

A ogólnie w Wągrowcu jest jak w każdym przeciętnym mieście 25 tysięcznym - są piękne, pełne przepychu domki, na które można się gapić godzinami podziwiając każdy centymert tynku na ścianach, i są biedne domki a w nich starzy rolnicy (wiadomo, tacy co psują widok :p)

A to, że stopa bezrobocia to 25%, cóż ja na to mogę...





Zapraszam do Wągrowca, jak ktoś jest z okolic, tu jest naprawde ślicznie :)
PS - jeśli są jakieś literówki, to przepraszam, już tak mam że nie umiem pisać...

hmm Twierdzicie że zabijają się np z braku kasy...możliwe też .. ale na świecie co druga osoba ma problemy z sianem to jak każda osoba miała by się zabijać bo nie starcza jej na chleb itd....to niedługo nie będzie wcale ludzi na tym świecie.Może mają inne problemy ktoś stracił np.bliską osobę i nie umie żyć beż niej...albo inne jeszcze mogą być przypadki...a ten 93 letni dziadek to czemu się zabił? wiecie może? Stwierdził że za długo żyje na tym świecie ??




92 letni dziasek stwierdził, że jest ciężarem dla swojej rodziny i się zabił. No cóż, może po prostu sfiksował i tak myślał? To już pewien wiek...
 

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
To co napisał dann to w 100% prawda
Sam mieszkam niedaleko i często bywam w WRC ;]
ŁAdne miasto które nie wygląda jakby miało 25% bezrobocia.
Wg. mnie media przesadzają, taki przypadek z tymi samobójstwami.
 

Impresja=)

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Niektóre miejsca w WRC są ładne, przyznaję (sama tu mieszkam :p)
Ale i tak uważam że to największe za:cenzura:e w polsce.
I tu jest bezrobocie?
O rany...
Z dwa tygodnie temu było otwarcie Kauflandu (mieszkam na przeciwko :p)
Ludzi było mnóstwo, wywozili całe kosze, a samochody? Obserwowałam to przez chwile. Tylko przez chwile.
Co jeden samochód to lepszy. Skoro jest takie straszne bezrobocie to czemu wszyscy wożą się takimi wozami?
Wszyscy przesadzają. Może nasz Wągrowiec nie jest jedynym "miastem samobójców"?
Może takich miejsc jest więcej?
Ale przecież to nie bezrobocie!
To czysty ludzki egoizm i nie zmienię zdania!
A jak inaczej to nazwać?
Facet idzie się powiesić, zostawia żonę i dwójkę nie za dużych dzieci.
I kto mi powie że to nie egoizm?
A ludzie mówią że to bezrobocie...
Tak im wygodniej...
 

dann

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Niektóre miejsca w WRC są ładne, przyznaję (sama tu mieszkam :p )

Z dwa tygodnie temu było otwarcie Kauflandu (mieszkam na przeciwko :p )
Ludzi było mnóstwo, wywozili całe kosze, a samochody? Obserwowałam to przez chwile. Tylko przez chwile.
Co jeden samochód to lepszy. Skoro jest takie straszne bezrobocie to czemu wszyscy wożą się takimi wozami?


Masz rację Impresjo! Cieszę się że na forumowisku znalazł się jeszcze ktoś z wrc.
Najlepsze miasto to nie jest, ale wszędzie, podkreślam: WSZĘDZIE się takie coś znajdzie: bieda, bezrobocie, samobójstwa - w Polsce. Ale że w Polsce a nie gdzie indziej, to już inna sprawa - mojego zdania - sprawa II Wojny Światowej. Bo przecież najechali na nas z dwóch stron Niemcy i Rosjanie i co? Najechali na młodą Polske (po I Wojnie Światowej) i myśleli że stawimy im opór i jakoś to będzie... Ale zjeżdzam z tematu.

WRC jest i ładne i brzydkie ale i tak zapraszam :sexy:
 
Status
Zamknięty.
Do góry