VRAM ? co to?

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
karta graficzna 128mb vram

chodzi mi o to co to znaczy to "vram"?
to jest jakas nowa odmiana ramu czy co?
bo jak ja mam graficzna 128 mb ram a gra ma minimalne 128 mb vram to bedzie mi działac??
nie wiem... dziekuje za odpowiedzi.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
no okej..juz patrzałem w wikipedi przed pytaniem ale nie rozumiałem, ja sie nei znam na kompach za bardzo...
Ale czy jak mam karte 128 mb ram to czy bedzie działac gra co na opakowaniu w wymaganiach minimalnych ma napisane ze karta ma miec 128 mb vram ??
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
no okej..juz patrzałem w wikipedi przed pytaniem ale nie rozumiałem, ja sie nei znam na kompach za bardzo...
Ale czy jak mam karte 128 mb ram to czy bedzie działac gra co na opakowaniu w wymaganiach minimalnych ma napisane ze karta ma miec 128 mb vram ??

Tak bedzie dzialac....VRAM to nic innego jak pamiec karty graficznej, co oznacza, ze podana jako np. ddr, ddr2, ddr3 lub ddr4 jest tak zwana pamiecia karty grafiki. Jezeli pisze w jakiejs grze, ze wymagana jest pamiec VRAM lub pamiec karty grafiki np. 128 mb to jest to to samo.

VRAM -> Video Random Access Memory z czego Video oznacza obraz lub jak kto woli grafike a reszta to przydzielenie pamieci....ogolnie na to sie mowi "pamiec karty graficznej" po polskiemu :D.
 
Do góry