UWAGA NA WYŁUDZANIE DANYCH na OLX

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Opamiętajcie się z deka, gdy podczas szukania pracy trafiacie na ogłoszenia pseudo firm, które nie podają do siebie jakichkolwiek namiarów, ładują w ogłoszenie kosmiczne warunki i niebiańskie stawki prosząc o Wasze CV!
Tego jest plaga, moi znajomi (za jakiś czas prawnicy) sobie monitorują już 2 lata dziesiątki takich cwaniaczków.

Pod żadnym pozorem - nie wysyłajcie im swoich danych gdy w ogłoszeniu nie ma numeru telefonu, danych firmy i choćby przybliżonego adresu a jeśli już jest
jakiś numer - najpierw dzwońcie i sprawdzajcie, czy oby przypadkiem pod tym numerem znajduje się jakaś firma.

Często jest tak, że telefon widnieje i gdy zadzwonicie to usłyszycie: nie ma takiego numeru, tit, tit, tit, nie ma takiego numeru.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Ameryki nie odkryłeś aczkolwiek podany przez Ciebie sposób wyłudzania danych osobowych choć jest najprostszy to wciąż dosyć dobrze działa.
Ludzie wysyłają wszystko i wszędzie myśląc że trafili pracę życia... 21 wiek i dalej ciemnogród
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Ja, gdy roboty szukałem w różnych krajach przed usadzeniem dupska na stałe, nigdy nie wysłałem CV, nigdy w życiu.
U mnie i w mojej rodzinie to tak:
1. odpalić neta
2. wpisać w google nazwę miasta w którym szukamy roboty, dodać do tego frazę np. baza ciężarówek, praking ciężarówek, naprawa ciężarówek.
Czemu tak? Wtedy, wypluje nam wszystkie firmy posiadające coś wspólnego z ciężarówkami, a wtedy tylko krótkie oględziny, spisać adresy i wio.
Wio osobiście wprost do szefów. Za każdym razem w każdym nowym miejscu zawsze szukałem pracy maks. kilka godzin. Wiele razy znalazłem zajęcie w firmach, w których wcale pracowników nie szukali, nie mieli ogłoszeń itp. ale, coś im się w mojej mordzie i gadce spodobało.
A co nawijamy po wejściu do firmy?
Pierwsza sprawa, broń Boże sekretarkom na/pod biurkowym mówić, żeś w sprawie roboty przylazł, odstrzeli od razu. Zawsze mówimy, ja w sprawach biznesowych/osobistych do szefów, szefów nie ma, no to proszę zanotować numerek i powiadomić kiedy będą.
Ten schemat dotyczy głównie menadżerów hulających po firmach w roli przynieś/podaj, gdy zobaczą konkurencyjną mordę sami po cichaczu zrobią wszystko, abyś wyszedł i nie wrócił.
 

ajikfhikfhfhakl

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2023
Posty
1
Punkty reakcji
0
Opamiętajcie się z deka, gdy podczas szukania pracy trafiacie na ogłoszenia pseudo firm, które nie podają do siebie jakichkolwiek namiarów, ładują w ogłoszenie kosmiczne warunki i niebiańskie stawki prosząc o Wasze CV!
Tego jest plaga, moi znajomi (za jakiś czas prawnicy) sobie monitorują już 2 lata dziesiątki takich cwaniaczków.

Pod żadnym pozorem - nie wysyłajcie im swoich danych gdy w ogłoszeniu nie ma numeru telefonu, danych firmy i choćby przybliżonego adresu a jeśli już jest
jakiś numer - najpierw dzwońcie i sprawdzajcie, czy oby przypadkiem pod tym numerem znajduje się jakaś firma.

Często jest tak, że telefon widnieje i gdy zadzwonicie to usłyszycie: nie ma takiego numeru, tit, tit, tit, nie ma takiego numeru.
Polecam poczytać artykuł na ten temat https://ip.pl/do-czego-wykorzystywane-sa-nasze-dane-w-sieci/
 
Do góry