utylizacja

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Nie ma chyba na tym forum działu ekologia, więc zamieszczam swoje pytanie tutaj. Otóż segreguję śmieci i bardzo się z tym pilnuję, ale czasem mam problem z ty co zrobić z jakimś odpadem. Tym razem jest to pusty kartridż. Macie jakiś pomysł gdzie to zutylizować?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ja swój wyrzuciłem :/
Ale w sklepach z drukarkami pewnie skupują takie rzeczy. Możesz też zajrzeć sobie na stronkę doktortusz.pl - wydaje mi się, że tam też skupują puste pojemniki po tuszach. Nie wiem na jakich zasadach, ale możesz sobie wejść na tę stronkę i poczytać.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Dzięki! Tanie bardzo mają zamienniki tak w ogóle, chyba sobie tam zamówię. Spoko że jest skup, chyba zrobię tak że pozbieram puste kartridże jeszcze od znajomych i z pracy. Znając ich i tak by to wyrzucili. A tak będzie czyściej i ja trochę grosza zarobię;)
 
B

bone1906

Guest
No i zrób tak, bo się opłaca. Doktortusz.pl z tego co wiem skupuje tylko puste oryginalne tonery. Jak masz takie to możesz się z nimi skontaktować. Ogólnie to lepiej według mnie kupować zamienniki, a nie oryginalne, bo to się bardziej opłaca po prostu.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Hahaha, no to widać, że jesteś zajarana tą ekologią :D Nie wiedziałem, że można na tym zarobić, ale jak się ma głowę na karku to ze wszystkiego można zrobić interes ;-)
Faktycznie skupują tam tylko oryginalne pojemniki. Więc jak masz oryginały to na pewno je wezmą. A co do zamienników, to rzeczywiście są tanie i dobrej jakości. Wiem bo tam zamawiam od jakiegoś czasu.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
o jak dobrze, że ktoś poruszył ten problem, bo ja też się zastanawiałam, co mam zrobić ze starymi kardridżami. I efekt jest taki, że normalnie mam ich już taką drobną kolekcję. A jakoś nie pałam do nich wielką sentymentalną miłością. więc muszę się przyjrzeć stronce, tego sklepu., o którym piszecie, żeby się pozbyć mojej drobnej kolekcji. Może pracowników tego sklepu ucieszy to co mam dla nich ;)
 

logujsie

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Są specjalnie oznakowane kosze. Ewentualnie można zużyty oddać w miejscu zakupu nowego
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Czy ktoś już oddawał kartridże do tego sklepu? Ja też chętnie bym się ich pozbyła, bo już zawalają mi szafki. A druga spraw, czy polecilibyście jakiś konkretny zamiennik do drukarek HP? Przeglądam ofertę tego sklepu i cenowo faktycznie dużo lepiej to wygląda niż w sklepie, który uznawałam dotychczas za najlepszy. ;)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Grrr... a jaki masz model tego HPka?? Atramentówka, czy laser? Mono, czy kolorowe? Bo trochę za mało info podałaś żeby Ci coś konkretnego polecić :p Jak znasz model swojej drukarki to po prostu sobie wejdź TUTAJ i znajdź odpowiedni zamiennik. A ceny są faktycznie dużo niższe. O połowę taniej można dostać zamiennik. A wydajność jest taka sama.
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Mój model to laser, mam HP Color LaserJet CP1515, także z tego co widzę na tej stronce, to pasowałby np. ten http://sklep.doktortusz.pl/zamiennik-drtusz-dcb540a-cp121515151518-cm1312-p-498.html , co sądzisz? Stwierdzam, że zupełnie bezsensu jest ładowanie ponad dwóch stów w oryginał, skoro zamiennik wydrukuje mi w bardzo podobnej jakości. :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
No, to zdecydowanie ten. Wydajność jest taka sama przy zamiennikach. Nie wszystkich, a przy niektórych jest nawet wyższa - przynajmniej tak jest napisane przy produkcie (sam nie mam możliwości sprawdzenia wszystkich zamienników :p:p więc wierzę na słowo). A dwóch stów na pewno nie warto wydawać na tusz. Na szczęście tusze do mojej drukarki są tańsze. I za zamiennik daję 50 złotych :D
 

hella9

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
ja oddawałam do sklepu, ale już mieszkam gdzie indziej i teraz trochę mi za daleko tam jeździć a nic innego w pobliżu nie mam więc ostatnio wyrzucam
 

tomek_ati

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
ja tez oddaje do sklepu. jesli jest jecze w miare dobry to nawet za niego placa symboliczne 5 zloty.
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
No i zrób tak, bo się opłaca. Doktortusz.pl z tego co wiem skupuje tylko puste oryginalne tonery. Jak masz takie to możesz się z nimi skontaktować. Ogólnie to lepiej według mnie kupować zamienniki, a nie oryginalne, bo to się bardziej opłaca po prostu.
nieźle, sprzedają zamienniki, bo 'bardziej się opłaca' ale do skupu przyjmują tylko oryginalne opakowania :) gdzie tu logika?
 

skipper

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
jak miałem oryginalne to oddawałem do sklepu. szkoda, ze są takie drogie, musiałem przerzucić się na zamienniki :/




___________________________________________________
recykling i utylizacja odpadów chemicznych- dbaj o środowisko
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
No, jak ma się oryginały to pisze się czy tam wypełnia jakiś formularz i przesyłają specjalną kopertę. W komputerowych również powinni przyjmować nawet te nieoryginalne.
 
Do góry