Uszkodzony plik systemowy, wirus?

Status
Zamknięty.

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Podkarpacie :P
Nie wiem, czy dałam to w dobrym dziale, ale potrzebuję pomocy.

Otóż to włączając komputer wyświetla mi się coś, że plik jest uszkodzony lub nie został znaleziony:
C\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM
Nie wiem jak się to stało, pisze mi również, że mogę podjąć naprawę, wkładając płytę z Windowsem XP więc wkładam, naciskam R i nie wiem dalej co zrobić...
Pomóżcie, bo na dysku C na pulpicie mam dużo zdjęć, których nie chciałabym stracić... Istnieje możliwość jakoś ich zachowania? Czy muszę formatować dysk? Czy może da się to naprawić... ?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W przypadku uszkodzenia danych na partycji rozruchowej (Czyli u ciebie C:\ ) tak jak opisałaś według mnie najlepiej jest zrobić tak wkładasz to napędu płytę z Windowsem restartujesz komputer. Uruchamiasz konsolę odzyskiwania systemu. (wciskasz R) następnie wybierasz partycję na której znajduje się Windows i wpisujesz w wierszu poleceń fixmbr a następnie fixboot Jeśli masz dwa systemy Windows XP i Vista na jednym komputerze, należy najpierw użyć narzędzia bootrec.exe/fixmbr (z płyty instalacyjnej Visty) następnie bootrec.exe/fixboot . Teraz użyj narzędzia bcdedit (modyfikuje konfigurację rozruchową systemu) Po starcie systemu możesz wybrać system który chcesz uruchomić. Alternatywnie do tej metody czasem wystarczy skorzystać z opcji naprawczej dostępnej na płycie instalacyjnej Visty
 
Status
Zamknięty.
Do góry