Usg dopochwowe a błona dziewicza

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
Mam takie pytanie...
czy podczas usg dopochwowego jest możliwość aby błona dziewicza została przerwana ?
ostatnio miałam takie badanie ( mimo iż jeszcze nie współżyłam),ale nic nie mówiłam,wychodząc z założenia że lekarz wie co robi,ale teraz już nie wiem co myśleć bo bolało mnie to badanie ;/
Może to absurdalne,żeby przez coś takiego zostać pozbawionym błony dziewiczej,ale czytałam że u osób które jeszcze nie współżyły nie powinno się wykonywać tego badania..nie bardzo wiem co robić,właściwie nic się nie da zrobić,jeśli przypadkowo błona została jednak przerwana,to cóż..pech...;/
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Mam takie pytanie...
czy podczas usg dopochwowego jest możliwość aby błona dziewicza została przerwana ?
ostatnio miałam takie badanie ( mimo iż jeszcze nie współżyłam),ale nic nie mówiłam,wychodząc z założenia że lekarz wie co robi,ale teraz już nie wiem co myśleć bo bolało mnie to badanie ;/
Może to absurdalne,żeby przez coś takiego zostać pozbawionym błony dziewiczej,ale czytałam że u osób które jeszcze nie współżyły nie powinno się wykonywać tego badania..nie bardzo wiem co robić,właściwie nic się nie da zrobić,jeśli przypadkowo błona została jednak przerwana,to cóż..pech...;/

U kobiet, które nie podjęły współżycia nie powinno się wykonywać badania transwaginalnego. U takich pacjentek wykonuje się zwykle klasyczne USG (przez powłoki brzuszne) lub badanie przez odbyt. Przyznam, że nie wiem dlaczego Pani lekarz nie zebrał z Panią dokłądnego wywiadu przed przystąpieniem do badania. Ból w jego trakcie najprawdopodobniej związany był z naderwaniem/przerwaniem błony dziewiczej. W przyszłości powinna Pani wszystkie swoje wątpliwości na bieżąco zgłaszać lekarzowi jeszcze w trakcie wizyty.
 
Do góry