Ulubione zaduszki

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
420
Punkty reakcji
130
W związku z pytaniem na forum, które nie święta, czyli zaduszki lubicie. Czy zaduszki zimowe, według przesilenia zimowego (24-25 grudnia) Zaduszki wiosenne, według równonocy wiosennej (20-21 marca) I zaduszki przesilenia letniego (24 czerwca) Aż do równonocy jesiennej, neopogańskich zaduszek listopadowych. Świętem dla wszystkich jest szabat (sobota) Siódmy dzień odpoczynku w trosce o zdrowie nasze. Ustanowiony przez Boga Wszechmogącego (Rdz 2, 2-3) Natomiast Pesach- Pascha jest świętem dla Izraela. Na pamiątkę wyjścia z egipskiej niewoli śmierci. Do życia przez śmierć baranka-Jezusa Zbawiciela, w zastępstwie śmierci każdego z nas. Aby być wzorem człowieka dla człowieka.​
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Szabat jest dla żydów. Od czasów Nowego Przymierza, od Ewangelii chrześcijan to nie obowiązuje. Tylko judaizujący naciskają, aby nadal trzymać się mojżeszowego prawa. Wszystko jest nowe. Zrozumcie to wreszcie.
Dziwnie o jakichś zaduszkach się wyrażasz. Chyba poplątało ci się wszystko. To z tej niechęci, wrogości do wszystkiego, co poza twoją denominacją.
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
420
Punkty reakcji
130
Szabat jest dla żydów. Od czasów Nowego Przymierza, od Ewangelii chrześcijan to nie obowiązuje. Tylko judaizujący naciskają, aby nadal trzymać się mojżeszowego prawa. Wszystko jest nowe. Zrozumcie to wreszcie.
Dziwnie o jakichś zaduszkach się wyrażasz. Chyba poplątało ci się wszystko. To z tej niechęci, wrogości do wszystkiego, co poza twoją denominacją.
Bóg Wszechmogący szabat ustanowił w trosce o zdrowie nasze, który ty negujesz i manipulujesz. W systemie czynisz destrukcje, za którą na pewno poniesie się konsekwencje. (Rdz 2, 2-3)
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Bóg Wszechmogący szabat ustanowił w trosce o zdrowie nasze, który ty negujesz i manipulujesz. W systemie czynisz destrukcje, za którą na pewno poniesie się konsekwencje.
Czy Bogu nie jest obojętne kiedy w trosce o zdrowie odpoczywamy? Czy każdy musi brać urlop w lipcu, a urlop w grudniu jest grzechem śmiertelnym? Czy odpoczynek w sobotę jest rozkazem, a w środę przestępstwem zakonu?
Czyżbyś nie znał Nowego Testamentu (najprawdopodobniej jesteś z tych denominacji, które zatrzymały się na Starym Przymierzu) i nie pamiętał o słowach Pana Jezusa: "Szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu"?(Mk 2, 23-28)
Ani nie neguję, ani nie manipuluję. Raczej radzę przeczytać ze zrozumieniem NT.
A gromy i groźby są typowe dla ŚJ i im podobne denominacje, bo wasz bóg z tego słynie: karać, mordować, mścić się. Mój Bóg jest pełen łaski i miłosierdzia, miłości.
Wiem, że wam kazano oczekiwać z utęsknieniem na armagedon i na mściciela, który nieprawowiernych będzie ścinał, a wy będziecie z radością brodzić po kolana we krwi. Czyż nie tak nauczono cię?
Strasznie to smutne, że daliście się tak wkręcić guru zza Oceanu.
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
420
Punkty reakcji
130
Czy Bogu nie jest obojętne kiedy w trosce o zdrowie odpoczywamy? Czy każdy musi brać urlop w lipcu, a urlop w grudniu jest grzechem śmiertelnym? Czy odpoczynek w sobotę jest rozkazem, a w środę przestępstwem zakonu?
Czyżbyś nie znał Nowego Testamentu (najprawdopodobniej jesteś z tych denominacji, które zatrzymały się na Starym Przymierzu) i nie pamiętał o słowach Pana Jezusa: "Szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu"?(Mk 2, 23-28)
Ani nie neguję, ani nie manipuluję. Raczej radzę przeczytać ze zrozumieniem NT.
A gromy i groźby są typowe dla ŚJ i im podobne denominacje, bo wasz bóg z tego słynie: karać, mordować, mścić się. Mój Bóg jest pełen łaski i miłosierdzia, miłości.
Wiem, że wam kazano oczekiwać z utęsknieniem na armagedon i na mściciela, który nieprawowiernych będzie ścinał, a wy będziecie z radością brodzić po kolana we krwi. Czyż nie tak nauczono cię?
Strasznie to smutne, że daliście się tak wkręcić guru zza Oceanu.
Twoim bogiem jest szatan bóg tego świata, który analogicznie do ciebie. Negował i manipulował rzeczywistymi i rzetelnymi słowami Boga Wszechmogącego. I poniósł konsekwencje. Natomiast moim Bogiem jest Bóg Wszechmogący objawiony w Jezusie Zbawicielu, wzór człowieka dla człowieka w wypełnianiu woli Boga Wszechmogącego.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Twoim bogiem jest szatan bóg tego świata, który analogicznie do ciebie. Negował i manipulował rzeczywistymi i rzetelnymi słowami Boga Wszechmogącego. I poniósł konsekwencje. Natomiast moim Bogiem jest Bóg Wszechmogący objawiony w Jezusie Zbawicielu, wzór człowieka dla człowieka w wypełnianiu woli Boga Wszechmogącego.
🤣🤣🤣Ale pojechałeś...
Baw się dobrze.
Ty jesteś tym, który swoją biblię na nowo pisze?
brrrr
a sio
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
92
Punkty reakcji
0
Chce sie przedstawic :) Jestem zwyklym szarym czlowiekiem bardzo wierzacym w Pana Boga jestem chrzescijanka i katoliczka :) Moje moze nie ulubione Swieta a najbardziej dla mnie wazne to sa przyjscie na swiat Pana Jezusa czyli Boze Narodzenie i smutne a zarazem wesole Wielkanoc jest najwazniejsze bo Pan Jezus zostal ukrzyzowany i umeczony pogrzebany i zmartwychwstal dla naszego zbawienia dzieki temu mamy otwarta brame do Naszego Pana Boga i do wiecznej Swiatlosci :) <3 Zgadzam sie ze ten swiat ktory mimo to ze stworzyl Pan Bog jest imperium szatana kusi on na kazdym kroku naiwne i zagubione owieczki dlatego wlasnie ten czas Wielkanocny jest dla mnie bardzo wazny . Staram sie zyc wedlug 10 przykazan Bozych i stosuje sie do miedzy innymi jednego z nich " Pamietaj abys dzien swiety swiecil " nie zawsze wedlug 5 przykazan koscielnych ..... co nie znaczy ze nie uczeszczam do kosciola ale jestem mniej osoba praktykujaca
 
Ostatnia edycja:

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
420
Punkty reakcji
130
Chce sie przedstawic :) Jestem zwyklym szarym czlowiekiem bardzo wierzacym...
Nie ma zainteresowania twoją deklaracją religijną z upodobaniami, która jest na słowo honoru. Natomiast należy być świadomym, aby w systemie duchowo-informacyjnym. Nie czynić negatywnymi myślami, słowami, uczynkami destrukcji-źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci. I nie ponieś konsekwencji.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
92
Punkty reakcji
0
Nie ma zainteresowania twoją deklaracją religijną z upodobaniami, która jest na słowo honoru. Natomiast należy być świadomym, aby w systemie duchowo-informacyjnym. Nie czynić negatywnymi myślami, słowami, uczynkami destrukcji-źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci. I nie ponieś konsekwencji.
Wiara w Boga nie jest deklaradcja religijna z upodobaniami itd itp ... : )
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
420
Punkty reakcji
130
Na nic innego cię nie stać, znafffco.?
Cytat, który przywołujesz wskazuje raczej na równość Osób.
Ja wskazałam, że Bóg Ojciec objawił się na ziemi w Synu, a zatem jednak "odwrotnie" niż znafffca pisze.
Bóg Wszechmogący i Jezus Zbawiciel, czyli Osobowości doskonałego prawa miłosierdzia.
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
420
Punkty reakcji
130
A teraz przełóż to na język polski, a dokładniej - na praktykę.
Ja uważam, że "zabełkotałeś" i nic poza tym.
Przełożenie praktyczne, czyli Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka w miłości, czyli bezwarunkowej miłości dla wszelkiego stworzenia. Pokory wobec nich, troski o ich życie w dobrobycie. Udzielanie natychmiastowej pomocy, ubolewanie i cierpienie, gdy jest ingerencja w symbiozę. Aby oprócz negatywnymi zachowaniami, brakiem troski o ekosystem i ingerencję w symbiozę. W ekosystemie nie czynić destrukcji. I nie ponieś konsekwencji w tunelu swoich uczynków. Udowodnione naukowo i empirycznie. (Obj 11,18)​
 

boguslaw12

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
420
Punkty reakcji
130
Ja i tak nasladuje .... swiadectwem tego jest samo to jak mnie zycie w dvpe kopie .
Cóż uczynić może ci człowiek, gdy z potrzeby serca będziesz naśladowała Jezusa Zbawiciela, w miłości, pokorze, cierpieniu i głoszeniu Ewangelii aż do śmierci.
 
Do góry