Ulubione kino

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Ostatnio zastanawiałam się, które kino zasługuje na miano najlepszego kina w Warszawie...Macie jakieś swoje ulubione kino takie do którego chodzicie często?
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Jakie jest Wasze ulubione kino w Warszawie? Bierzemy pod uwagę klimat, ceny, jakość obrazu i dźwięku, a nawet bufet:)
 

alf22

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Stawiałbym na jeden z multipleksów, ale małe kina mają swój klimat... Inną kwestią jest też pojawienie się kin online (np. Filmolandia ). Nie są to prawdziwe kina a raczej telewizja VOD. Jednak uwalniają od kolejek za biletami i zwykłą drożyzną. Dochodzi do tego ogromny "repertuar"... Jak potrzebuję się nieco odizolować, albo oglądnąć klasyk to właśnie tam zaglądam, multipleksy są dobre na wypad z grupą przyjaciół, a wspomniane małe kina dodają romantyzmu jeżeli spędza się czas z dziewczyną ;)
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Ja właśnie nie przepadam za multipleksami. Lokalizacja kina np w galerii handlowej sprawia, że ludzie traktują kino jako dodatek do zakupów a nie jak ucztę dla oka. Wolę kina z wyszukanym repertuarem, włąsnie nad takimi sie zastanawiałam pisząc o najlepszych kinach w Warszawie, ale które konkretnie?!
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja nie wypowiem się może o Warszawie, ale ogólnie:

Dlaczego nie lubię raczej multipleksów:
-mało filmów które by mnie interesowały,
-jak dla mnie - za głośno!!! Łeb mi tam pęka.
-Żarło - pal licho popcorn, przekleństwem są napoje i chóralne siorbanie przy pustawych już bakach.
-Grasujące bandy rozchichanych małolatów i małolatek. Nie znasz dnia ani godziny kiedy cie dorwią.

No ale ekran jest, krzesła wygodne są, bilety łatwo i szybko się zamawia, dojazd zawsze łatwy, a komfort oglądania i tak zawsze nieporównanie lepszy niż w męskim pokoju w akademiku :)

Małe kina:
+/- Jaki klimat? Po ciemku i tak ekran tylko widać.
+ Fajne filmy, "bezpieczna" publika, brak żarła.
- Bilety zwykle są droższe niż w multipleksach i dojechać bywa trudniej (a i rezerwacji miejsc często nie ma, więc w ciemno się jedzie)
- Nie we wszystkich są wygodne fotele i dobre nagłosnienie.

Ja dużo częściej chodze do małych kin (a w zasadzie - małego kina). Ale ogólnie stosunkowo rzadko do jednych i drugich zaglądam (choć zarówno do małego jak i multipleksu mam ok 15' spacerkiem)
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
O, przeniesiono mój temat:) W sumie logicznie, o to samo pytałam:)
Ciekawa jestem listy tych kin. Zgadzam się co do multipleksów. Moi faworyci natomiast to Kino Wisła i Kino Praha.
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
No właśnie, mam podobne zdanie o multipleksach.Z resztą wydaje mi się, że w takich mniejszych kinach bilety też są tańsze?
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
To na pewno. Często też w takich kinach są jakieś fajne bonusy, np karty zniżkowe na filmy itp.
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Ja tez bardzo lubię Kino Praha. Tam jest taki fajny klimat:) a zdaje się, że jakieś karty znizkowe też można tam nabyć prawda?
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Jeśli mówimy o tej samej karcie, co ja mam to kosztuje 19 zł i masz zniżki na bilety i produkty w barze. Zresztą tu jest więcej informacji http://www.novekino.pl/kina/praha/karta-widza.php :)
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
OO własnie o taka kartę mi chodziło:) Słyszałam, że cos takiego istnieje ale nie byłam pewna czy w kinie Praha :) Leemona a często chodzisz do kina?
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
OO własnie o taka kartę mi chodziło:) Słyszałam, że cos takiego istnieje ale nie byłam pewna czy w kinie Praha :) Leemona a często chodzisz do kina?
Ostatnio coraz rzadziej, ale to przez to, że zaczął się rok akademicki... Choć i tak moje "rzadko" to dla innych może być często:) Staramy się z chłopakiem chociaż raz w tygodniu, na najciekawszą premierę. Ale na początku, jak sprawiłam sobie kartę do niemalże do oporu;D W wakacje można było tak robić, ech... A Ty?
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Ostatnio coraz rzadziej, ale to przez to, że zaczął się rok akademicki... Choć i tak moje "rzadko" to dla innych może być często:) Staramy się z chłopakiem chociaż raz w tygodniu, na najciekawszą premierę. Ale na początku, jak sprawiłam sobie kartę do niemalże do oporu;D W wakacje można było tak robić, ech... A Ty?

Ja własnie odnoszę wrażenie ze zdecydowanie za rzadko. Nie zawsze jest kasa żeby mozna było sobie pozwolić dlatego pytałam o ta kartę znizkową dla kina Praha. Pewnie ją zakupię w najbliższym czasie i będę chodzic częsciej:p Ciekawa jestem tego nowego polskiego filmu "Chrzest".
 

CynicznyDoktor

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
46
Punkty reakcji
7
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Nie chce mi się czytać postów, ale powiem jedno- multiplex'y, multiplexy i jeszcze raz multiplex'y.To, że lecą w nich te najgłuszpe i kasiaste filmy, to bzdetny mit (fakt, że minej budżetowe i bardziej ambitne są puszczane krócej, ale są i to się liczy).Szczególnie wierny jestem Cinema City (kiedyś chodziłem tam dosłownie co tydzień).

Kocham kino, filmy i seriale, a kino rozumiane szerzej (skupcie się nad sensem, bo nie każdy ma aż tak "szerokie myślenie"), to zdecydowanie Kino według Tarantino
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Ale w takich multipleksach nic się nie dzieje...Na przykład w kinie Praha będzie weekend kryminalny(29-30.10) i za 30 zł mozna oglądać do woli wszystkie filmy które będą wyświetlane w ramach tego weekendu przez całą sobotę i niedzielę. Jak dla mnie to bardzo tanio bo normalnie jeden bilet do kina w weekend kosztuje prawie tyle samo.
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
O, to brzmi fajnie. Namówię chłopaka, on uwielbia "Sundace Kid..." więc na pewno będzie za:)
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
I jak, Makoto, byłaś? Bardzo fajny festiwal, dzięki za informację, nie żałuję, że poszłam:) Facetowi też się podobało. Oby więcej takich imprez. Słyszałaś może o czymś w takim stylu? Może niekoniecznie już kryminały, ale jakiś inne takie festiwale w kinie?
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Pod koniec listopada odbędzie również w kinie Praha festiwal filmów sztuk walki- pewnie Twój chłopak będzie zainteresowany:) Polecam Bloga Novego Kina Praha kinopraha.blogspot.com gdzie można znaleźć recenzje i ciekawostki na temat nowości filmowych.
 

leemona

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Haha! Już mu o tym powiedziałam, zapalił się i pyta, czy będzie "zapaśnik":) Sporo maja w takim razie tych festiwali, chyba będziemy mieli nowe ulubione kino:)
 

makoto

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2010
Posty
52
Punkty reakcji
1
Możesz sobie sprawdzić dokładny repertuar na stronie http://www.novekino.pl/kina/praha/ :)
 
Do góry