Uczucie przykrości - jak przezwyciężyć ?

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Righteousness napisał:
Na szczęście istnieją wyjątki. Ja się cieszę, gdy mnie nie zapraszają (w 95 % przypadków), bo wtedy nie muszę nikomu mówić jak bardzo go nie lubię i dlaczego mnie nei będzie
To ja tak samo :D Dzisiaj wchodząc na Facebook'a dostrzegłem swym bystrym okiem, że u kolegi jeszcze z czasów liceum organizują jakieś ognisko. Nie dostałem zaproszenia i się cieszę, i tak bym nie pojechał. Prawdopodobnie o tym wiedzą. Ostatnio jak pojechałem do niego na sylwestra to musiałem 3-4 godziny czekać w zimnej, śmierdzącej poczekalni na pociąg wraz z jakimś bezdomnym. Nie warto było i nie mam zamiaru powtarzać tego czekania.



calme napisał:
Zemsta nigdy nie jest dobrym rozwiazaniem...
Być może w takiej sytuacji nie jest, lecz są inne, w których zemsta jest rozwiązaniem dobrym, szczególnie biorąc pod uwagę nasz polski wymiar sprawiedliwości, jaki gwarantuje nam polskie prawo. 6 lat za gwałt, no poważnie? To żart jakiś a nie prawo.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
A jak się okaże, że to policjant dostaniesz jeszcze więcej :p

Tak, zemsta może być dobra. Przynajmniej sumienie masz czyste i świadomość, że sprawiedliwość zadziałała. Samosąd <- brzmi brzydko, kojarzy się negatywnie z rozwścieczoną hordą idiotów z widłami i pochodniami. A na dobrą sprawę to jedyna sprawiedliwość, jaka może się pojawić.

Chętnie założę Gildię Zabójców.
 
R

Righteousness

Guest
Thyme napisał:
Chętnie założę Gildię Zabójców.
Chętnie dołączę. Chociaż miałbym problem z wyborem pierwszej ofiary, tak wielu na to zasługuje ^^

Wracając do tematu - olej opinię ludzi na Twój temat. Dopóki Twój umysł nie zwycięży nad tymi ponurymi myślami, nie masz czego szukać. Umysł to potęga!
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Musisz ewidentnie zmienić podejście do życia, zdystansować się do świata. Tak jak czas goi rany, tak samo maże uczucie przykrości ;)
 

Aniulal

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Patrycja Patsy napisał:
Zmien otaczajacych cie ludzi na takich ktorzy akceptuja cie i chca spedzac wspolne chwile
Tylko nie zawsze da się zmienić. Któraś z dziewczyn wyżej pisała, że dzieci dokuczały jej jeszcze w dzieciństwie. Czasem nie ma możliwości iść do innej szkoły żeby zmienić otoczenie... :(
 

Anka234

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Otoczenie może nie zawsze da się zmienić, ale swoje myślenie na temat tego co się dzieje - zawsze :p To Ty w swojej głowie sprawiasz sobie przykrość. To Twoje własne myśli sprawiają że czujesz się źle. Zmień nastawienie. I co z tego że Cię nie zaprosili - może nie chcieli? A jeśli nie chcieli to czy warto mieć takich znajomych? To Ty kierujesz swoim życiem i wybierasz sobie znajomych. Zajdź takich którzy będą Cię cenić. Nie robienie niczego i marudzenie że jest źle to czysty hipokrytyzm.
 
Do góry