Ubogi BIOS

Satay

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2006
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Sosnowiec
Chciałbym wyłączyć część urządzeń znajdujących się w moim laptopie, lecz "ubogi" BIOS nie posiada opcji wyłączania urządzeń.

Czy znacie jakieś inne sposoby wyłączania zbędnych urządzeń, poza wyłączeniem ich w systemie operacyjnym ?
 

Satay

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2006
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Sosnowiec
np: wbudowany modem ;)
np: wifi ;)

... po co uruchamiać sprzęt który później nie jest wykorzystywany :) (podstawa to ochrona baterii ;))
 

NatallicA

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
541
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja słyszałam od kolegi (ponieważ także mam ubogi bios -> większość funkcji nieaktywne), że jeżeli użyje się grafitu na tym czymś w płycie głównej (ja tam się na kompach nie znam, więc lepiej poszukać o tym gdzieś na stronach z overclockingiem) to to wszystko się odblokowywuje. Tak więc ponoć wystarczy ołówek z miękkim grafitem. Mam zamiar spróbować, gdy minie mi gwarancja na sprzęt :D
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Ja słyszałam od kolegi (ponieważ także mam ubogi bios -> większość funkcji nieaktywne), że jeżeli użyje się grafitu na tym czymś w płycie głównej (ja tam się na kompach nie znam, więc lepiej poszukać o tym gdzieś na stronach z overclockingiem) to to wszystko się odblokowywuje. Tak więc ponoć wystarczy ołówek z miękkim grafitem. Mam zamiar spróbować, gdy minie mi gwarancja na sprzęt :D

Dobrze słyszałaś ;] Ale to jest bardzo ryzykowne bo czasem siada BIOS całkiem. Jeśli lapek jest jeszcze na gwarancji to zanieś do sklepu i poproś o wyłączenie lub wgranie nowego lub innego BIOSa
 

Misiek20

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2007
Posty
141
Punkty reakcji
0
Miasto
nie wiem ;)
Ja z tym grafitem nie radze. Bios może być ubogi, ale niekture funkcję biosu włączysz poprzez wciśnięcie F1-12. Ja tym sposobem włączam inne funkcje biosu.


Np. F2 u mnie to ustawienia modemu i audio
 
Do góry