Tylko Dajcie Mu Czas, Dajcie Czasowi Czas...

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
czyta ktoś z was edwarda stachurę??

nieżyjący już pisarz, ale jest rewelacyjny. wprowadza klimat pewnej ulotności zwiewności i czegoś co bardzo cięzko opisać. jakie są wasze wrażenia?? jeśli go czytaliście :)
 

Bajka:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Ja czytam a nawet słucham :) Myślę, że jest troszkę już zapomnianym poetą niestety, a szkoda. Ale powiem szczerze, że nie od razu polubiłam jego wiersze (prozy jeszcze nie miałam okazji czytać).
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
fakt ... zapomniany :( ale specyficzny ma klimat. taki samobójczo - nirvanowo - mickiewiczowo - alice in chainowski :D
 

Bajka:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Oj tak, coś w tym jest. Ale w końcu :
"W rozpaczy swojej
Nie wychodź na balkon, nie wychodź,
Do bruku z góry nie przychodź, nie przychodź,
Na smugę cienia nie wbiegaj,
Zaczekaj, trochę zaczekaj"
A ten klimat samobójczy to też nie wszędzie :)
Mnie szalenie podbudowuje znane wszystkim "Życie to nie teatr". Coś cudnego i coś z czym się identyfikuję :)
i jeszcze "Piosenka dla zapowietrzonego" też mi bliska. I inne piękne...
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
w wierszach i piosenkach widać jeszcze tą nutkę optymizmu. ale np: pamiętniki, albo falując na wietrze. to już inny klimat.

polecam gorąco: "fabula rasa", "się" i "siekierezada"

w końcu ktoś kto czyta nie tylko harry pottera...

pozdrawiam :D
 

Bajka:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
No właśnie ja tylko znam wiersze i piosenki. Ale postaram się rozwinąć :) Rozumiem, że Ty nie czytasz Harrego Pottera :) A co w takim razie czytasz(poza Stachurą)?
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
wiesz bajko, ostanio najbardziej lubie pisarzy straconego pokolenia (hemingway, faulkner, steinbeck, fitzgerald). ale od dłuższego czasu raczej klasycy - tołstoj, turgieniew, stendhal, flaubert.
oczywiście dawno temu zaczynałem od powieści w stylu "komandosi z navarony" :D ale z czasem przechodzi się na wyzsze półki w bibliotece. z polskich pisarzy lubię hłaskę, oczywiście stachurę :D i tyrmanda.

a ty co jeszcze czytasz?? poza stachurą oczywiście :p :D
 

souL_

Be my very own constellation... =*
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
877
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tarnów
Czyli jakie ksiązki najbardzej polecacie:D:D ??
 

Bajka:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Właśnie się zabieram za Annę Kareninę. Nie mam chyba ulubionego pisarza, ale czytam głównie klasyków literatury (zarówno starszych i młodszych-głównie jednak XIX-XX w. , polskich jak i zagranicznych). Jest parę powieści, które zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Szerokim łukiem omijam najnowsze polskie powieści (jakaś Masłowska czy coś takiego). Poza tym czytam poezję i książki dla dzieci (ostatnio coś mnie naszło) :)
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
anna karenina..... mmmmm...

jedna z lepszych kobiecych postaci w literaturze :D polecam serdecznie. twój gust cieszy mnie bardzo :D

ksiązki dla dzieci... no no. czyli np co?? :)
 

Bajka:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Dopiero ją poznaję :) Mogę jeszcze rzucić paroma tytułami, żeby zaimpnować :D A co do literatury dziecięcej...wróciłam do powieści z moich "młodzieńczych" lat ;) (jakaś Ania z Zielnego Wzgórza, Musierowicz, Mikołajek :) i to co u brata znajdę).
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
ania a zielonego :D bardzo mi się to kiedyś podobało. hmm... wiem że to dziwne że chłopakowi może się podobać ania, ale to po prostu dobrze napisana ksiązka :D
 

Bajka:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Może jesteś zniewieściały ;) Jak patrzę na Anie z perspektywy czasu o przeczytanych książek, to wydaje się dość naiwna i przeryswana trochę, ale całkiem nieźle napisana na tle tego co oferuje literatura dziecięca (zwłaszcza wiersze dla dzieci to bardzo często porażka). Cudnie mi się czyta Annę, oglnie literatura rosyjska to coś co mnie zachwyca, czego nie dotknę zakochuję się :zakochany:
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
hehe zniewieściały... :p :phi:


kochliwa kobietko :D

czytałem tez inne książki lucy moud montgomery :p

gdybyś jeszcze słuchała muzyki takiej jak ja to byłąbyś ideałem :D ale nie będę robił offtopa :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Bajko, z literatury Rosyjskiej, to chodzi Ci raczej o Puszkina czy Dostojewskiego (o ile on był Rosjaninem, nazwisko chyba Ruskie) czy może bardziej nowożytni autorzy? Z tych drugich uwielbiam Akunina.

Sartoris, przepraszam za offtop :).
 

Bajka:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Oj taki offtop, nikt nie zauważy ;) A jakiej muzyki słuchasz? Stachury?

A co do literaturt to raczej rsyjskiej to Dstojewskiego wszem trochę, Tołstoja Lwa i Aleksego i Nabokova...Czy coś jeszcze? Musiałabym pomyśleć...Jesienina z poezji i kiedyś A.Achmatową.
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
do swojej kolekcjii dorzuć jeszcze turgieniewa :D

a muzyka jeśli o nią chodzi to troszkę rockowa ( nawet bardzo), ale stachury spiewającego nie słyszałem jeszcze :D tzn jego muzyki
 

Bajka:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Jak coś znajdę na kompie tudziez na płytce to mogę Ci przesłać :) ciekawy ma głos...

Rockowej powiadasz...ja też Dody nie słucham :)
 

sartoris

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
39
oooo :D

jeślibyś przesłała byłoby fantastycznie.

proszę więc poszukaj czegoś. przynajmniej jakiś 1 kawałek :)



oooo :D

jeślibyś przesłała byłoby fantastycznie.

proszę więc poszukaj czegoś. przynajmniej jakiś 1 kawałek :)
 

Volo

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja moge ci przesłać mam jakieś 5 piosenek Stachury w wykonaniu Starego Dobrego Małżeństwa, m. in.
-Czy warto?
-Czas płynie i zabija rany
-Jest już za późno, nie jest...
-Nie brookliński most
-Opadły mgły, wstaje nowy dzień

Co do Stachury uwielbiam jego poezje (Nie brookliński most,
Czy warto?, Jest już za późno - szczególnie)

Na podstawie powyższych wypowiedzi moge stwierdzić że mamy podobny gust :D :D :D
 
Do góry