Twórczość Stephena Kinga

Copyright

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sosnowiec
To mój 1 post,więc mam nadzieję,że się uda :) Co sądzicie o twórczości Kinga ? Według mnie to świetny pisarz,bardzo lubię jego książki,a w szczególności " Wielki marsz" Czy ktoś podziela moje zdanie ? :niepewny:
 

egosphaira

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
no one knows ...
Do tej pory przeczytałam "Dolores Claibourne", "It", "Cztery Pory Roku" i 3 tomy "Mrocznej Wieży". Jestem w trakcie IV... Więc... czy go lubię?... Szaleje za nim! ;)
"Wielkiego Marszu" jeszcze nie schwyciłam... hmmm...
A post udał się całkiem nienajgorzej :p
Pozdrawiam
 

wisienor

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy coś przebije "Miasteczko Salem" i "Lśnienie". "Wielki Marsz" był w porządku, ale polecam też zbiór opowiadań "Czwarta po północy", a szczególnie "Tajemnicze okno, tajemniczy ogród" - film z Johnym Deepem zrobili taki sobie, ale opowiadanko całkiem całkiem:)
 

krowusia

psikus
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
534
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Częstochowa
Ja czytalam niestety tylko jedna jego kasizke..."lśnienie".była superowa,..musze sobie wypozyczyc innego ksiazki! :)

Pozdrawiam, krowusia
 

justine17

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2005
Posty
76
Punkty reakcji
0
uwielbiam kinga....duzo juz jego ksiazek przeczytalam
moze wymienie kilka
dolores cambridhe
rose madder
sklepik z marzeniami
carrie
christine
łowca snów
talizman
uciekinier
itd.... :papa:
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
King ma u mnie całą półkę tylko i wyłącznie dla siebie. Pierwszą książką jaką przeczytałam było "Miasteczko Salem". A moją ukochaną była i jest "Christine". Za to "Cuja " spartaczył. Pewnie dlatego, że wtedy cały czas jego wena jechała na dopalaczach...
 

Karolowy Pabloski

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
413
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Starachowice POL / GBR
Ja sie nie znam na ksiazkach.
Niektorzy moga powiedziec - "a szkoda, bo to cos wartosciowego"
Zgadzam sie z tym, ale jakos tak wyszlo, ze sie nie znam.
Mam pytanko, czy "Zielona Mila" zostala napisana przez Stephena Kinga ??
To jeden z moich ulubionych i najwartosciowszych filmow jakie ogladalem.
Wy tu o ksiazkach a ja o folmie - sorki !!
 

gothess

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2005
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Szczecin
Lubię Kinga, ale wolę opowiadania... W powieściach to czasem wg mnie gdzies okolo polowy brakuje mu pomyslu na ciąg dalszy i robi się groteskowo, jak w "Miasteczku Salem" - w pewnym momencie po miasteczku chodzą już prawie same wampiry... :mruga: trochę przesada wg mnie. Ale opowidanka to majstersztyki :)
 

Ekmell

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2005
Posty
102
Punkty reakcji
0
Kupiłam Lśnienie i szczególnie zadowolona nie jestem. Czytałam też ze dwie inne książki, jednakże szczególnie mnie nie wciągnęły. Wszystko zależy od gustu i stylu, którym pisze autor. Jakbym miała do wyboru czytanie książek, które mogę sobie wybrać, to może bym coś jego wyszperała. Teraz mam konkursy i trochę wypożyczonych książek, więc na razie się wstrzymam.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Jakie 2 inne książki jego czytałaś, jeśli można wiedzieć? :)
 

Ekmell

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2005
Posty
102
Punkty reakcji
0
Oprócz tej książki to czytałam:
1. Serca Atlantydów
2. Zieloną Milę (ale tylko pierwszą część, bo w bibliotece miejskiej jest tak podzielone)
 

Sir Feniks120

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
To mój 1 post,więc mam nadzieję,że się uda :) Co sądzicie o twórczości Kinga ? Według mnie to świetny pisarz,bardzo lubię jego książki,a w szczególności " Wielki marsz" Czy ktoś podziela moje zdanie ? :niepewny:


Podzielam to zdanie tylko ja bym dołożył wiele, wiele więcej .. np. Cały cykl Mrocznej wieży (niestety nie mogę dorwać ostatniego tomu ;) ) Miasteczko Salem też da się znieść .. a co do Wielkiego Marszu to jakoś mi nie przypadł do gustu .. ogólnie Kinga lubię :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Przeczytałem wszystkie obecnie dostępne tomy Mrocznej Wieży (Od Rolanda do Pieśni Susanh), czekam już na ostatnią część.

Oprócz tego czytałem tylko Miasteczko Salem - pozostawiła trwały ślad w pamieci :).
 

Lechoo

noise maker
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
516
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
mrowisko
A ja przeczytałem Lśnienie, Bezsenność, Worek Kości i Chudszy :D
W większości są mniej znane, no może po za Lśnieniem...
 
Do góry