Twórczość Stephena Kinga

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ale nie zdradzaj elementów książki, bo Cię palnę! :p :lol:
Sama przeczytam pewnie po wakacjach...
Ale jeśli nudzi ciekawostkami i tak dalej to chętnie przeczytam :)
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
cóż - niestety zakonczenie "carrie" ostro mnie zawiodło..

podpalaczka - w porządku,ale... przewidywalna ^^

nocna zmiana - prawdziwa perełka wśród książek kinga
 

Capone

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2008
Posty
291
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Centrum
http://www.stephenking.pl/ksiazki_wszystkojest_01.html
Tu masz opis jezyk.gif ( tak wiem, że pewnie go czytałaś, ale to tez dla innych mruga.gif)
Powiem tak:
te tytuły ciekawie wyglądają laugh.gif
Człowiek w czarnym garniturze
Wywiozą ci wszystko, co kochasz
W sali egzekucyjnej

Oj nie powiem,opowiadanie "Człowiek w czarnym garniturze" nieco mnie zszokowało :D
Spać nie mogłem :lol:
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Właśnie mam w swoich rękach zbiór opowiadań "Serce atlantydów" :) Zabieram się do czytania ^^ Chociaż wątpie by którekolwiek z tych opowiadań dorównało "Czasami wracają" "Truskawkowa wiosna", "Quiters inc." , "to czego Ci potrzeba" czy "Człowiek który kochał kwiaty". Ale cóż.. może jestem troche zbyt sceptycznie nastawiony do tej książki ;)
 

stjimmy

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
King, King, King.
Król jednym słowem :)
Przeczytałam kilka jego książek, między innymi : "Rękę Mistrza", "Komórkę", "Cmętarz Zwieżąt" i jestem w trakcie "Danse Macabre"
Świetne książki, trzeba przyznać :)
 

Pancurzyca

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Woodstock
King jest królem, panem i władcą; jedyny w swoim rodzaju. Co prawda nie przeczytałam wielu jego książek (na razie), ale zaxhwycił mnie jak mało który pisarz. Przygodę z nim zaczęłam od "Lśnienia", które wryło mi się w psychikę i od tej pory bez Stephena nie mogę żyć. Teraz kończe "Dance Macabre". Strasznie nudna książka, ale żeby nie było, że miałam przeczytać wszystkie jego książki, a tej nie dałam rady, to mam zamiar pomęczyć się i ją skończyć.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Przeczytałam "Lśnienie" i nic rewelacyjnego. To samo "Misery".
A ostatnio wygrzebałam króciutkie opowiadanie "Żebrak i diament" i chcę znaleźć oryginał, wie ktoś jak się nazywa?
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Czy wy też mieliście problem z przebrnięciem przez "Stukostrachy" ? Wg mnie, książka stanowczo nieudana i nieciekawa. Ale to tylko moje zdanie. Mnie ani trochę nie poruszyła.
Spodziewałam się po niej czegoś lepszego, a tu takie rozczarowanie.
 

Marcelaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Lubsko
To mój 1 post,więc mam nadzieję,że się uda :) Co sądzicie o twórczości Kinga ? Według mnie to świetny pisarz,bardzo lubię jego książki,a w szczególności " Wielki marsz" Czy ktoś podziela moje zdanie ? :niepewny:
Sądze,że jest świetny.OBecnie czytam "Cmętarz zwieżąt"
polecam tez lsnienie i carrie:)
 

Studencik

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2008
Posty
183
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Jak dla mnie numerem 1 jest "Wielki marsz". Książka odbiega od pozostałych z twórczości Kinga, podbiega bardziej pod psychologię. Nie będę pisał, co i dlaczego mi się podoba - proponuję przeczytać.
 

marinee

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Mówicie że Carrie jest dobra? Ja na razie uznaje Miasteczko Salem ze jego najlepsze dzieło, ale zobaczymy, nie dużo jego książek czytałam.
Chyba bardziej wole ekranizacje - szczególnie "coś", "lśnienie" zrobione nie tylko na genialnym dziele Kinga, ale i przez wybitnych ludzi - Kubricka i Nicholsona. oczywiście nie wspominają o masie innych
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Hmmm... Czyżby czyste horrory do mnie nie trafiały? :p
Ale porównując Lśnienie, Misery i Rekę mistrza... Wygrywa Ręka mistrza :p
 

Jarmo

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Pyrlandia
Czy wy też mieliście problem z przebrnięciem przez "Stukostrachy" ? Wg mnie, książka stanowczo nieudana i nieciekawa. Ale to tylko moje zdanie. Mnie ani trochę nie poruszyła.
Spodziewałam się po niej czegoś lepszego, a tu takie rozczarowanie.
Dla mnie lepszy był serial powstały na jej podstawie. Leciał na TVP2 tak pod koniec lat 90tych.

Zawsze moją ulubioną książką Kinga było Miasteczko Salem, jednak od jakiegoś czasu zmieniło mi się na To. Zawsze chciałem przeczytać książkę o Pennywise'ie gdyż był jedną z postaci, której najbardziej się obawiałem w dzieciństwie. W ogóle przez to mam jakieś zboczenie do klaunów. Szczególnie podobało mi się, że wplatał w tę książkę mnóstwo motywów, imion, nazw miejscowości z innych książek (no ale pewnie wiecie, ze to jest charakterystyczne dla Kinga). Poza tym bardzo lubię czytać opowiadania Kinga. Dla mnie jest w tym mistrzem.
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
Hmmm... Czyżby czyste horrory do mnie nie trafiały? :p
Ale porównując Lśnienie, Misery i Rekę mistrza... Wygrywa Ręka mistrza :p

Bo Ręka mistrza to wspaniała książka, z doskonałym klimatem!:) A ja już nie mogę się doczekać na "Pod kopułą", która to książka ma wyjść już za miesiąc! I ma być jedną z najgrubszych książek Króla:)))
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
*********
Miasteczko Salem - najlepsze od Kinga. Nieco nudna na początku, później świetna. To wymarłe miasto, miód.

Lśnienie - też bardzo dobra, też nudna na początku. Później fajnie ten hotel się zmienia. Kobieta z włosami łonowymi unoszącymi się na wodzie :D , samoistnie jeżdżąca winda i konfetti w środku. Tylko te żywopłoty mnie rozśmieszały.

Stukostrachy - porażka po całej linii. Smuty od pierwszej do ostatniej strony. Przeczytałem do końca, tylko dlatego, że liczyłem na nagły zwrot, jak w przypadku Salem.

Buick 8 - odłożyłem po bodajże 30 stronach.

Bastion - czytam aktualnie. Nawet nie najgorzej się prezentuje mimo braku konkretnej akcji już po 600 stronach. Mroczny mężczyzna vs. Stara Murzynka.
 
Do góry