Twórczość Brown'a

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
Czytałam wszystkie jego książki, bardzo podoba mi się styl w jakim pisze.

Największe wrażenie wywarła na mnie "Cyfrowa Twierdza", może dlatego, że była nieco inna niż reszta jego książek. "Anioły i Demony" też była niezła :)
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Ja równiez przeczytałem wszystkie jednak najbardziej podobały mi sie anioły, później kod, twierdza i na końcu zwodnicz punkt. Czytałem dawno przed ekranizacjmi i stwierdzam ze ksiazki lepsze nież filmy. A niegłu ma podobno wyjsc nowa ksiażka, wiesz cos o tym?
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ja czytałam kolejno Kod, anioły i demony, zwodniczy punkt i twierdze. Nie podobała mi się twierdza, natomiast reszta jest bardzo ciekawa, styl ma fajny, pomysły też, a i jest w nich wiele ciekawostek ;)
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
"Anioły i demony" najbardziej mi się podobały.
Jednak to, co zrobiła z tą książką jej ekranizacja, to jest porażka. Co prawda, jest coraz lepiej, bo ekranizacja "Kodu" ani troszkę nie przypominała książki.

A Browna bardzo lubię :)
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Dokładnie.. ekranizaja demonów byla do dupy, ale porównujac ta ekranizację do ekranizacji kodu to była świetna :)

Mi sie cyfrowa twierdza całkiem podobała, bo związana z moją tematyką dosyć.

Styl ma bardzo fajny i cieżko sie domyślić kto to, albo jaki bedzie finał. Czytałem wszystkie ksiażki Coben'a i po kilku (na 20 chyba) w każdej kolejnej juz wiedziałem kto jest winny bo w ten sam sposób intrygi konstruowane są itd. Ale i tak bardzo fajne ksiażki.
 

regi6699

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Czytałem jego wszystkie książki z wyjątkiem Cyfrowej Twierdzy(mam zamiar nadrobić zaległości w najbliższym czasie).
Jak do tej pory najbardziej podobały mi się "Anioły i Demony". Jest to jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałem. Na kolejnym miejscu jest całkiem niezły "Kod Leonarda da Vinci" a na końcu średniawy "Zwodniczy punkt"
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
czytalem "anioly i demony", "kod LdV" i "cyfrowa twierdze". najlepsze byly "anioly i demony". trzeba przyznac, ze Brown pisze calkiem ciekawie. musze jeszcze przeczytac "zwodniczy punkt" w jakims wolnym czasie
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Zwodniczy punkt polecam jak najbardziej, czyta się bardzo ciekawie i jest dobrą ksiażką. Jednak nie jest tak porywajacy jak Kod czy Anioły. takie jest moje zdanie.
A czy wie ktos cos o jego nowej ksiażce? kiedy się ukaże? bo podobno już niedługo ma coś wyjść.
 

miska1991

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
174
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Sosnowiec
Ja czytałam 'Anioły i demony' i 'Kod da vinci'. Najbardziej podobały mi się anioły. Obejrzałam również film, i strasznie się zawiodłam. Wiele scen odbiegających od książki. Oczekiwałam czegoś innego.
Styl Brown'a jest świetny, bardzo fajnie się czyta, w niektórych momentach są takie zwroty akcji, że potrafią strasznie zaskoczyć. Mam zamiar przeczytać jeszcze pozostałe jego książki ;)
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
To życzę powodzenia w czytaniu. A co do filmów to racja. Choć i tak Anioły były lepsze od Kodu, co nie zmienia fakty ze film był marny
 

irisiris

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2009
Posty
71
Punkty reakcji
1
A czy wie ktos cos o jego nowej ksiażce? kiedy się ukaże? bo podobno już niedługo ma coś wyjść.
ja coś czytałam że we wrześniu tego roku, ale to chyba nie w Polsce jeszcze. nie wiem.
a co do samego Browna to uwielbiam jego książki, niesamowicie wciągają, ale też trzeba przyznać, że trzeba mieć trochę wiedzy , żeby nie uwierzyć we wszystko co on wypisuje. ;))
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Trzeba poprostu zachować zdrowy rozsądek i pamietać o tym, że to tylko książka, a nie dowody w jakiejś sprawie :)
dzięki za info o wydaniu.
 

Pancurzyca

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Woodstock
Do tej pory czytałam tylko "Kod" i wywarł na mnie ogromne wrażenie. Podoba mi się styl, w jakim książka została napisana. Mam zamiar przeczytać więcej książek Browna.
 

Tiana

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
462
Punkty reakcji
0
Ja też czytałam i "Kod" i "Anioły". Pierwsza bardzo mi sie podobala, aduga już mniej. Zbyt przewidywalny styl, czytając Anioły, czasem odnosiłam wrażenie, że czytam ciągle "Kod", zaczęły mi się mieszać te ksiażki, po następne już tego autora nie sięgnę, bo pisze ciekawie, owszem, ale w moim odczuciu wcale się nie rozwija - wszystko na jedną modłę, przez co kompletnie już nie pamiętam fabuły "Aniołów i demonów" ("Kod" pamiętam, ale może dlatego, że film też obejrzałam).

A niegłu ma podobno wyjsc nowa ksiażka, wiesz cos o tym?
Kilka dni temu właśnie wyszła w UK bodajże, na przekład polski pewnie trochę poczekamy.
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Czy mogę zapytać co Wam się tak podoba w stylu Browna? Bo dla mnie jest niczym nie wyróżniający się z rzeszy innych pisarzy, a fabuły, poza Aniołami i demonami, których zakończenie mnie zaskoczyło są przewidywalne i oparte na tym samym schemacie. Ale najbardziej intryguje mnie ten styl: co w nim widzicie? Przecież jest prosty, napięcie nie jest budowane z taką sprawnością jak u rasowych autorów kryminałów czy thirllerów, opisy dzieł sztuki(i błędy w nich) wołają o pomstę do nieba, a przy jego głębi przemyśleń np.
"Najniebezpieczniejszy wróg to taki, którego nikt się nie obawia"
Coelho to wybitny filozof... <_<
 

Privsand

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
1
Ciekawie się czytało nawet "Kod Leonarda da Vinci", ale potem jak przeczytałem "Anioły i Demony", które były pewnie pierwowzorem "Kodu" rzuciły mi się w oczy podobieństwa, że odniosłem wrażenie jakbym czytał drugi raz tą samą książkę. Nie jestem przekonany, czy sięgnąć po "Cyfrową Twierdzę" :mruga:
 

Miyoshi

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
453
Punkty reakcji
0
Ja go nie lubię. Po "Kodzie" nie mam ochoty na nic więcej jego autorstwa.
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Ciekawie się czytało nawet "Kod Leonarda da Vinci", ale potem jak przeczytałem "Anioły i Demony", które były pewnie pierwowzorem "Kodu" rzuciły mi się w oczy podobieństwa, że odniosłem wrażenie jakbym czytał drugi raz tą samą książkę. Nie jestem przekonany, czy sięgnąć po "Cyfrową Twierdzę" :mruga:

Nie wiem czy wiesz ale "Kod" jest w dużej mierze też oparty na książkach innych autorów. Szczerze mówiąc polecam raczej przeczytać po Brownie jakąś książkę o jego twórczości, a tych jest sporo np. Tajemnica Graala. Demaskowanie jego nieudolności, plagiatów i małostkowości jest o wiele ciekawsze niż powieści. A nawiasem mówiąc zdaje się, że NY Times nazwał jego książkę najlepszym przykładem tego jak nie pisać :D
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Ostatnimi czasy Brown chyba lekko stracił na popularności. W sumie nie wiem czym jest to spowodowane, prawdopodobnie ludzie zaczęli go odbierać jako komercyjnego pisarza, a jak wiadomo to zawsze negatywnie wpływa na ilość czytelników. Jak dla mnie Brown pisze książki bardziej przygodowe, detektywistyczne, chyba nie można tego do końca nazwać kryminałem. Trzeba przyznać, że facet naprawdę ma głowę pełną pomysłow, ale czasem trochę przesadza, jak choćby w "Aniołach i Demonach".
 
Do góry