Twój ulubiony gatunek Metalu

Twój ulubiony gatunek Metalu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
z tym że dziennikarze muzyczni chcą zrobić więc szufladkują. ja to robie innaczej, bo robie to nie dla kasy ale dla muzyki. i są na g**** mi potrzebni

Co za niewdzięcznosc <_< . To właśnie oni wymyślili nazwy gatunków metalu, którymi się posługujesz.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Bo nie ma satana w piosenkach?
Istnieją tez takie gatunki jak Gothic i Opera metal i metalem tez sie nazywają.
nie pouczaj mnie dzieciaku co jest a co nie. połowe tych nazw to wymyśla się obecnie dla durnych pseudometalowych zespołów plugawiących scenę. metal musi mieć brzmienie. nightwish dla mnie nie różni się od takich gwiazdeczek jak doda.

Co za niewdzięcznosc <_< . To właśnie oni wymyślili nazwy gatunków metalu, którymi się posługujesz.
myślisz że bez nich byśmy się nie obyli? czy jakby black metal nazywał się satanmetal, darkmetal albe death bylby black, a black death to byłaby różnica? podział byłby i tak, ale nazwy inne. a nazwa ma małe znaczenie. nie ważne czy nazwę Cie Parabolą, czy hiperbolą, to i tak będziesz Ty.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
myślisz że bez nich byśmy się nie obyli? czy jakby black metal nazywał się satanmetal, darkmetal albe death bylby black, a black death to byłaby różnica? podział byłby i tak, ale nazwy inne. a nazwa ma małe znaczenie. nie ważne czy nazwę Cie Parabolą, czy hiperbolą, to i tak będziesz Ty.


Nie obyli bez nazw czy dziennikarzy muzycznych? Dziennikarze przydają się, tak jak przydaje się prasa muzyczna, recenzje płyt, wywiady z artystami... Nierzadko biorą czynny udział w promocji dobrej muzyki. I to oni systematyzują gatunki i podgatunki muzyczne - myślę, że ich nie doceniasz pod tym względem. Ale to sprawa na zupełnie osobny temat...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
potrafią nieźle spieprzyć robote z tym systematyzowaniem, jak to się stalo z numetalem. jak widać zwykli ludzie lepiej to robią.
 

brown

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2007
Posty
59
Punkty reakcji
0
Miasto
Poland
nie pouczaj mnie dzieciaku co jest a co nie. połowe tych nazw to wymyśla się obecnie dla durnych pseudometalowych zespołów plugawiących scenę. metal musi mieć brzmienie. nightwish dla mnie nie różni się od takich gwiazdeczek jak doda.

Panie WIELKI STRASZNY METALU, powiedz mi jaki gatunek gra Nightwish według Ciebie.
Pozatym słucham często Northern, In Flames, Opeth, Tool, Tarot, Sabaton, Finntroll i Therion, powiedz mi że któryś z tych zespołów jest jak DODA to wypruje ci flaki ^_^
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Panie WIELKI STRASZNY METALU, powiedz mi jaki gatunek gra Nightwish według Ciebie.
Pozatym słucham często Northern, In Flames, Opeth, Tool, Tarot, Sabaton, Finntroll i Therion, powiedz mi że któryś z tych zespołów jest jak DODA to wypruje ci flaki ^_^
nightwish gra wersjię pseudo muzyki gotyckiej (której, nawiasem mówiąc, nie lubie i tak) in flames ostatnio się ośmieszył, ale ze względu na przeszłość nie wypada ich tak porównać... Therion ostatnio... może nie można trgo nazwać poważną muzyką, ale da się go słuchać w przeciwieństwie do dody, finntroll słyszałem, calkiem niezły. o northern nie mogę się wypowiedzieć. Tarot, przyznam że wokal ma ciekawy głos, może posłucham ich więcej, to sie kiedyś wypowiem, Tool to wydaje mi się rockowe dziwadło, więc nie do tematu, choć da sie słuchać. Opeth... tylko ten opeth takie leciutkie coś że zał na to czasu... żeby nie było że się wystraszyłem, to masz tu dode :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Rockowe dziwadło??? Naprawdę chcesz tu komuś podpasc ;)
Gwoli ścisłości, to jest metal progresywny, nie rock, ich główną inspiracją jest King Crimson.
przyznam że jak słyszałem to gitarka była lepsza niż w zwykłym rocku, ale ja osobiście nie uznaje prgresywnych alternatywnych itp rzeczy. ale to już tylko gust :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A tak btw słyszeliście o takim wynalazku jak flamenco metal ? Początkowo jak przeczytałem o tym w necie to się skrzywiłem, ale okazuje się być całkiem całkiem.

Flametal ---- > http://youtube.com/watch?v=eir90oMIDHY

Niestety jakość marna i wokal słabo słychać.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
czy to nie będzie jakaś hiszpańska wersja folkmetalu? odrazu nowy rodzaj dla tego wymyślać trzeba?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
nightwish gra wersjię pseudo muzyki gotyckiej (której, nawiasem mówiąc, nie lubie i tak) in flames ostatnio się ośmieszył, ale ze względu na przeszłość nie wypada ich tak porównać... Therion ostatnio... może nie można trgo nazwać poważną muzyką, ale da się go słuchać w przeciwieństwie do dody, finntroll słyszałem, calkiem niezły. o northern nie mogę się wypowiedzieć. Tarot, przyznam że wokal ma ciekawy głos, może posłucham ich więcej, to sie kiedyś wypowiem, Tool to wydaje mi się rockowe dziwadło, więc nie do tematu, choć da sie słuchać. Opeth... tylko ten opeth takie leciutkie coś że zał na to czasu... żeby nie było że się wystraszyłem, to masz tu dode :)

oj nie porównuj opeth z dodą :p bo podpadniesz mi :D
właściwie to trudno określić jaką muzykę gra opeth. jest to swoista mieszanka rocka z progresywnym metalem i elementami death metalu... no naprawdę trudno określić gatunek ze względu na brzmienie. Większość muzyki ze zwrotek utworów opeth nazwałbym rockiem natomiast już refreny to najczęściej death lub progresywny metal...
Lubię sobie tego posłuchać jak mam coś do przemyślenia, bo tak jak mówisz leciutkie.

czy to nie będzie jakaś hiszpańska wersja folkmetalu? odrazu nowy rodzaj dla tego wymyślać trzeba?

też jestem tego zdania że to folk. i nie potrzebnie nowy rodzaj. wystarczył by podgatunek folku nazwany flametal...

a jeśli chodzi o muzyke to może być :)

EDIT: NIE TEN POST CO TRZEBA EDYTOWAŁEM :p
 

Doomcloud

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków/Łódź
Dokładnie - o gustach się nie dyskutuje i ja nikomu nie narzucam, czego słuchać, a czego nie. Po prostu ktoś kto słucha np. LP i jednocześnie uważa się za metalowca i znawcę tematu, jest dla mnie pozerem, który gó.wno wie o metalu. Niech każdy sobie słucha co chce, ale niech nie uważa się za metala i fana w ogóle metalu, jeśli słucha np. linkin parka, czy korna. To tak samo, jakby słuchał jakichś raperów i wplatał to do metalu. Tu chodzi tylko o znajomość do metalu. Jeśli ktoś mówi, że jest fanem Heavy Metalu - to nie może to być ktoś, kto słucha pseudo-metalowych zespołów i uważa je za metal - bo to jest wypowiadanie się o czymś, czego się nie zna.

Następny, który usłyszał gdzieś w radiu czy na mtv dwa kawałki Korna i bredzi jak potłuczony że to rap. KoRn ma tyle wspólnego z rapem co Satyr ze śpiewem operowym, nie lubisz tej muzyki - spoko ale nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia. Pewnie stawiasz na równi KoRn i LP a te dwa zespoły tak naprawdę mają ze sobą niewiele wspólnego - tyle tylko że zaszufladkowano je do jednego gatunku co było błędem. LP grają jakąś mieszaninę kilku stylów muzycznych i niespecjalnie mi się to podoba, łatwa muzyka która ma się podobać dużej ilości ludzi i dobrze się sprzedać. Natomiast KoRn grał i gra metal, odmienny co prawda od tego na czym jesteś wychowany ale wciąż metal czy Ci się to podoba czy nie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Następny, który usłyszał gdzieś w radiu czy na mtv dwa kawałki Korna i bredzi jak potłuczony że to rap. KoRn ma tyle wspólnego z rapem co Satyr ze śpiewem operowym, nie lubisz tej muzyki - spoko ale nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia. Pewnie stawiasz na równi KoRn i LP a te dwa zespoły tak naprawdę mają ze sobą niewiele wspólnego - tyle tylko że zaszufladkowano je do jednego gatunku co było błędem. LP grają jakąś mieszaninę kilku stylów muzycznych i niespecjalnie mi się to podoba, łatwa muzyka która ma się podobać dużej ilości ludzi i dobrze się sprzedać. Natomiast KoRn grał i gra metal, odmienny co prawda od tego na czym jesteś wychowany ale wciąż metal czy Ci się to podoba czy nie.
sory, ale korn ma :cenzura: z metalem wspólnego. wiem bo słuchałem więcej niż dwa kawałki. samych teledysków i koncertówek widziałem z kilkanaście co najmniej, albumy w swoim czasie przesłuchałem wszystkie jakie były. LP też słuchałem, co prawda tylko hybridcośtam i to co w telewizji zasłyszałem ale to wystarczająco jak na ten zespół. i mam prawo się o tym zespołach wypowiadać. a zdanie mam takie jak Wojownik.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
sory, ale korn ma :cenzura: z metalem wspólnego. wiem bo słuchałem więcej niż dwa kawałki. samych teledysków i koncertówek widziałem z kilkanaście co najmniej, albumy w swoim czasie przesłuchałem wszystkie jakie były. LP też słuchałem, co prawda tylko hybridcośtam i to co w telewizji zasłyszałem ale to wystarczająco jak na ten zespół. i mam prawo się o tym zespołach wypowiadać. a zdanie mam takie jak Wojownik.

też słuchałem kiedyś korna i jestem w pełni pewny że korn ma tyle wspólnego z metalem co Feel z Black Metalem.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Pytanie do starszych metali, jako że prowadzę porządek na forum, i jako że nie chce dawać upustu mojemu radykalizmowi ot tak... jesteście wstanie powiedzieć 'slipknot to metal'? potrzeba mi tylko kilka odpowiedzi... w miare szybkich bo nie wiem jak długo się będe kontrolował ;]
 

GreG

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ze wsi ;)
Wg mnie (i nie tylko)... nie, Slipknot to nie metal. Po prostu. ;)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
tez jestem za porzadkiem w tym dziale, czyli Slipknot to nie metal :D
 
Do góry