TVN - narzędziem (nie)rządu ?

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Ciekawi mnie pewien mechanizm.

Sprawa ACTA, podwyzki paliw -protesty, wielki cios propagandowy dla rzadu. Co robi TVN ?

Naglasnia sprawe smierci dziecka z Sosnowca, gada o tym calymi dniami, uwaga ludzi odwrocona od problemu.

Wczensniej. Spraw OFE - kradiez Polakow - to bodazje znalazl sie temat o kibicach.

Wczesniej. Wiele problemow - znalal sie zawsze jakis temat zastepczy np. Smolensk.

Czy media prywatne jak TVN robia to celowo ? Czy celowo chronia ten system, ustroj i rzad ?

Czy moze to zbieg okolicznosci i dziennikarze po prostu ida na latwizne i zamiast o powaznych problemach gonia sensacje i. Dla nich latwiej - nie musza sie wysilac. A glupi lud zawsze kupi ?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nic nowego pod słońcem, jeśli ktoś ogląda tv codziennie i nawet narzeka, że nic ciekawego nie ma etc. - to i tak zawsze jakieś ziarno zostanie zasiane. Za nic nie wierzę tym zakłamanym mordom.

PS Nie wiem czy to było zamierzone, ale już bym nawet się nie zdziwił - link
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jest to zaplanowane działanie . TVN wszystko robi by ukryć problemy rządu.
Przeciwnikom Krzyża pozwalała łamać prawo. 1 Mis na krzyżu i krzyż zrobiony Piwa Lech zniewaga symboli religijnych. 2 Wulgaryzmy miejscu publicznym. 3 Wulgarne napisy i radowanie się że śmierci Prezydenta .4 Porwanie pluszowej kaczki zniewaga Prezydenta. 5 Pijaństwo i picie piwa. 6 Hałasy i puszczanie muzyki po godzinie 22 . 7 Znieważanie innych ludzi i przez parodiowanie uroczystości religijnych zniewaga uczuć religijnych.8 Po 22 nie mogą się odbywać żadne manifestacje i jako jedyna manifestacja dostali na to zgodę. Podczas tej manifestacji złamali wiele przepisów , Wchodzenie na latarnie miejską. Hałasy i muzyka po godzinne 22. Wulgaryzmy i pijaństwo_Obrońców Krzyża pokazywali jako ludzi agresywnych . Przeciwników Krzyża jako normalnych ludzi którzy znieważanie Krzyża traktują jak zabawę. Nie pokazali rozmowy szefa GP z tymi młodymi osobami . Przeciwnicy byli bardzo agresywni wobec niego i jeden z przeciwników krzyża powiedział że PIS są Piz ... i zwrócenie mu uwagi nic nie dało. Powtórzył swoje wulgaryzmy i jeden z przeciwników Krzyża chciał zabrać im kamerę i ten tłum był wobec nich bardzo agresywny.
Razem z klubem koncern przejął atrakcyjne tereny w stolicy. TVN Przejął 6 ha w dzierżawę, za którą płaci miastu symboliczną stawkę – 42 grosze za metr kwadratowy. Z obiecanych wzmocnień i meczy na europejskim poziomie pozostały jedynie obietnice.
Tereny Legii pozostaną własnością miasta, a ITI będzie płaciło za nie niską dzierżawę. Miasto jednak w całości ze swoich funduszy, czyli z pieniędzy warszawskich podatników, wybuduje stadion piłkarski i odda go w użytkowanie medialnemu koncernowi na 25 lat.
Stadion zaprojektowano wraz z miejscami do wynajmu na różnego rodzaju działalność usługą – restauracyjną, biurową, rozrywkową. Dochody z wynajmu wszystkiego, co się znajdzie na stadionie i obok niego, zabiera w całości ITI. Także pieniądze z wynajmu samego stadionu na inne cele niż mecze Legii Warszawa mają iść do kasy właścicieli piłkarskiego klubu.
przekazała ITI (koncernowi medialnemu do którego należy TVN) na stadion Legii 450 milionów złotych.Dla tego TVN broni rządu i specjalnie dla niego wymyśla sondaże które zawsze dają PO prowadzenie i PO zawsze ma 50 % poparcia. Dlatego sondaże TVN tak bardzo różniły się od oficjalnych wyników i sondaży 1 TVP.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
krótko - nie wierzę już w przypadek.

Już podczas marszu niepodległości można było zauważyć skalę manipulacji telewizyjnych. ACTA dodatkowo pokazała skale amatorszczyzny - zarówno rządu jak i mediów. Oni dla mnie są już po prostu skompromitowani, totalnie niekompetentni i oczywiście zaprogramowani na określoną opcję.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
"niezaleznosc mediow" jak widac to kolejny "demokratyczny" mit...

coraz bardziej ten ustroj zaczyna mi przypominac PRL, cenzury nie ma.. tzn. jest, tylko troche inna.. a nazywa sie manipulacja.
 

Allkowal

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Może zacznijmy od tego, że TVN tak jak każda inna telewizja (również tzw. publiczna) musi zarabiać. Czasami wiąże się to z tym, że muszą przypominać bardziej tabloid, a nie medium o dużym szacunku do wiadomości i ich faktycznej wartości. Dlatego też bądźmy sprawiedliwi - żadna telwwizja nie jest obiektywna. Obiektywizm to w ogógle jest w pewnym sensie mit, coś co można przeciwstawiać wizji innej niż nasza czy osoby trzeciej.

Oczywiście całe te teorie spieskowe opisywane wyżej moim zdaniem są troche śmieszne ;) Ale to moje prawo do posiadania własnego zdania. Tak samo jak każdego innego. Na szczęście nie mamy dominacji jednej linii myślenia tak jak to było jeszcze ponad dwie dekady temu. Kto chce słucha, ogląda czy czyta takie relacje z kraju i ze świata jakie mu pasują. A Ci najbardziej zainteresowani przeczytają z 2-3 stron relacje i na podstawie własnego osądu będą umieli ocenić po swojemu dane zajścia.
 
S

serwor

Guest
Może zacznijmy od tego, że TVN tak jak każda inna telewizja (również tzw. publiczna) musi zarabiać.

Ale nie umie?
TVN to bankrut,ludzie tego ten chlam coraz mniej ogladaja,tam praktycznie juz normalnych filmow nie ma ,sa jakies tasiemcowe seriale i programy dla gospodyn domowych typu taniec z gwiazdami.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to czy to jest bankrut to chyba decyduje wynik finansowy a nie opinie o programie ? Może właśnie dlatego że to chłam to dużo ludzi to ogląda i wpływy z reklam rosną. To że uważasz tą stację za byle co nie świadczy, że jest wiele ludzi którzy to lubią (zaznaczam że mam negatywny stosunek do tej stacji)
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
TVN to chłam i coraz bardziej nieudolny manipulator. A już najbardziej wkurza mnie redaktor o nazwisku Knapik. Dałby się pociąć, gdyby choć minimalnie negowano jego wspaniałą partię. :)
 
M

MacaN

Guest
Już podczas marszu niepodległości można było zauważyć skalę manipulacji telewizyjnych. ACTA dodatkowo pokazała skale amatorszczyzny - zarówno rządu jak i mediów. Oni dla mnie są już po prostu skompromitowani, totalnie niekompetentni i oczywiście zaprogramowani na określoną opcję.

podczas marszu niepodległości to była inna sprawa, bo media były delikatnie mówiąc wkurzone za zachowanie kiboli ;)
ACTA to faktycznie amatorszczyznę pokazała... ale i to, że media mówią o rzeczach wygodnych dla nich.. w internecie wrzało a media siedziały cicho. gdyby nie ataki na strony to w ogóle by nie wspomnieli o tym problemie. na początku próbowano pokazać internautów jako ludzi, którzy nie mają pojęcia przeciw czemu protestują. Dopiero, gdy wyszli na ulice media zrozumiały że nie mogą bronić rządu i aby nie stracić wiarygodności zmieniły strategię ;)

lecz ogólnie rzecz biorąc TVN ( nie wiem jak inna TV bo nie miałem okazji się przekonać ) to oszuści wszystkie ich programy są ustawiane nic nie jest prawdziwe.
 
P

Pjkkielce

Guest
Jak oglądam Dziennik Telewizyjny z lat 80 tych to tak jakbym teraz Fakty oglądał czy to przypadek :przewraca: Tak zmanipulowanego programu to dawno nie widziałem a najgorsze jest to że większość społeczeństwa bezkrytycznie przyjmuje tą papkę.To jest po prostu dramat.
 
M

MacaN

Guest
nie jest zmanipulowane to, nie przesadzaj... podają informacje dla nich wygodne ale nie manipulują faktami
 
M

MacaN

Guest
być może można tak to nazwać ale faktem jest, że nie podają informacji zakłamanych i że starają się zachować bezstronność. ( choć nie zawsze im to wychodzi ) jednak nie można tutaj wskazywać tylko TVN-u dokładnie tak samo robi TVP i POLSAT czyli wszystkie ważne telewizje ;]

a ja właśnie idę fakty sobie obejrzeć ;)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Nie ma przymusu oglądać Faktów.Na Posacie są Wydarzenia,moim zdaniem bardziej obiektywne.Podobnie jest w TVP. Jak ktoś jest wrogiem kościoła to będzie zachwycony żydo-masonerią w Super Stacji.
 
M

MacaN

Guest
nie rozumiem, czym się objawiają te niby anty katolickie materiały w tvn ;/ fakty, wydarzenia i wiadomości nie różnią się od siebie ABSOLUTNIE niczym.

i nie wmawiac mi tu, że jest inaczej bo oglądam i fakty i wiadomości a od czasu do czasu jak nic nie ma w tv to polsat news sobie puszczam...
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
nie rozumiem, czym się objawiają te niby anty katolickie materiały w tvn

A czy ja napisałem,że w TVN są antykatolickie materiały.Zanim coś skomentujesz negatywnie to najpierw przeczytaj to uważnie.
Antyklerykalna jest ,,super stacja"
Polsat i TVP nie jest tak prorządowo nastawione jak TVN.
 
M

MacaN

Guest
wiesz.. przepraszam w takim razie ale ja bynajmniej nie znam takiej stacji telewizyjnej... myślałem, że to określenie TVN-u.

czy nie są one tak nastawione prorządowi jak TVN? śmiem w to wątpić.. w TVN-ie kpią zarówno z rządu jak i z opozycji... zależy na jaki artykuł natrafisz takie będziesz miał wrażenie ;)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Super stacja nie nie ma nic wspólnego z TVN.
Mam to na kablówce ASTER.
To jest taki przeciwny biegun TV TRWAM.
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Ja wogóle tv nie oglądam i czuje się przez to dużo zdrowszy.
 
Do góry