Tusk vs Kwaśniewski

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Jak dla mnie Kwach wygrał.Był spokojniejszy,bardziej naturalny wyluzowany<bez skojarzeń>.
Tusk po raz kolejny pokazał że żaden z niego lider,a kiedy z takim charakterystycznym głosem mówił o Polsce to aż mnie skręcało ze śmiechu.
Mimo wszystko Kwaśniewski trochę odpuścił<podobnie jak w debacie z Kaczorem>,widać że już mu tak nie zależy.
Tuska za to solidnie wytrenowali,znowu wyskoczył z pytaniem "Czy pan w ogóle wie jak założyć firmę??" lub "Czy pan w ogóle się orientuje o ile podrożala żywność w Polsce?"<na co Kwas-przecież ceny ustala rynek,jest pan przecież liberałem... :D :D :D
Kwach mogł łatwo wygrać koncetrując się na licznych podobienstwach PO i PIS,ale był kiepsko przygotowany.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Kawch rozbił Tuska w proch i w pył... Szczególnie w temacie gospodarki!!!
Ten łżeliberał (co dzisiaj juz chyba udowodnił wszystkim) kompromiuje tylko idee prawdziwego liberalizmu...

W 2 i 3 części teoretycznie Tusk osiagnol przewage ale z takimi wpadkami jak prywatyzacja szpitali i ułaskawienie Sikory (buahaha) i tak w koncowym rozrachunku przegral.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Kwaśniewski i Tylko On!!Trzymam za Niego Kciuki i Zyczę Mu Aby Wygrał
To ja wole nawet tuska...

Ja przypominam jeszcze że nie oceniam kwestii merytorycznych... Bo przeciez jak kazdy dobrze wie wedlug mnie nawet te łżeliberalne teorie tuska sa blizsze prawdy niz socjal kwacha...
 
S

serwor

Guest
Remis ze wskazaniem na Tuska,ale obaj ciency,Tusk bez kiboli słaby.
ADDAM ,jaki socjal Kwacha,przecież jeszcze 3 lata temu to Kwasniewski chciał podatku liniowego,obaj to liberałowie.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
ADDAM ,jaki socjal Kwacha,przecież jeszcze 3 lata temu to Kwasniewski chciał podatku liniowego,obaj to liberałowie.
hmm znowu rozbijemy się o pojęcia...
Może tak, Tusk to nie liberał, kwach to nie socjalista (może jakoś centroliberał/centrosocjalista, cz liberał w wersji light... :D, mi tam sie podoba określenie łżeliberał)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Kaczyński - Kwaśniewski 1:0
Tusk - Kaczyński 1:0
Kwaśniewski - Tusk 1:0


generalnie w tych trzech debatach merytoryki było bardzo mało..w zasadzie powinni nam oszczędzic tego miernego widowiska...gdyby tak naprawde chcieli debatowac o Polsce nie potzrebowali by do tego kamer i małolatów-klakierów na widowni..

dzis Tusk przegrał..zapedzałs ie wielokrotnie w kozi róg swoimi pseudowywodami i w zasadzie Kwaśniewski nei musiał sie wiele wysilac, zeby go 'przegadac'.. Donald jak zwykle sprawiał wrazenei,z e przy pytaniach potrzebuje tłumacza.. żal patrzec na nasze elity..
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Debata bardzo dobra, na poziomie. Ostra wymiana poglądów bez zbędnych oszczerstw i mało istotnych faktów, nawet publiczność trzyma należyty poziom, brak wrzasków, wycia i krzyków niczym ze stadionu. Według mnie Kwaśniewki lepiej sobie radził, nie rozmawiał ciągle o tym samym. Tusk tak jakoś sztucznie jakby nauczył się wszystkiego na pamięć... Widać było ze od początku grał pod wyborców PiSu żeby im udowodnić, że warto zagłosować na PO, bo oni się z LiDem nie dogadają.
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Chociaż bliżej mi do Platformy niż LiD, muszę przyznać, że Kwaźniewski tą debatę wygrał. Błędem Tuska było moim zdaniem np pytanie o to jak zakłada się własną firmę. Tusk moim zdaniem chciał błysnąć pytaniem na które się przygotował przed debatą(podobnie jak z tym pytaniem do Kaczyńskiego o wzrost cen wybranych produktów żywnościowych, pytanie z tego samego gatunku. Kwaśniewski podkreślał różnice między LiD a PiS, a Tusk dążył do tego, żeby wyraźnie poróżnić PO i LiD.
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Kaczyński - Kwaśniewski 1:0
Tusk - Kaczyński 1:0
Kwaśniewski - Tusk 1:0

No i wyszło na to,ze debaty niepotrzebne,status quo??

Nawiazujac do cytatu :

Gospodarka : KWACH 1 : TUSK 1/2
Zagranica : KWACH 0 : TUSK 1
Polska : KWACH 1/2 : TUSK 1

1 1/2 : 2 1/2,Tusk hat gewonnen bei meinen przeliczenien :))
 

kruszynka_on

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Pyrlandia // Poznań
Ja mam mieszane uczucia. Obaj mieli swoje mocne i słabe momenty. Nie kumam np. Po co Tusk tak gada o tej Irlandii, a jak się okazało sam nie wie jakie tam są podatki...
Kwaśniewski niby dobry poziom, aczkolwiek nie to co kiedyś. Aczkolwiek uważam, że ten jego czas też już się skończył. Dobry był jako prezydent, niepotrzebnie się pcha...

Ogólnie Tusk też wali ostry populizm... W Kaczyńskim mówił o ewentualnej koalicji z LiD'em, a teraz jakoś się z tego wycofał. W sumie się nie dziwię, bo wiadomo iż samemu lepiej, ale po co o tym w ogóle gadał? Trzeba było trzymać od początku 1 wersję.

Ogólnie ostatnio mnie Tusk całkiem przyjemnie zaskakuje, nie popadając w te wszystkie liberały itp. Gada całkiem całkiem, aczkolwiek ciekawe jak to będzie wyglądać jak wygra. W sumie dla mnie PO jest ok, tylko mnie denerwuję czasem Tusk, raz tak, raz tak... Czasem się nie może zdecydować. Niby, to wszystko co mówi w debatach np. O Iraku, o podatkach, strajkach i innych ważnych sprawach jest zawarte w ich programie, ale jestem ciekaw czy oni, to tak pięknie będą wprowadzać.

Też zależy od tego jak wygrają, bo jeżeli będą mieli 231, to całkiem możliwe, a jak będą musieli mieć koalicję, to już gorzej, to widzę...

A co do debaty, to fajnie iż publiczność nie narywała tej mordy! Przecież ostatnio na Kaczyńskim... Jaka, to żenada była!
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
No i wyszło na to,ze debaty niepotrzebne,status quo

debata w Polsce jest potrzebna..tego nei da sie ukryac..jednak nasi politycy mylą debate z cyrkiem...tak naprawde te popisy ostatnie niczemu nei słuzyły..ani nie zobaczylismy za wiele programu, ani te rozmowy nie daja nam nadziei na powyborcze porozumienie..

powtarzam jeszcze raz..gdyby im zalezało na Polsce, a nei na władzy rozmawiali by ze sobą w normalnych warunkach, a nie wywoływaliby sztuczny szum wokoł siebie przy pomocy niedoinformowanych klakierów..kazdy z tych trzech 'wodzów' wygrał jedną debate i jedna przegrał..ale co z tego..ja, przecietny mlody wyborca nei widziałem tam nic, co by pozwoliło mi uwierzyc w program którejkolwiek z tych partii..
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
ja, przecietny mlody wyborca nei widziałem tam nic, co by pozwoliło mi uwierzyc w program którejkolwiek z tych partii..
I to nie skłania cie do zadnych wniosków?

Jeszcze może wypadało by sie odnieść do tej nieszczęsnej Irlandii

Jakie tam są podatki?
Ja nie jestem specjalistą ale z tego co wiem to CIT 12% i 2 stawki PIT 22 i 42%.
Te podatki to jednak oczywiście nie wszystko.
W tegorocznym indeksie wolności gospodarczej (http://www.freetheworld.com/2007/EFW2007BOOK2.pdf) Irlandia zajmuje 9 miejsce na świecie (wraz z Australią) i 4 w europie.
(1.Hong Kong 2.Singapur 3.Nowa Zelandia 4.Szwajcaria 5.USA 5.Kandada 5.UK 8.Estonia)

Klasyfikacje zrobiona na podstawie nastepujacych czynników:

1.rozmiar rządu - Irlandia dostala ocene 6.1 (67 miejsce na swiecie)
2. praworządność i ochrona praw własności - 8.3 (13miejsce)
3. dostęp do dobrego pieniądza - 9,7 (8)
4. brak ograniczeń w gospodarczej wymianie z zagranicą - 8,4 (3)
5. regulacje prawne działalności przedsiębiorstw, rynku pracy i rynku kapitałowego - 7,3 (28) z czego przedsiebiorstw(7,5), rynku pracy (5.7) oraz rynku kapitalowego (8,7)

Irlandia w poczatkowych latach po wejsciu do EWG przezywala kryzys. Duze zadluzenie, inflacja, bezrobocie, udzial panstwa w gospodarce oraz swiadczenia socjalne... Stopniowo jednak obnizano podatki, zadbano o polityke monetarna, zredukowano dlug publiczny i swiadczenia socjalne. Pit zmniejszona z 65% do 55% a nastepnie 40%, drastycznie obnizono CIT, do 12%.
No i zaczely naplywac lawinowo zagraniczne inwestycje (glownie z USA tamtejsi irlandczycy oraz UK). Pomoglo w tym posiadanie wykfalifikowanych pracownikow oraz brak bariery jezykowych)...
Obecnie podniesiono spowrotem swiadczenia socjalne...
Ja wiem tyle na ten temat...
 
S

serwor

Guest
A więc podatki ogólnie są większe niż w Polsce.Ale za to jest maleńkim państwem 3.000.000 obywateli które ma ogromną diasporę w USA minimum kilkanaście a niektórzy mówią że kilkadziesiąt milionów.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jak dla mnie faworytem był Kwach. Czasem obydwaj uciekali od tematu(np. podatki). Wyraźnie było widać kiedy Tusk czegoś nie wiedział, a próbował się wykręcić. Kwaśniewski mówił bardziej spójnie, sensownie choć z drugiej strony do znudzenia narzekał na PiS co tutaj akurat nie jest tak istotnym argumentem.
 

kruszynka_on

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Pyrlandia // Poznań
Jak dla mnie faworytem był Kwach. Czasem obydwaj uciekali od tematu(np. podatki). Wyraźnie było widać kiedy Tusk czegoś nie wiedział, a próbował się wykręcić. Kwaśniewski mówił bardziej spójnie, sensownie choć z drugiej strony do znudzenia narzekał na PiS co tutaj akurat nie jest tak istotnym argumentem.

Mówił spokojnie, bo on ma luz, więc nawet można pokusić o stwierdzenie, że mu AŻ TAK nie zależało na debacie jak Tuskowi, bo nie ma szans na wygranie. Tusk robi wszystko żeby wygrać.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
KWaśniewski Tuska zniszczył. Jednym pytaniem(podatki w Irlandii) rozbił w pył całą taktykę Tuska opierającą się na sukcesie Anglii i Irlandii. Z tym gościem z "Długu" to Tuska ośmieszył(ale nie wiem jak to w końcu jest z tym gościem), ze Szpitalami Tuska skompromitował. Do tego Tusk jak zwykle wytresowany i napastliwy jak jasna cholera. Na kogo on będzie "napadał" jak premierem(chroń nas panie Boże) zostanie?
debata w Polsce jest potrzebna..tego nei da sie ukryac..
A dla mnie nie da się ukryć, że nie tyle debaty nie są potrzebne(licytacja na uśmiechy, półprawdy i taktyki speców sztabowych), ale w ogóle kampania wyborcza nie jest potrzebna. Może jak by kampanii wyborczej nie było, to by politycy każde głosowanie w sejmie traktowali jak kampanie.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Z tym gościem z "Długu" to Tuska ośmieszył(ale nie wiem jak to w końcu jest z tym gościem),

Chodzi o to że Kwaśniewski ułaskawił go prawie 2 lata temu.... :D Tusk dał ciała po całości,a najlepsze było gdy powiedział że z nim rozmawiał<z Sikora>,a Kwas - jak to pan rozmawiał,skoro on pana zdaniem siedzi w w wiezieniu :D

kruszynka_on fajny masz podpis,grunt to skormoność

Specjalista w:
Społeczeństwo i polityka
Podryw doskonały
Antykoncepcja - męska raczej ;))
Moda męska
Pielęgnacja ciała
Kulturystyka
Albumy i pliki MP3
Sport
Sexi - czyli ogólne rozmowy
Wasze doświadczenia
Wpadki i historie
 
Do góry