True Blood i wampiry

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
Hej, ostatnio do polskiego HBO, 5 miesięcy po amerykańskiej premierze wszedł serial o wampirach w nowej odsłonie - wampiry wyszły "do ludzi", nie gryzą już oficjalnie ludzi tylko... piją butelkowaną krew:)

bardzo fajny jest serwis oficjalny serialu - zmienia się w zależności od pory dnia, dostępne są fajne opisy odcinków, materiały dodatkowe, forum na którym można popisać z innymi fanami serialu.

Ogląda serial ktoś z Was? jak odczucia?
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Obejrzalam ten serial pare tygodni temu.Bardzo polecam.Podobal mi sie pewiem zlamany kanon umieszczania opowiesci o wampirach w zimnym,deszczowym rejonie.Tutaj akcja dzieje sie w upalnej Luizjanie,super to wyszlo.
 

ephitapf

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Włodowice
Obejrzałem na HBO pierwszy odcinek i muszę powiedzieć, że mnie odrzucił. Bardzo cienko zrealizowany (Odcinek, nie cały serial), przedstawiony główny krwiowysysacz przypominał trochę bardziej takiego rozlazłego amanta (Przypomina mi się moja postać z pierwszych sesji RPG :)) niż wampira, starającego się wejść w cywilizacyjny rozgardiasz. Ogólnie cała idea (Seks z wampirem, kradzież krwi) całkiem niezła, ale chyba zabrakło kogoś kto by to wszystko poskładał do kupy. Pierwsze wrażenie - marne.

Ale, że wampiry lubię to może dam mu jeszcze jedną szansę. Ktoś może łaskawie poinformuje, czy akcja rozwija się w stronę jakiegoś banalnego romansidła czy raczej rozwija wcześniej wprowadzone, ciekawe wątki?
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ja widzialem pierwszy sezon i chetnie zobacze nastepny. Pierwszy odcienek rzeczywiscie nie porywa ale do tego serialu mozna sie przekonac. Ja sie z czasem wkrecilem w te klimaty. Serial nie jest romansidlem bardziej takim kryminalem ktory (o dziwo) pokazuje glownie wady ludzi. Chociaz wampiry swiete tez nie sa :p
Generalnie polecam.
 

kartka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź / Warszawa
Ja juz obejrzalam :)

to chyba jeden z niewielu seriali, gdzie zachwycil mnie dobor aktorow do rol. Sookie czyli Anna Paquin, jak i Bill, Lafayette, Tara - sa przeswietni...

True Blood to troche telenowela o wampirach, ale wyroznia sie wsrod najnowszych seriali :)
 

Mirror

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
ja też oglądaqłąm juz jakiś czas temu, choc po jakims czasie był moment, że mi sięznudził, ale teraz znowu z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki :D
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
przesunęli datę z maja na wakacje, czerwiec, lipiec, coś takiego.

no ja jestem po 5 odcinku, dzisiaj kolejny, 6. maharet1092 - racja - upał, ciągłe chodzenie klimatyzacji, wampiry które nie boją się krzyży i światła, V, która zwiększa doznania:) dodaje siły.

maleficca, wróć do oglądania, z czasem jest dobry. mi podobały się wszystkie odcinki jak dotychczas. romansidła trochę jest, ale te dużo erotyki, krwi, niewyjaśnionych zabójstw, doznań;)
 

przemo22pl

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja tylko dodam od siebie ze na tvp1 leci podobnz serial o ile sie nie myle _Pod oslona nocy_, mi osobiscie sie podoba
 

kiljaden

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
138
Punkty reakcji
0
True Blood wymiata. Serial nakręcony w ciekawej konwencji i cieszy fakt, że producenci nie patyczkują się z przekazaniem widzowi krwawej prawdy. Też mi się podoba gra Anny Paquin. IMHO idealnie dopasował się do tej roli. Czy czekam na następny sezon? Zdecydowanie tak bo jest zauroczony przez te wampiry. http://truebloodclub.pl/forum/index.php
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Ja tylko dodam od siebie ze na tvp1 leci podobnz serial o ile sie nie myle _Pod oslona nocy_, mi osobiscie sie podoba
Sam nie wiem, który lepszy. Ale chyba True Blood, jakoś bardziej mnie zaciekawił. Nie mniej jednak, uwielbiam produkcje o wampirach, także Pod osłoną nocy również oglądnę.
 

kiljaden

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
138
Punkty reakcji
0
No tutaj chyba teoria z kaskiem mu nie pomoże to fakt. Podoba mi się, że wszelkie niewyjaśnione sprawy z wampirami można w True Blood łatwo wytłumaczyć. Magia. Sam Bill przyznaje, że coś na jej wzór istnieje. W ogóle świat w True Blood ma ogromny potencjał, jak myślicie?
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To jest w sumie dziwne bo tam troche wybiorczo bierze sie z mitow o wampirach to co chca autorzy i dodaje sie tez troche "naukowych" elementow.

W filmach z hollywood typu Blade wampiry ukazane sa jako jakies wybryki(?) ewolucji, gdzie w gre wchodzi jakis wirus czy cos. Natomiast nie odwoluje sie do tych typowych starych legend (demony itd).

Natomiast w tru blood z jednej strony np wampiry krzyzy sie nie boja ale do domu bez zaproszenia wejsc nie moga.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Już dobre pare tygodni obejrzałam pierwszą serię i... na początku wciągający. Ale jak ujawnia sie za dużo tych dziwów
(ten zmiennokształtny Sam na przykład)
<- (spoiler - Caleb) to serial traci na wartości. Taki spadek po równi pochyłej.
 
Do góry