Trądzik i inne zmiany skórne

merynosek

Zapraszam do sygnaturki:)
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
2 928
Punkty reakcji
63
Wiek
38
Miasto
Podkarpacie
w przypadku bardzo silnego trądziku trzeba koniecznie zrobić badania hormonalne i udać się do ginekologa, albo do specjalisty od chorób skóry

Zgadzam się:) Trądzik to nie żarty, czasami może zrobić takie blizny, że tylko operacyjnie można je wyleczyć...
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
a ma ktos sposob na pojedyncze czerwone krostki?:p ostatnio cos mi wyskoczylo w skorze glowy aaaaaaaaaa? zapalenie mieszka wlosowego?:> :eek:h:
 

Ewelinka999

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
za to ja mam okropny problem z pryszczami mam je juz 6lat testowalam duzo lekow dzisiaj kupilam benzacne wyszlo mi zaczerwienie ale to efekt uboczny na tydzien moja kuzola stosuje cerabit mowi ze dziala niesamowicie jesli mi niepomoze bd go zmuszona kupic bo to dermatologa wiecej niepojde bo po jego antybiotykach mialam jeszcze wiecej pryszczy i zrobily mi sie rany... :( pozdro ;)
 
N

nianiaSweet

Guest
Ja się pozbyłam pryszczy na dobre kiedy zaczęłam stoaować tabletki antykoncepcyjne, trądzik zniknął jak ręką odjął!
 

kasik1991

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
33
jezeli chodzi o te sprawy to osobiscie polecam krem gruszkowy z dax'a i zel punktowy z avonu, mi to pomaga.
moja siostra stosuje masc cynkowa i tez mowi ze dobra, tylko te biale slady po nalozeniu troche niefajnie wygladaja
 

kameleon88

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja sobie radzę z trądzikiem dzięki maseczce oczyszczającej TEEN DERM MASK i w ogóle dzięki tej francuskiej serii Teen Derm - naprawdę bardzo dobre kosmetyki.
Po użyciu tej maseczki sebum znika kompletnie, skóra jest gładka, dobrze nawilżona i gładka. Maseczka zawiera glinkaę kaolinową, która wchłania sebum i ma właściwości przeciwbakteryjne. Dodatkowo wyciąg z aloesu, który działa przeciwzapalnie. To nowy kosmetyk laboratorium Isispharma i naprawde bardzo mi pomaga. Nie zawiera parabenu i innych szkodliwych składników, dzięki czemu skóra nie robi się sucha i nie jest podrażniona. Można tę maseczkę kupic tylko w aptece, np. na www.farm24.pl

I naprawdę to działa.
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
ja polecam na drobne przebarwienia: perfecta no problem gruszkowy :) oraz peeling z tej samej firmy :)
z kremow uzywam Under 20 owocowy :) a pryszcze wyskakuja mi juz nie tak czesto :) czyli cos w tym musi byc ;)
 

forumoiwskowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
z tego co wiem to na pryszcze najlepiej działa maść skinoren, bo nie tylko usuwa pryszcze ale także blizny. mi bardzo pomogła i mogę śmiało polecić. dodatkowo trzeba dbać o dietę..ja zazywam witaminy i minerały i widzę efekty(ładniejsza skóra, włosy, paznokcie i żadziej choruję).

pozdrawiam:)
 

Agusz

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
50
Miasto
Wrocław
Są różne rodzaje trądziku: bakteryjny, łojotokowy, wywoływany zaburzeniami hormonalnymi, itp.
Oczywiście w skrajnych przypadkach polecam wizytę u dermatologa, ALE jeśli już macie brać antybiotyk to:

- po 1) zróbcie badania poziomu hormonów (zleca ginekolog) , całkiem możliwe, że potrzebna jest Wam kuracja hormonalna
( np. tabletkami Diane35, i tu kolejny mit - to nie są tabletki antykoncepcyjne,choć ich skutkiem jest antykoncepcja, lecz LEK,którego nie powinno przyjmować się dłużej niż 4-5 miesięcy)

- po 2) jeśli macie brać antybiotyk, to zdecydowanie ŻĄDAJCIE wykonania ANTYBIOGRAMU (jest to płatne badanie polegające na pobraniu flory bakteryjnej do badań laboratoryjnych) W ten sposób ustala się jakie bakterie zasiedlają skórę i jaki antybiotyk na nie działa, oraz w jakiej dawce. No i oczywiście zamiast eksperymentów na Waszej skórze i kieszeni, eksperymentuje się w laboratorium! Badanie kosztuje od 50-100zł, co i tak wychodzi taniej niż tona specyfików lądujących w koszu.

po 3) skórę należy oczyszczać (u kosmetyczki) przynajmniej raz na 3-4 miesiące, ALE zaczerwienienie po oczyszczaniu nie powinno trwać dłużej niż dobę!!! Zatem jeśli ktoś chodzi poorany przez kilka dni lub dłuąej, to lepiej, by omijał tę kosmetyczkę z daleka! Koszt od 60 - 100zł.

W leczeniu trądziku bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry!!!
Zatem - zapomnijcie o mydłach, alkoholowych tonikach, peelingach z drobinami ściernymi, tłustych kremach! :oops: :tak:
Mydło zmienia odczyn skóry na zasadowy, a takie środowisko bakterie wprost kochają. Buzię myjemy żelami do twarzy,lub płynami micelarnymi. Alkohol wysusza skórę a ta uruchamia system obronny produkując więcej łoju---efekt: nawrót trądziku! Tonik jak najbardziej, ale bezalkoholowy. Ponadto tonik ma zabić bakterie i zakwasić skórę( tego bakterie nie lubią). Najczęściej spotykanym błędem w stosowaniu go jest pozostawienie toniku na skórze i czekanie aż wyschnie!!! Otóż tonik nie wyschnie! On wyparuje, ale przedtem zwiąże się z wodą z naskórka i wyparuje razem z nią---Efekt: skóra wysuszona uruchamia system obronny, dalej jak z alkoholem! Moi mili, po oklepaniu buźki tonikiem -osuszamy skórę(najlepiej chusteczką lub papierowym ręcznikiem!) Wszelkie peelingi z drobinami w czasie tarcia roznoszą bakterie - efektu domyślcie się sami! Przy skórze trądzikowej używamy TYLKO i wyłącznie peelingów enzymatycznych! Jeśli chodzi o kremy to kupujcie te,które są przeznaczone do cery trądzikowej, tłustej bądź mieszanej, najlepiej matujące. To tyle o pielęgnacji...


Na pojedyńcze pryszcze polecam Papkę Trądzikową z firmy Jadwiga (ok 10zł) -jest to płyn ,który stosuje się punktowo - szybko wysusza dzięki zawartości siarki i cynku.
Maści, które wymieniałyście ,też są skuteczne.


A oto sprawdzone sposoby domowe:
1) To prawda,że mocz leczy. Chodzi tu głównie o kwas moczowy, który rozpuszcza zanieczyszczenia, niszczy bakterie i zakwasza skórę. Rozumiem jednak,że trudno się przełamać do mycia twarzy moczem.
2) Zwykłe niegotowane MLEKO!!! Kwas mlekowy rozpuszcza zanieczyszczenia i zabija bakterie,proteiny nawilżają ,białko wzmacnia skórę. To naprawdę najtańszy sposób na złagodzenie trądziku!!! Wystarczy obficie nasmarować mlekiem (temperatura pokojowa) buzię, pozostawić do wyschnięcia ok.pół godziny( - nie przejmować się uczuciem ściągania skóry, po zmyciu maski- minie) i zmyć . Warto przed maską zrobić peeling (oczywiście enzymatyczny) a po masce nałożyć krem. Z początku maskę robić 3razy w tygodniu, a po dwóch tygodniach raz. Oczywiście peeling robimy nie częściej jak raz w tygodniu!!!
3) Herbatka z bratka trójbarwnego jest jak najbardziej wskazana. Pamiętajcie jednak o tym, że bratek najpierw wyrzuci ze skóry wszystko, co w niej siedzi, więc z początku wyprysków może być więcej. Ponadto na efekty działania ziół trzeba dłużej czekać(ok. 3-4 miesiące), cierpliwość jednak popłaca, bo zioła działają dłużej!!!


życzę Wam wszystkim udanych kuracji i DUUUŻA BUŹKA :*
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
osobiscie uwazam, ze oczyszczanie skory u kosmetyczki moze szkodzic skory. Kosmetyczka wyciska wagry: po nich robią się dziury. Jesli ktos chce chodzic z oczyszczoną skórą oraz z dziurami to polecam ten zabieg :) wszystko pieknie wyglada niestety tylko z zewnatrz
 

Agusz

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
50
Miasto
Wrocław
Ashley! Od pięciu lat oczyszczam skórę różnym ludziom (od 11-o do 60-o latkom) i nigdy żaden z moich klientów nie wyszedł ode mnie z dziurami. Najwidoczniej nie trafiłaś do profesjonalisty. Ale masz rację w jednym - nieumiejętne wyciskanie prowadzi do powstawania blizn, dlatego nie polecam robić tego we własnym zakresie. Natomiast idąc pierwszy raz do gabinetu warto spytać kosmetyczkę o dyplom, lata praktyki. Nie warto też iść do pierwszego lepszego gabinetu , lepiej zasięgnąć o nim opinii innych, poszukać w internecie ...
Każdemu poszukującemu sprawdzonej kosmetyczki polecam forum na Wizaż.pl - tam Wizażanki polecają sprawdzone gabinety w swoich miastach .
 

florentinaaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
ja przez lata cierpiałam na trądzik, muszę powiedzieć, że spróbowałam chyba wszystkiego. wizyty u dermatologa, nawet u endokrynologa, tysiące toników, kremów, jedne działają lepiej, inne gorzej, ale widzę, że na prawdę trzeba poświęcić dużo energii na to, żeby się w końcu wyleczyć.
 

andzia1994

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
678
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
mi trądzik jakoś sam poschodził trochę ;)

Ale za to zaczęłam mieć problemy z czerwonymi plamami na skórze i to nie tylko twarzy (również ręce, nogi, plecy, brzuch etc.)
 

Twiggy

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Hell
Ohoho temat rzeka. Na tradzik cierpie od 13 roku zycia, obecnie mam 17 lat, za miesiac koncze 18.
Mialam wszystko, za recepty placilam 2 stówy, stan skory czesto mi sie pogarszal bo jest wrazliwa, a kosmetyki przeciwtradzikowe jedynie ja podraznialy , tworzyly sie blizny, nie raz tradzik sie mocno zaostrzal.Jedynie nie stosowalam lekow typu izotek(tetracyklina?) bo jestem za szczupla, trzeba wazyc 50kg>. Oczyszczanie zdecydowanie nie, to tylko nie potrzebna chemia dla buzi, a krostki zdecydowanie nie lubia chemi, czesto sie buntują i wysylaja nowe oddzialy zeby atakowac nasza urode ;) tzn czesto ma sie wysyp po oczyszczaniu i jest jeszcze gorzej niz bylo. Jedyne co wam moge polecic, co stosuje do dzisiaj, od roku to roztwor z detreomycyną, jest taka specjalna mieszanka, jest tam kilka innych skladnikow ale detreomycyna jest głownym,bo to antybiotyk.Jesli powiecie dermatologowi o tym roztworze to zapewne bedzie wiedzial o co chodzi. Bardzo polecam, w szczegolnosci jesli komus tradycyjne antybiotyki przeciwtradzikowe nie pomagaja. Bardzo skutecznie tez wybiela i splyca blizny potradzikowe. Jesli chodzi o kosmetyki z drogieri to tez sie wstrzymajcie, chemia, liczne skladniki, niekoniecznie dobre dla naszej skorki najczesciej pogarszaja sprawe i to ostro. Siegajcie po kosmetyki z gornej polki, najlepiej w aptece i zamiast marudzic ze drogo, zrezygnujcie z kilku wypadow na pizze i nie oszczedzajcie na zdrowiu. W koncu w tej wlasnie skorze pochodzicie jeszcze kilka lat :)
Jesli ktos ma problemy z luszcząca sie skora podczas kuracji moge polecic wyprobowane, dostepne tylko w aptece kremy :
- Atopra
- Physiogel(czyta sie fizjożel, nie strzelcie gafy w aptece:p)
A podczas doleczania skory łuszczacej sie najlepiej wybrac do mycia:
-Dermoklar
-L`BIOTICA HYPOALLERGIC

pozdrawiam i owocnego leczenia aktywnych wulkanow :p
 

florentinaaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Twiggy - jeśli chodzi o blizny, to najbardziej polecam złuszczanie kwasem glikolowym. nie jest to tak drogie, jak laser, a efekty są zdecydowanie lepsze, niż w przypadku mikrodermabrazji.
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Agusz pisze, że mocz leczy...To prawda ponieważ w moczu znajdują się śladowe ilości kwasu azelainowego, który ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego na bazie tego kwasu produkowane sa maści, które mają zastosowanie w dermatologii, miedzy innymi właśnie do leczenia trądziku.
Acne-derm jest jedną z takich maści, którą szczerze polecam ponieważ leczy i "wybiela" blizny.
Więcej informacji oraz dyskusję na ten temat można znaleźć na stronie Acne-Derm'u
 
Do góry