Tomasz Adamek vs Vitalij Kliczko

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
http://www.youtube.com/watch?v=qj0dCKZnnzQ&feature=player_embedded
Juz 10 września we Wrocławiu walka o pas WBC wagi ciężkiej. Nie będę sie tu rozpisywał nad mozliwymi wariantami przebiegu pojedynku. Pewnie koło września wysmażę jakim mały artykulik i tam szerzej przedstawię swoje zdanie.
PS. Widzisz Addam zasadnicza róznicę miedzy tym face to face a ten przed pojedynkiem Witka z Solisem :)?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Dwa pierwsze podejścia Adamka do wysokich rywali średnio się udały (choć w sumie McBride można pominąć, bo to dziwny i niepoważny pojedynek). Chyba problem w tym, że przez całą kariere to Adamek był tym wysokim...

Face to face jak face to face. Solis gorzej się podczas tych spotkań prezentował nawet niż Sosnowski, ale zdaje się, że dałby dobrą walkę (pytanie - czy po paru wyrównanych rundach nie pęknął by bsychicznie).

Kondycyjnie Adamek zdaje się być z walki na walkę lepszy. Może dojdzie do takiego poziomu, że będzie mógł całe 12 rund latać po ringu, uda mu się przedzierać przez lewy prosty, zadawać ciosy i uciekać przed kontrą?

Ja myślę jednak, że walka skończy się KO na Adamku w 10-11 rundzie - gdy będzie przegrywał na punkty i zaryzykuje walkę o zwycięstwo.

A i ciekawe co tam wymyśli Adamek z trenerami na walkę. Sam nie wiem czy bym wolał, żeby 8 rund unikał walki, a w końcówce zaatakował, czy może - dał dobrą walkę i przegrał przed czasem...
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Oj jak pamietam Sosnowskiego z ważenia to mimo ze patrzył sie w oczy Ukraińcowi to po wyrazie twarzy mozna było zobaczyć ze ma pełne portki. Witek kiedyś powiedział ze po face to face wie juz czy bedzie miał ciężka walke czy spacerek, po tym jak wrócił po przerwie do boksu to podobno tylko Arreola przed walka zrobił na nim wrażenie bo w oczach nie miał strachu.
Kondycja na pewno bedzie coraz lepsza, z Estradą było slabiutko już z Arreola w tym aspekcie było dobrze, ale na Witka trzeba coś wiecej. Co do taktyki to pewnie pójda droga Solisa, zadnych ataków od pierwszej minuty tlko spokojne czekanie na błedy Ukraińca. Szybkie nogi plus uniki przed "dyszlami" Witka i błyskawiczne skracanie dystansu to powinno jedyne wyjscie w walce z kims takim, aha i bicie pod dołach. Pójście na otwartą walke to wyrok samobójstwa.Im blizej tej walki tym mam coraz mocniejsze przeczucie ze to moze być dla ukraińca ciężki pojedynek, aczkolwiek i tak pozostaje zdecydowanym faworytem.
Ps. zobacz sobie walke młodego Georga Foremana z Ronem Lylem, akcja jak w Rockym.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Oj jak pamietam Sosnowskiego z ważenia to mimo ze patrzył sie w oczy Ukraińcowi to po wyrazie twarzy mozna było zobaczyć ze ma pełne portki. Witek kiedyś powiedział ze po face to face wie juz czy bedzie miał ciężka walke czy spacerek, po tym jak wrócił po przerwie do boksu to podobno tylko Arreola przed walka zrobił na nim wrażenie bo w oczach nie miał strachu.
Fakt.

Ps. zobacz sobie walke młodego Georga Foremana z Ronem Lylem, akcja jak w Rockym.
Niesamowita walka. 4 runda - boska. Szkoda, że ledwo mam czas na bieżąco nowe walki oglądać, a historia tak kusi (Marvelousa nawet nie mogę od dłuższego czasu dokończyć porządnie).

Btw
Hopkinsa walka mi się bardzo podobała. No ale fakt, że pewnie dlatego, ze mocno mu kibicowałem (z wielu względów, również dlatego, że sporo kasy na niego podstawiłem). Te pompki to było mistrzostwo świata (autopromocji) :)
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Ja stanąłem na Larrym Holmesie i jakoś ostatnio nie mam weny do oglądania starszych walk. Co do Hopkinsa to rzeczywiscie niesamowity wyczyn w tym wieku zdobyć pas, do tego już powinien to zrobić w pierwszej walce gdzie go przekręcili na punkty w Kanadzie. Szczerze to ja boksem Hopka nie za bardzo sie pasjonuję, nie mój styl. Za duzo tych klinczy i boksu polegajacego na przeszkadzaniu rywalowi, młodszy "Kat" był strawniejszy do oglądania, szczególnie z Trinidadem. Teraz bardzo podobny styl prezentuje Andre Ward.
 
C

compton_style

Guest
Także czekam na tą walkę, nie ma wątpliwości, będzie to najtrudniejsza walka Adamka. Też sądzę,że powinien czekać na inicjatywę Kliczko i wykorzystywać jego błędy. Jestem sercem za Tomkiem, rozum podpowiada niestety Vitalija
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Hopkinsa zawsze lubiłem i bardzo szanowałem, choć trudno lubić same jego walki (podobnie mam np z Witem). Zgadzam sie z komentatorami HBO tej walki - Hopkins chyba stoczył najbardziej spektakularną walkę w życiu na stare lata (choć w 1 więcej się działo, ale tym razem Hopek oprawą samą wiele nadrobił i moim zdaniem - zgodnie z prawem ostatniego wrażenia - zapadnie w pamięć wszystkich jako dużo ciekawszy bokser niż był nim w rzeczywistości).

No ale wracając do Adamka:
Oczekuje jedynie, że Tomek da z siebie wszystko. Jeszcze, coby zwiększyć emocje - postawie na niego z 200 zł + cała wygrana z postawienia na Włada w walce z Hayem.
Na razie, biorąc pod uwagę same jego wywiady i konferencje - jestem zadowolony ze sposobu, w jaki podchodzi do walki (choć z wywiadów i face2face bardziej niż z konferencji, ale to tam tylko czcze gadanie). Oby kliczko zlekceważył choć trochę Adamka.
Myślę, że wynik walki leży teraz tylko i wyłącznie w głowie Bloodwortha i odrobiny szczęścia - jaką taktyke wymyśli na Kliczke. Bo Adamek gwarantuje raczej to, że da z siebie wszystko i podczas walki nie straci głowy, a i jeśli o umiejętnosci bokserskie chodzi to wiadomo czego po nim można się spodziewać.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
No ale wracając do Adamka:
Oczekuje jedynie, że Tomek da z siebie wszystko. Jeszcze, coby zwiększyć emocje - postawie na niego z 200 zł + cała wygrana z postawienia na Włada w walce z Hayem.
Kurs na Adamka powinien być zachęcający do obstawiania, pewnie powyżej 3 zł. U jakich buków obstawiasz, internetowych? Ja od jakiegos czasu mam ochote trochę się pobawić w obstawianie ale nie wiem które witryny są godne polecenia.
 
B

bone1906

Guest
Też mam nadzieję, że Tomek da z siebie wszystko, a Kliczko go zlekceważy, liczę mimo wszystko na wygraną Polaka. Dosyć hegemonii Ukraińców w wadze ciężkiej! :)
 

Pikuś23

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Oj, jak ja bym chciał żeby tak się stało. Adamek mistrzem świata WBC :eek:k: Zobaczymy w sumie już niebawem
 
C

compton_style

Guest
Już niedługo panowie się przekonamy co i jak. Ja już odliczam dni. Marzę o jakimś lucky punchu na facjatę Kliczko, po którym padnie jak Goliat :).
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Walka juz w następny weekend ale zobaczyc ja bedzie mozna tylko po zapłaceniu 40zł lub na żywo na stadionie,osobiście wybieram opcje ze stadionem ale wiele osób jej nie zobaczy na żywo w tv normalka w Polsce za wszystko trzeba płacic
 
Dołączył
4 Sierpień 2011
Posty
125
Punkty reakcji
5
Liczę na Tomka i będę mu kibicować , ale jako , że jakimś wielkim fanem boksu nie jestem nie mam zamiaru płacić 40 złotych , za widowisko , które może potrwać 10 minut. Nie wiem , może będzie jakaś możliwość zobaczenia walki za darmo , na internecie?
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Ba nawet na Cyfrowym Polsacie, walkę bez kodowania będzie transmitował niemiecki kanał RTL
 
M

MacaN

Guest
patrick zobaczymy, czy będzie działać :D a mam do was takie pytanie : mam cyfrowy polsat i tam mam kanał rtl schweitz czy jakoś tam :) czy na tym kanale będzie można walkę oglądnąć, czy mi ją zablokują??
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Kibicowałem Adamkowi ale chyba naprawdę niewielu realnie wierzyło w jego wygraną. Kliczko od niego lepszy, no i w Kliczce większe pieniądze, nie mógł przegrać.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Miałem nadzieje, że Adamek ugra coś więcej niż od biedy 1 rundę. Cóż, był 2 klasy gorszym pięściarzem.
 
Do góry