to idzie FALA! FALA! FALA! ...

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
hmm czyli możesz mi powiedzieć czym jest fala w wojsku skoro tyle o niej wiesz? nie trafiła tam z ulicy z tego co wiem i jest czymś innym niż to śmieszne poniżanie fizyczne u niedorobionych nastolatków :)
wiesz żyje na odzień w naszej armii i jakoś nie zauważyłem by w tej tradycji chodziły o wyższe stopnie w hierarchii czy zasługi to wszystko sie odbywa na innych zasadach Niema tego w książkach, to pokazuje życie więc chce usłyszeć od ciebie czym jest ta fala
i prosze nie pisz bajek o jakichś grupach społecznych, w wojsku ta tradycja jest przekazywana od dawna i prawie sie nie zmienila a w szkołach ... tam to polega tylko na gnojeniu słabszych zero szacunku i jakichkolwiek zasad ..

No ale czy nowi "gnoją" starych?? Nie... Zawsze Ci obyci są na górze i oni robią fale młodym...
Można to nazywać "tradycją" ale to wszystko się od czegoś zaczeło...
Zawsze nowi musieli zostać "wyszkoleni" tak było jest i będzie, tylko zależy w jakim stopniu...
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fala_(wojsko)
W polskim wojsku nie ma fali. W rosyjskim zaś tak.
Właśnie jestem na pierwszej przepustce po przysiędze, i muszę powiedzieć że z wojska nawet do domu mnie się nie chciało jechać.
Wczoraj późnym wieczorem był film: Kroll. Polski film bardzo dobrze odzwierciedlający falę. Pazura z Lindą tam grają. Film gorąco polecam.
 
M

Mia

Guest
No ale czy nowi "gnoją" starych?? Nie... Zawsze Ci obyci są na górze i oni robią fale młodym...
Można to nazywać "tradycją" ale to wszystko się od czegoś zaczeło...
Zawsze nowi musieli zostać "wyszkoleni" tak było jest i będzie, tylko zależy w jakim stopniu...

no i barwo. popieram kolege w 100%.

skoro ty panie snajper nie wiesz zbyt wiele na temat funkcjonowania grup społecznych a sie wypowiadasz na ich temat to czemu niby ja nie mam prawa porównywac tych ów grup do wojska?
prawo dzungli- ster przejmuje silniejszy- a w tych w obu przypadkach silniejszym jest starszy!!!
 

snajper

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zduńska wola
No ale czy nowi "gnoją" starych?? Nie... Zawsze Ci obyci są na górze i oni robią fale młodym... Można to nazywać "tradycją" ale to wszystko się od czegoś zaczeło... Zawsze nowi musieli zostać "wyszkoleni" tak było jest i będzie, tylko zależy w jakim stopniu...
tutaj opisujesz zjawisko jakie jest na ulicachbo wbrew tym wszystkim mitom nie każdy "starszy" ma prawo rozkazywać młodszym (określają to ścisłe reguły) tak samo jak niema prawa znęcać sie fizycznie na nim
no i barwo. popieram kolege w 100%. skoro ty panie snajper nie wiesz zbyt wiele na temat funkcjonowania grup społecznych a sie wypowiadasz na ich temat to czemu niby ja nie mam prawa porównywac tych ów grup do wojska?prawo dzungli- ster przejmuje silniejszy- a w tych w obu przypadkach silniejszym jest starszy!!!
nie wypowiadam sie tutaj jak funkcjonują grupy społeczne bo to mnie wo gule nie interesujeo tym mogą sobie pogadać osoby które za dużo sie książek z WOSu naczytaływypowiadam sie na temat tradycji które budzą dużo kontrowersji wśród wielu osób w jednym sie zgodzę z tobą "ster przejmuje silniejszy (starszy) " tylko mi powiedz czy wiesz na jakich zasadach sie to odbywa? to może rozkazywać młodszym a kto nie? bo mam wrażenie (mogę sie mylić) że myślisz że każdy kto jest starszy poborem ma prawo gnoić rozkazywać i posługiwać się "młodszymi" a to nie na tym polega
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Czegoś takiego jak prawdziwa fala już nie ma. Jak ktoś kto służy ode mnie 4 miesiące dłużej może być "dziadkiem"? Chyba bym się tylko zaśmiał w twarz.
Jednak młodzi żołnierze powinni być kierowani do najgorszej roboty. To pokazuje ich charakter.
 

snajper

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zduńska wola
dokładnie częsta służba czy podział wykonywania prac według stażu To dużo daje pokazuje charakter i kształtuje człowieka Wiem po sobie wojsko dużo mnie nauczyło i zdyscyplinowało tu nie było " nie nie posprzątam teraz czy czegoś nie zrobię bo mi sie nie chce"
jako najmłodszy zasówałem gdy inni leżeli narzekałem wtedy na to ale z biegiem czasu mój pogląd sie zmienił
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Ale czy to nazywa się fala?? Jesli tak to wszedzie jest fala, bo zawsze starszy wydaje polecenia... I to jest chyba normalne... ??
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
To nie jest fala, tylko normalna kolej rzeczy. Fala to czynności wykonywane ponad obowiązki żołnierza na rzecz starszych roczników. Tylko tak jak pisałem te starsze roczniki są za krótko by mówić o fali.
 
Do góry