the zeitgeist movement

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Chciałbym zaprezentować the Zeitgeist Movement. Ruch ten, nie jest ruchem politycznym. Nie rozróżniamy narodów, rządów, ras, religii, wyznań czy klas. Uważamy, że są to fałszywe, przestarzałe podziały, dalekie od pozytywnych czynników, służących rozwojowi. Ich podstawą jest podział władzy, naszą brak władzy, czyli prawdziwa wolność każdego człowieka. Nie jesteśmy by przewodzić, ale by organizować i edukować. Celem ruchu jest pokazywanie błędów obecnego systemu opartego na pieniądzach. Dostarczamy również wiedzę na temat możliwość alternatywnej, czyli gospodarki opartej na surowcach. Wiele pomysłów i rozwiązań promowanych przez ten ruch wywodzi się z organizacji o nazwie „Projekt Venus”, którą kieruje inżynier społeczny i projektant przemysłowy Jacque Fresco. Prawie całe swoje życie, poświęcił on na tworzenie narzędzi służących budowaniu świata, mogącego istnieć bez wojen, biedy, przestępczości, różnic społecznych i korupcji. U podstaw naszego ruchu jest przekonanie, że człowiek jest częścią Ziemi, nie jej władcą. Ziemia bez nas będzie istnieć dalej, my bez niej nie.

Więcej na:
projekt-venus.pl
thezeitgeistmovement.com
thevenusproject.com
Film Zeitgeist Addendum http://video.google.com/videoplay?docid=-5...%3A+Addendum+pl

Wszystko jest na filmie i na stronach, ale jak ktoś będzie miał pytania to mogę pomóc trochę już w tym siedzę :D
Wszystko może brzmieć jak utopia, ale jest jak najbardziej możliwe to wprowadzenia, gdy tylko tego będziemy chcieli. Ogólnie chodzi o to, że dziś przez pieniądze i chęć zysku ludzie nie patrzą na to czy kogoś skrzywdzą, ale na to ile można zyskać, co prowadzi do wojen i głodu, a my mówimy, że nie potrzebne są nam pieniądze i zyski (które to niszczą nas i zabierają nam wolność). Na ziemi jest wystarczająco surowców by każdy był szczęśliwy w szczególności odsyłam do faq http://www.thezeitgeistmovement.com/joomla...&Itemid=408
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Taa... obalmy rządy, kapitalizm i religie... zrodzi się anarchia i ateizm a z tego wyłoni się marksizm ze swoim "cudownym" planem obiecującym wszystkim ludziom równy podział dóbr, władzę dla ludu etc.
Następnie nastaną rządy totalitarne i powtórka z historii. Jak powstanie demokracja to z niej wyłoni się kapitalizm i ponowna powtórka z historii.


Może być też pozytywne zakończenie tego zniesienia wszystkiego ale jest parę warunków:
- życie w warunkach raczej prymitywnych, bez elektryczności raczej, bo kto ci za darmo zrobi prąd?
(jak ktoś zarządza jakimiś dobrami nie będzie chciał ich oddawać za darmo, a jak by musiał to pojawi się natychmiast pojęcie niesprawiedliwości: dlaczego jedni pracują ciężko a inni nie, dla dobra ogółu? wystarczy spojrzeć na otaczający nas świat... jak chce ta organizacja pozmieniać tych wszystkich egoistów, spójrz na świat, na swoje miasto i ujrzyj tą znieczulicę, tą obojętność, ten wszechobecny chłód. To nie jest problem jednostek ale całego społeczeństwa. Czy ta organizacja pokazuje konkretny sposób "obudzenia" tych wszystkich ludzi?)
- zgodnie z naturą etc
- w pełnym szacunku do drugiego człowieka chcąc służyć i pomagać drugiemu człowieka a nie garnąć dla siebie. Gdyby każdy każdemu chciał służyć i pomagać (oczywiście bez nachalności) drugiemu człowiekowi to byłby raj.


Dla mnie takie poglądy to jest utopia. Kto to sponsoruje? Jak to zgromadzenie wypełnia swoje cele?
Wszystko ładnie pięknie, ale ludzkość, gdyby wszystkich przemienić w jakiś cudowny sposób, nie przetrwałaby w spokoju więcej niż przez 10 lat. Wystarczy, że pojawi się zazdrość, od zazdrości do zachłanności/skąpstwa/żądzy/nienawiści krótka droga.

Odpowiada mi życie tam gdzie jestem i w warunkach w jakich się znalazłem. Wolność to pojęcie względne. Osobiście uważam, że wolność jest wewnątrz nas. Człowiek może być wolny nawet w totalnie odhumanizowanym i zniewolonym społeczeństwie. Wszystko zależy od nas, od naszego podejścia do życia.


Niech ta organizacja otoczy się murem i założy swoje miasto coś w stylu: amisze. Ciekaw jestem jak długo by to miasto przetrwało.


Filmy, które podałeś oczywiście bazują na strachu, negatywnych aspektach naszej egzystencji i niekiedy fałszywych osądach. Typowe.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
w pełni zgadzam się z cr3ator, od siebie dodam iż nazywanie anarchizmu jakąś inną nazwą dalej nim pozostaje, a co do edukowania. w dzisiejszych czasach nie da się zrobić czegoś "większego" nie ingerując w sprawy polityczne i zwykłą biurokracje, wszystko musi mieć swoje księgi przychodów i rozchodów, konta bankowe itd . . .

można także zwrócić uwagę na to, iż skoro jesteście wykształceni i myślicie to wiecie że utopia jest niemożliwa, niewykonalna i może pozastać tylko marzeniem. Było by miło gdyby się dało. zamiast wymyślać jakieś alternatywy zajmijcie się rozwojem gospodarki a nie tylko na nią narzekajcie. znajdźcie pracę i dostosujcie się do tego co jest, no chyba że to jest dla was za trudne. . .
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Widać nikt się nie wczytuje do końca. Na ziemi jest wystarczająco dużo wszystkiego by wszyscy byli szczęśliwi i mieli to, co chcą bez pracy wszystko mogą robić maszyny szybciej łatwiej i bez krzywdzenia nikogo. Nikt nie wie gdzie są krańce możliwości człowieka, bo nikt tam jeszcze nie był, więc nie można sobie tak powiedzieć, że coś jest utopią, kiedy myślano, że nie można latać w kosmosie wcześniej, że tylko ptaki mogą latać nad ziemią a jeszcze wcześniej, że świat jest płaski. Łatwo wam mówić o wolności głodzie i innych problemach tego świata nikt z nas nie wie, czym jest głód wojna strach i niewola. Nigdy się nie przystosuje do obecnego systemu nie, dlatego że jest to za trudne, ale dlatego że giną niewinni ludzie w czasie, gdy my siedzimy sobie przed kompami i gadamy. Ruch jest mało znany, dlatego go promuje nie uznajecie jego założeni nie musicie wchodzić na stronę, ale tam giną ludzie i coraz mniej ludzi to obchodzi, a zmian można dokonać tak łatwo.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
zmian można dokonać łatwo ? jak przelewając kasę ? co to da, co zmienia mój podpis pod jakąś petycją skoro jeśli Ci z góry nie będą chcieli jej uchwalić to i tak nie zostanie uchwalona.

a co do utopi, porównywanej z technologicznymi możliwościami to nie ma porównania. technika była za mało nowoczesna żeby tego dokonać, a dzisiaj technika wzrasta a i tak za xxxxxx lat będzie tak że ktoś będzie tym wszystkim rządził.
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
nikt nie wie jak będzie wyglądać przyszłość

Nie przedstawiłem tego tutaj po to by słuchać opinii, które nic nam ani wam nie dają. Dałem go tu tylko dla informacji, że taki ruch istnieje i chce zmian. Jeśli ktoś chce zmienić coś na lepsze czekamy i jesteśmy otwarci na pomysły i uwagi. Nie marnujcie swojego czasu na odpowiadanie w tym temacie, jeśli to nic nie da mi, wam, ani nie naprawi problemów. Dyskusja owszem ale nie zbędne opinie i prorokowanie.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
"Po owocach ich poznacie" owocem tegoż ugrupowania jest film, który w linku podałeś.
Film ten jest typową manipulacją. Przeinaczający rzeczywistość, demonizujący ją.
"Fakty" przedstawiane są w taki sposób jakby były one prawdą ostateczną a ich autorzy nieomylni. Łączy się bełkot z pomieszaniem i powstaje zlepiona papka mająca wprowadzić zamęt w ludzkim umyśle. Tak by człowiek w końcu nie był w stanie odróżnić prawdy od fikcji.

Nic z tego ugrupowania dobrego nie wyniknie. Wystarczy zapoznać się z psychomanipulacją mediów i sekt, aby dojść do wniosku, że film ma jeden cel: przekazać fałsz jako prawdę absolutną oraz zjednanie sobie nowych "wyznawców", którzy sypną kasą.

Oczywiście nie twierdzę, że cały film jest kłamstwem.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
nikt nie wie jak będzie wyglądać przyszłość

Nie przedstawiłem tego tutaj po to by słuchać opinii, które nic nam ani wam nie dają. Dałem go tu tylko dla informacji, że taki ruch istnieje[...] Nie marnujcie swojego czasu na odpowiadanie w tym temacie, [...] Dyskusja owszem ale nie zbędne opinie i prorokowanie.

w sumie hipokryzja, piszcie ale nie piszcie, jak chcesz się ogłaszać to nie w taki sposób, to jest forum tutaj każdy ma prawo wypowiedzieć własną opinię na dany temat. dlaczegóż ma on być zgodny z twoimi torami? czego oczekiwałeś po tym jak go tutaj umieściłeś ? że znajdziesz legiony ludzi którzy w to uwierzą ?
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
"Po owocach ich poznacie" owocem tegoż ugrupowania jest , który w linku podałeś.
Film ten jest typową manipulacją. Przeinaczający rzeczywistość, demonizujący ją.
"Fakty" przedstawiane są w taki sposób jakby były one prawdą ostateczną a ich autorzy nieomylni. Łączy się bełkot z pomieszaniem i powstaje zlepiona papka mająca wprowadzić zamęt w ludzkim umyśle. Tak by człowiek w końcu nie był w stanie odróżnić prawdy od fikcji.

Nic z tego ugrupowania dobrego nie wyniknie. Wystarczy zapoznać się z psychomanipulacją mediów i sekt, aby dojść do wniosku, że film ma jeden cel: przekazać fałsz jako prawdę absolutną oraz zjednanie sobie nowych "wyznawców", którzy sypną kasą.

To ciekawe, bo ja mam takie zdanie o wszystkich religiach monoteistycznych. Podstaw sobie "biblia/tora/koran" pod "film".

Zreszta wystarczy spojrzeć na twoją sygnaturę żeby zobaczyć, co ta sekta robi z ludźmi ;)
 

Nrage

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2009
Posty
209
Punkty reakcji
2
Wiek
30
To ciekawe, bo ja mam takie zdanie o wszystkich religiach monoteistycznych. Podstaw sobie "biblia/tora/koran" pod "film".

Zreszta wystarczy spojrzeć na twoją sygnaturę żeby zobaczyć, co ta sekta robi z ludźmi ;)
Ot co, ot co....


a co do utopi, porównywanej z technologicznymi możliwościami to nie ma porównania. technika była za mało nowoczesna żeby tego dokonać, a dzisiaj technika wzrasta a i tak za xxxxxx lat będzie tak że ktoś będzie tym wszystkim rządził.
A teraz mamy dostępną, ino opatentowaną, taką technikę żeby wprowadzić to, co przedstawia project venus.

w pełni zgadzam się z cr3ator, od siebie dodam iż nazywanie anarchizmu jakąś inną nazwą dalej nim pozostaje
Wole anarchizm, system totalitarny czy co tam wymyślisz od "demokracji".
 

lady.

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Taa... obalmy rządy, kapitalizm i religie... zrodzi się anarchia i ateizm(...)

A co jest złego w anarchii i ateizmie ^^?

Piękne założenia, ale świat nie jest na to gotowy. Człowiek, chociaż "nowoczesny" wciąż jest ograniczony, wciąż poszukuje grup do których może się przyłączyć, pragnie upodobnić się do mas, ciągle szuka swoich bogów, sensu istnienia (Plastyk, dupki!). Póki człowiek nie zrozumie, że to on kieruje swoim losem będzie idealny do manipulacji. Przez kościoły, rządy.
Idea piękna, ale utopijna. Człowiek się boi.
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
A co jest złego w anarchii i ateizmie ^^?

Piękne założenia, ale świat nie jest na to gotowy. Człowiek, chociaż "nowoczesny" wciąż jest ograniczony, wciąż poszukuje grup do których może się przyłączyć, pragnie upodobnić się do mas, ciągle szuka swoich bogów, sensu istnienia (Plastyk, dupki!). Póki człowiek nie zrozumie, że to on kieruje swoim losem będzie idealny do manipulacji. Przez kościoły, rządy.
Idea piękna, ale utopijna. Człowiek się boi.

Również nie widzę nic złego w anarchizmie i ateizmie. Więcej jestem ateistą i anarchistą.
Sam siebie zacytuje "Nie jesteśmy by przewodzić, ale by organizować i edukować." Chce napraw i uważam, że drogą ku temu jest dyskusja. Ja swoje argumenty ktoś swoje i tak dalej po ich dokładnej analizie można dojść, co jest lepsze, czyli rozwinąć się :) Nie mówię, że na pewno mam racje i ta organizacja zmieni i zbawi świat. Zawsze wiem, że mogę się mylić. Jeśli ktoś przedstawi argumenty, które mnie przekonają to z tego zrezygnuje. Jednak na razie sądzę, że może nam się udać.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Jednak na razie sądzę, że może nam się udać.
Wam? Co robisz poza gdybaniem na forum? Czy organizujesz jakieś spotkania indoktrynujące nowych "wyznawców"? W jaki sposób przyczyniasz się do zaistnienia takiej rzeczywistości poza gadaniem?
 

Nrage

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2009
Posty
209
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Wam? Co robisz poza gdybaniem na forum? Czy organizujesz jakieś spotkania indoktrynujące nowych "wyznawców"? W jaki sposób przyczyniasz się do zaistnienia takiej rzeczywistości poza gadaniem?
Chociażby tym gadaniem, jak ten temat zobaczy 100 osób a 10 się zainteresuje, w tym 1 wejdzie w "to" na całego to zawsze jest coś.
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Wam? Co robisz poza gdybaniem na forum? Czy organizujesz jakieś spotkania indoktrynujące nowych "wyznawców"? W jaki sposób przyczyniasz się do zaistnienia takiej rzeczywistości poza gadaniem?

"Praca" w ruchy dzieli się praktycznie na dwie części: uświadamianie oraz rozwój nasz i wasz poprzez dyskusje itp. oraz na wymyślaniu ciekawych pomysłów, które ułatwią nam życie, a potem ich sprawdzanie i wdrażanie. To gadanie i większość moich działań jest skierowana ku promowaniu ruchu, czyli część pierwsza (mój rozwój jest dla mnie ważny). Mam może też kilka projektów do części drugiej, ale są w „wazie projektowej” w mojej głowie.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na efekty :)
 

wcale

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
1
Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na efekty :)

Tak, najlepiej tylko czekać aż ktoś za nas coś zrobi a my sobie poczekamy.
Może ktoś "zrobi" lepszy świat a my sobie będziemy tylko tam mieszkać.

cr3ator napisał:
Czy organizujesz jakieś spotkania indoktrynujące nowych "wyznawców"?

Zwróć uwagę, że technologia nie potrzebuje wyznawców. Obawiasz się technologii jak by była jakąś sektą. Dziwne masz podejście...
 

Atryda

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
328
Punkty reakcji
1
Fajnie, że dostrzegacie potrzebę zmian. Tylko chyba nie tędy droga. Takie drastyczne zmiany globalne są niebezpieczne i nierealne.
Uważam, że świat trzeba zmieniać na drodze indywidualnego rozwoju. Co z tego, że przygotuje się system, kiedy ludzie nie będą gotowi?
 

ecolabor

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
(...) Tylko chyba nie tędy droga. Takie drastyczne zmiany globalne są niebezpieczne i nierealne.
Uważam, że świat trzeba zmieniać na drodze indywidualnego rozwoju. Co z tego, że przygotuje się system, kiedy ludzie nie będą gotowi?

Bez przekazu telewizyjnego i radiowego nie dotrze się do ludzi. Ludzie nigdy nie byli gotowi do żadnej niespodzianki losowej, systemowej, wojennej. Homo Sapiens przyzwyczają się do różnych warunków, wiec gotowość poniekąd nam jest zbędna. Poza tym pełnej gotowości za chiny nie osiągniemy w obecnych warunkach.
Obejrzałem niedawno film Przyszłość Projektowania (Youtube HQ). Ten film pokazuje niemal wszystko to, o co chodzi Panu Jacque Fresco z "Projektem Venus".
 
Do góry