Test przeglądarek

tajpan

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2006
Posty
45
Punkty reakcji
0
Chcę przeprowadzić test przeglądarek (tak sam dla siebie). Jest może jakiś skrypt/program, który umożliwia zbadanie dokładnej szybkości ładowania stron?
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
uważam że powinieneś sobie zainstalować te wszystkie przedlądarki i uruchamiaś jedną i tą samą stronę w każdej przeglądarce. W opcjach każdej przeglądarki powinien bć czas ładowania sięstronki i wtedy się dowiesz która jest najszybsza.
 

tajpan

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2006
Posty
45
Punkty reakcji
0
Mam zainstalowane przeglądarki: firefox, IE, Opera, Maxthon. W razie czego mógłbym jakąś jeszcze doinstalować. Tylko nie wiem, gdzie można sprawdzić czas ładowania strony.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Wydaje mi się, że takiego testu nie ma. Szybkość wyświetlania się stron zależy tylko od posiadanego łącza, a także od serwera na którym strona się znajduje.

Może uruchom stronę http://www.speedtest.net/ z różnych przeglądarek kilka razy, zapisz wyniki i porównaj.
 

tajpan

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2006
Posty
45
Punkty reakcji
0
Bardzo dużo zależy od przeglądarki. Otwierają strony w różny sposób, także dużo zależy od zastosowanego w programie kodu. Już sobie poradziłem. Kumpel przesłał mi przydatny link. Na razie przeprowadziłem wstępny test. Przedstawiam wyniki:

Firefox: 0.249
Opera: 0.265
K-Meleon: 0.486
Maxthon: 1.179
Internet Explorer: 1.179
Netscape: 2.576

Jak widzisz bardzo dużo zależy od przeglądarki. Testowana strona zawierała grafikę, tabele i kilka skryptów javy (ponieważ one długo się ładują)
 
Do góry